Marika Vanova Marika Vanova komentáře u knih

Letopisy Narnie – komplet Letopisy Narnie – komplet C. S. Lewis (p)

Je to nádherná série, kterou jsem zhltla už v roce 2001 a nyní je čteme znovu s dětmi. Vřele doporučuji, ale myslím, že už není nikdo, kdo by to neznal.

05.06.2012 5 z 5

Stín na severu Stín na severu Philip Pullman

Tato kniha je druhý díl trilogie o Sally Lockhartové. První díl se mi četl lépe, ale i tato detektivka mě strhla a nemohla jsem jinak, než ji dočíst. Konec byl pro mě nečekaný.

03.06.2012 4 z 5

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Přečetla jsem ji jedním dechem. Boj s touto chorobou je nemožný, pouze ji můžeme zmírnit ? Ale valí se dál. Velmi výstižný vhled do této problematiky. Díky autorce.

03.06.2012 5 z 5

Jak mi Jane Austenová zničila život Jak mi Jane Austenová zničila život Beth Pattillo

Také mám ráda Jane Austenovou, jako hlavní hrdinka, i když o ní nevím tolik co ona. Ale čte se to dobře, pěkná kniha, konec mě ovšem překvapil, čekala bych úplný happy end.

03.06.2012 4 z 5

Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Anna Česká: Dcera Karla IV. na anglickém trůnu Hana Parkánová-Whitton

Moc pěkný příběh z historie, ráda jsem si přečetla o této milé, mírné, ale rozhodné anglické královně Anně z Čech. Jen doufám, že se ve skutečnosti měli opravdu tak rádi. Už se těším na další knihu Hany Whitton.

03.06.2012 5 z 5

Stíny Stíny Marcia Rose

Po třetině knihy už mě to nějak přestalo bavit, nic nového v ději se pro mě nestalo a tak jsem ji musela odložit nedočtenou a vrátit do knihovny, nezaujala mě.

24.05.2012 1 z 5

Bible: Překlad 21. století Bible: Překlad 21. století neznámý - neuveden

Bible je poklad. Je to slovo inspirované Bohem, je to Boží slovo. To je prostě fakt, ať věříte nebo ne.
Někdo tady psal, že Ježíš si myslel. že přijde v nějaké době a to se nestalo,....Ježíš řekl, že se vrátí na zem (to je druhý příchod) , my to datum neznáme, to ví (naštěstí) jen Bůh. A Bibli můžete přečíst několikrát, ale stejně jí nebudete mít "přečtenou". Bible je průvodce na každý den. God bless you.

23.05.2012 5 z 5

Hobit je úplně to nejlepší, trilogie Pána prstenů se tomu už nevyrovná.

20.05.2012 5 z 5

Mami, mám tě ráda Mami, mám tě ráda William Saroyan

Kniha se dobře čte, ale musela jsem se trochu odpoutat od toho, pro mě absurdního pocitu, nutit děti hrát v divadle či filmu a brát jim dětství. Jinak dobrý příběh ve kterém dítě prahne po úplné milující rodině.

Doktorka Samantha Doktorka Samantha Barbara Wood

Perfektní kniha z počátků, kdy teprve ženy hledaly a draly se o své místo v lékařství.

19.05.2012 5 z 5

Stanice odložených lásek Stanice odložených lásek Hana Marie Körnerová (p)

Čtivá knížka o obyčejných lidech z Čech, líbilo se mi.

19.05.2012 5 z 5

Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Za písní Severu aneb Proč bychom se neztratili Zdeněk Šmíd

Na první stránce jsem se začala smát a skončila dlouho po přečtení celé knihy. Opravdu super vtip pane Šmíde, díky.

Tisíc žiarivých sĺnk Tisíc žiarivých sĺnk Khaled Hosseini

Při čtení této knihy mi život v Afgánistánu připadal jaksi absurdní a pro mně evropanku absolutně nepochopitelný. Velmi dobře se to čte.

Tlustý král Jiřík z Poděbrad Tlustý král Jiřík z Poděbrad Vladimír Kavčiak

Čtu ráda o historii a tato kniha líčí jen trochu z konce života krále Jiříka, ale přesto velmi zajímavě. Zajímavé je uvědomit si, jak lpěl na tom, že není ze šlechtického rodu a usadil se v domě ve městě. I pročítat domnělé myšlenky jeho ženy, dcer a synů bylo inspirující.

Stříbrná větev Stříbrná větev Rosemary Sutcliff

Druhý díl trilogie se dá opravdu číst i jako samostatná kniha. První díl Orel deváté legie se mi líbil víc, ale i tohle se dalo dobře číst, jsem zvědavá na tu třetí část - Světlonoši.

Jiřina Štěpničková Jiřina Štěpničková Jindřich Černý

Kniha sama o sobě je hodně popisem jednotlivých rolí Jiřiny Štěpničkové, což už mě někdy trochu unavovalo, o hodně víc mě bavily pasáže ze života, kdy byla vězněna apod. Neměla to jednoduché a oceňuji její přátelskost k ostatním vězeňkyním během věznění i po něm. Je vždy zajímavé číst o někom, kdo opravdu žil a co prožíval.

19.05.2012 3 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Moc dobrá kniha. Překvapila mě doba i letopočet, ale byla jsem nadšená, že i ve starém Egyptě lze rozpoutat takovou zápletku.

Děvče pro Oklahomu Děvče pro Oklahomu Mirko Pašek

Mirko Pašek byl můj nejoblíbenější autor ve věku 12-13 let. Děvče pro Oklahomu se mi moc líbila, vím, že jsem jí hltala plnými doušky. Možná bych si to zas někdy zopakovala i když už je mi o pár let víc. I další knihy od něj doporučuji.

Růže ze Sevastopolu Růže ze Sevastopolu Katharine McMahon

Moje první přečtená kniha od McMahonové a nadchla mě, opravdu se pěkně četla. Pak už jsem jen hledala ten další titul- Alchymistova dcera. Je to od McMahonové všechno? Ráda bych si zase něco nového od ní dala.

Alchymistova dcera Alchymistova dcera Katharine McMahon

Po první knize K. McMahonové - Růže ze Sevastopolu, jsem byla naladěná na jiný příběh, ale hned v začátku si mě tato kniha získala a užila jsem si ji. Pěkně se četla.