Stíny

Stíny https://www.databazeknih.cz/img/books/60_/60868/bmid_stiny-65399c5a69958.png 3 28 10

Román z lékařského prostředí. Děj je zasazen do amerického maloměsta rozloženého na březích řeky, kde sídlí významná a uznávaná léčebna pro duševně nemocné. Mladá lékařka Kate McKennaová, která se specializovala na psychiatrii, se s výčitkami a neklidem vrací do rodného města, které před lety bez výčitek a radostně opustila v naději, že je už nikdy neuvidí.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Oldag

Shadows , 2007

cincila
05.07.2023 4 z 5

Začátek bych zkrátila ale jinak kniha čtivá...

MAU256
07.08.2021 5 z 5

Ze začátku jsem měla pocit, že knížku asi ani nedočtu. Ale potom to začínalo být zajímavé, až mě doktorky bylo v jednu chvíli líto, neboť i přesto, jak se člověk snaží, vždycky nemůže vyhrát. Není to fér, ale takový je někdy život. Možná že někdy utéct od reality by nebylo zas tak špatné :-). Ale od toho tu máme knížky, se kterými se to daří.

dany512
12.08.2019 4 z 5

Kniha začala být zajímavá až tak od strany 150. Ten začátek mi připadal zbytečně natažený - jakoby doktorka Kate jenom běhala po vestibulu kliniky, kterou vedla a „naháněla“ duševně choré pacienty. Dávám 4*.

MíšaS.
30.04.2017 5 z 5

Vynikající, zhltla jsem jí jedním dechem.

konformita
25.10.2016 3 z 5

Naprosto souhlasím s předchozím komentářem. Ale nebyl to např. typický americký Grisham. Sklouzávala do toho amerického trapného stylu často, ale vždy to na poslední chvíli vybrala a dala se správným směrem. Kniha byla vcelku dobrá, ale chtělo to něco víc. Nějakou pořádnou tečku. Jinak čtivý styl. Dalo se to.

orinka3
17.06.2016 2 z 5

Americký román psaný současnou autorkou. Jakoby člověk sledoval typicky americký seriál. Akční, chvilkami napínavý, boj s nepravedlivým okolím, tajemná minulost. Ale nenacházím v něm to, kvůli čemu knihy ráda čtu. Postav je tam až příliš a žádná není propracovaná tak, aby se s ní čtenář mohl ztotožnit. A nelíbí se mi styl dialogů - typicky americky užvaněný, plný plytkých slov. Čte se moc dobře, napsané je to s velkou rutinou.

ina77
05.09.2012 4 z 5

No asi je třeba knihu dočíst do konce.Kniha je dost napínavá a hlavně zajímavá.A to jak to dopadlo! ! Přesně jak píše kuti,tak už to bohužel v životě chodí!Určitě doporučuji a jsem zvědavá na další komentáře!

kuti
05.08.2012 5 z 5

Mně osobně teda knížka bavila celou dobu!!!!! A co se týká závěru.... No... Když v knihách vše končí happyendem, tak mi to připadá takové nerealistické. Ovšem tady naopak dopadlo úplně všechno špatně. Což mi bylo docela líto. Sice to díky tomu bylo víc ze života, jak to většinou chodí... ale i tak... Když už nezvítězila láska, tak mohla aspoň spravedlnost...nebo se aspoň někdo z nich uzdravit... :-(

Marika Vanova
24.05.2012 1 z 5

Po třetině knihy už mě to nějak přestalo bavit, nic nového v ději se pro mě nestalo a tak jsem ji musela odložit nedočtenou a vrátit do knihovny, nezaujala mě.

malen
14.10.2011 1 z 5

Kniha nepostrádá napětí .Když je 100 stránek do konce, čekáte už nějaké rozuzlení, když zbývá 30, jste napjatí, kdy to konečně přijde, při 6 zbývajících stranách si říkáte, tohle má být ono? nA poslední stránce hrdinka zvedá sklínku a přemýšlí , jestli nemá někam odjet a já přemýšlím, proč jsem to vůbec četla

lékařské prostředí psychiatrické léčebny

2009  69%Stíny