Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Bezvadný čtení. Někdy si taky připadám jako na farmě zvířat a to už nejsou u moci komunisti.

03.08.2012 5 z 5

Zakázaná zóna 2: Klam Zakázaná zóna 2: Klam Bill Myers

Kniha je pěkná, je vyhrocená, jak i sám spisovatel připomíná, to je fakt. Jsem evangelička a se Skeeve nesouhlasím, myslím si, že takhle odsuzovat něco, co neznám, je hloupé. Mě zase docela děsí, že mnoho lidí okultismus přitahuje a pohlcuje, je to strašně nebezpečné.

01.08.2012 4 z 5

Palomino Palomino Danielle Steel

Už jsem to četla před časem, ale bylo to pěkné počtení. Pak jsem to viděla jako film a nezklamalo mě to ani tak.

01.08.2012 4 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Naprosto souhlasím s Miila, bezvadná a smích vyvolávající knížka, výborná na dovču.

01.08.2012 5 z 5

Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Bubny Berberů aneb Proč bychom se nesušili Zdeněk Šmíd

Kniha je super jako i jiné od Šmída, člověk se aspoň zasměje v té dnešní době.

01.08.2012 5 z 5

Zakázaná zóna 1: Duchové Zakázaná zóna 1: Duchové Bill Myers

Jako dětská křesťanská literatura je to dobré. Těžko to ale může posoudit někdo, kdo nevěří v Boha.

30.07.2012 4 z 5

Hra pro lvy / Jestřábí zátoka / Dvanáctý stupeň / Jezero duchů Hra pro lvy / Jestřábí zátoka / Dvanáctý stupeň / Jezero duchů Nelson DeMille

Jestřábí zátoka a Jezero duchů - super. Ty další dvě knihy jsem ani nedočetla, takže pro mě nic moc, proto jen 3 hvězdičky celkově.

30.07.2012 3 z 5

Dr. Sherlock Holmes v Čechách a jiné případy Dr. Sherlock Holmes v Čechách a jiné případy Rudolf Čechura

Tak tohle je super oddychovka na dovolenou, Sherlock je tak úžasný a zasvěcený do jakékoliv oblasti-př:včely, ptáci, psy atd. Pěkně se to čte a jen zíráte na logické uvažování slavného detektiva a ani to nemusí být dílo samotného A.C.Doyla.

30.07.2012 5 z 5

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Jediné, co jsem od Viewegha četla a líbilo se mi.

14.07.2012 5 z 5

Ztracené stříbro Ztracené stříbro Lindsey Davis

Až jako druhou knihu o Falconovi jsem si přečetla tuto knihu, jak to vlastně začalo, ale na čtivosti jí to neubralo. Číst román z římského prostředí se současnými dialogy je pro mě dóóst dobrý zážitek a já už se těším na další. Vím, že Falcone a Helena se nakonec dostanou, ale jak? To doufám brzy zjistím v dalších napínavých detektivních románech o císařském informátorovi Marku Didiovi Falconovi.

14.07.2012 5 z 5

Vyhoštěni z ráje Vyhoštěni z ráje Věra Řeháčková

No nevím, když už jsem to začala číst a nic jiného jsem na dovolené nesehnala, tak už jsem to dočetla, ale nijak mě to nezaujalo, prostředí taneční kavárny, jak zde popisuje autorka, mě přímo odpuzuje.

11.07.2012 1 z 5

Cesta do Compostely Cesta do Compostely Ivan Kolman

Tato kniha mi byla doporučena jako humorná knížka. Tolik humoru jsem v ní nenašla a musela jsem si zvyknout na katolické pojetí této cesty. Byla jsem zvědavá, jak tam nakonec dorazí, ale taky by mě zajímalo, jak se dostali domů, když to šli celé bez peněz a to tam už není. Mého muže to zase inspirovalo natolik, že by to taky zkusil.

11.07.2012 3 z 5

Mrtvola v lázni Mrtvola v lázni Lindsey Davis

Nejdřív jsem si musela zvyknout, že tento román je napsán v současném jazyce, hlavně co se týče dialogů, předpokládala jsem, že jdu číst cosi z doby římské a to se vším všudy, ale pak jsem si to oblíbila a jsem ráda, že to tak autorka napsala. Četlo se to jedním dechem a konec je zajímavý.

11.07.2012 5 z 5

Nevěsta ze zámoří Nevěsta ze zámoří Hana Marie Körnerová (p)

Výborný román se špetkou krimi, výborně se čte. Vřele doporučuji na dovolenou, kde jsem ji přečetla jedním dechem i já.

08.07.2012 5 z 5

Vpád Římanů: Příběh chlapce z roku 84 n. l. Vpád Římanů: Příběh chlapce z roku 84 n. l. Jim Eldridge

To je zajímavé, že čtu tuto knihu a jmenuje se "Vpád Římanů" a je také z roku 2011, obal stejný. Mě baví ty příběhy děvčat v této edici, ale ani tento příběh o osudu britského prince v zajetí Římanů není špatný. Dobré jsou také obrazové dodatky, př: stavba římské silnice atd.

27.06.2012 4 z 5

Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Chudobinec: Deník viktoriánské dívky z roku 1871 Pamela Oldfield

Poutavý příběh z roku 1871 se mi líbil a i když je určen mladším, stejně jsem si to ráda přečetla, mám ráda historii, obzvláště z Anglie.

24.06.2012 4 z 5

Karibské tajemství Karibské tajemství Agatha Christie

Slečnu Marplovou čtu ráda a představuji si ji podle herečky s šedými kudrlinkami ve filmových zpracováních detektivek Agathy Christie. Pěkně se to čte, děj teče jako voda a konec pro mě byl překvapivý.

23.06.2012 5 z 5

Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. Pompeje: Deník dívky z let 78-79 n. l. Sue Reid

Moc se mi to líbilo, i když je to psané pro mladší, s chutí jsem to zhltla. A těším se na další.

18.06.2012 5 z 5

Dcera štěstěny Dcera štěstěny Isabel Allende

Krásná kniha, úplně jsem ji hltala, hlavně tu část o hledání Jaquína v Californii a právě probíhající "zlaté horečce".

18.06.2012 5 z 5

Rozum a cit a mořské příšery Rozum a cit a mořské příšery Jane Austen

Po téhle knize jsem sáhla, protože mám ráda Rozum a cit od J. Austenové. Netušila jsem do čeho se pouštím. Do původního krásného příběhu autor Winters vmísil jakousi parodickofantasy omáčku a není to špatný. Rozhodně jsem se u toho nasmála, jak absurdní věci jdou vymyslet. Kdybych ale neznala původní příběh asi by mě to nebavilo, to teď nemohu posoudit. Sestry Dashwoodovy zde jsou statečné a neohrožené v boji s mořskými příšerami. Možná by se to dalo nazvat i hororem?

13.06.2012 4 z 5