Stíny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román z lékařského prostředí. Děj je zasazen do amerického maloměsta rozloženého na březích řeky, kde sídlí významná a uznávaná léčebna pro duševně nemocné. Mladá lékařka Kate McKennaová, která se specializovala na psychiatrii, se s výčitkami a neklidem vrací do rodného města, které před lety bez výčitek a radostně opustila v naději, že je už nikdy neuvidí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60868/stiny-60868.jpg 3.325
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Oldag
Orig. název

Shadows, 2007

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Stíny

Přidat komentář
dany512
12.08.2019

Kniha začala být zajímavá až tak od strany 150. Ten začátek mi připadal zbytečně natažený - jakoby doktorka Kate jenom běhala po vestibulu kliniky, kterou vedla a „naháněla“ duševně choré pacienty. Dávám 4*.

MíšaS.
30.04.2017

Vynikající, zhltla jsem jí jedním dechem.


konformita
25.10.2016

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem. Ale nebyl to např. typický americký Grisham. Sklouzávala do toho amerického trapného stylu často, ale vždy to na poslední chvíli vybrala a dala se správným směrem. Kniha byla vcelku dobrá, ale chtělo to něco víc. Nějakou pořádnou tečku. Jinak čtivý styl. Dalo se to.

orinka3
17.06.2016

Americký román psaný současnou autorkou. Jakoby člověk sledoval typicky americký seriál. Akční, chvilkami napínavý, boj s nepravedlivým okolím, tajemná minulost. Ale nenacházím v něm to, kvůli čemu knihy ráda čtu. Postav je tam až příliš a žádná není propracovaná tak, aby se s ní čtenář mohl ztotožnit. A nelíbí se mi styl dialogů - typicky americky užvaněný, plný plytkých slov. Čte se moc dobře, napsané je to s velkou rutinou.

ina77
05.09.2012

No asi je třeba knihu dočíst do konce.Kniha je dost napínavá a hlavně zajímavá.A to jak to dopadlo! ! Přesně jak píše kuti,tak už to bohužel v životě chodí!Určitě doporučuji a jsem zvědavá na další komentáře!

kuti
05.08.2012

Mně osobně teda knížka bavila celou dobu!!!!! A co se týká závěru.... No... Když v knihách vše končí happyendem, tak mi to připadá takové nerealistické. Ovšem tady naopak dopadlo úplně všechno špatně. Což mi bylo docela líto. Sice to díky tomu bylo víc ze života, jak to většinou chodí... ale i tak... Když už nezvítězila láska, tak mohla aspoň spravedlnost...nebo se aspoň někdo z nich uzdravit... :-(

Marika Vanova
24.05.2012

Po třetině knihy už mě to nějak přestalo bavit, nic nového v ději se pro mě nestalo a tak jsem ji musela odložit nedočtenou a vrátit do knihovny, nezaujala mě.

malen
14.10.2011

Kniha nepostrádá napětí .Když je 100 stránek do konce, čekáte už nějaké rozuzlení, když zbývá 30, jste napjatí, kdy to konečně přijde, při 6 zbývajících stranách si říkáte, tohle má být ono? nA poslední stránce hrdinka zvedá sklínku a přemýšlí , jestli nemá někam odjet a já přemýšlím, proč jsem to vůbec četla