Stříbrná větev

Stříbrná větev https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/80428/stribrna-vetev-80428.jpg 4 25 4

Orel Deváté legie série

Římskou Británií zmítají nepokoje a násilí. Musejí se s ním vyrovnávat i mladý lékař Justinus a centurion Flavius, kteří se náhodně seznámí v pevnosti Magnis, náhodně zjistí, že mají společné předky, a stanou se z nich nerozluční přátelé. Oba mladíci odhalí spiknutí, jehož cílem je svrhnout císaře. Z obavy o vlastní život uprchnou z pevnosti a zpočátku chtějí odplout do Galie. Po dramatickém rozhodování se nakonec rozhodnou zůstat v Británii a bojovat po svém. Nakonec shromáždí skupinku mužů, s nimiž se vrhají do bitevní vřavy, aby ubránili čest Říma. Čas je ale drahý, protože zrádci neponechávají nic náhodě a císaři hrozí smrt. Stříbrná větev je druhý díl z řady oblíbených příběhů z římské Británie, které napsala Rosemary Sutcliffová, jedna z nejuznávanějích autorek knih pro děti a mládež.... celý text

Dobrodružné , Historie , Pro děti a mládež

Vydáno: , BB art

The Silver Branch , 2007

drakamena
26.12.2013 4 z 5

Hezká dobrodružná kniha pro celou rodinu. Škoda, že jsem se k ní nedostala jako dítě, to bych jí určitě dala 5 hvězdiček.

Dašička
23.10.2012

Pěkná kniha, čtivá, spisovatelka popisuje celkem neznámou část britské historie (neznámé alespoň pro mě:))). Bála jsem se, že když jsem nepřečetla Orla deváté legie , nebubu v obraze, ale opak je pravdou:))) Doporučuju:))

Marika Vanova
19.05.2012 4 z 5

Druhý díl trilogie se dá opravdu číst i jako samostatná kniha. První díl Orel deváté legie se mi líbil víc, ale i tohle se dalo dobře číst, jsem zvědavá na tu třetí část - Světlonoši.

kmenicka
05.03.2012 5 z 5

Pěkné pokračování knížky Orel Deváté legie, které ovšem lze číst i nezávisle na sobě. Po první knize rozhodně nezklamala a četla se dobře.

Římané spiknutí historické romány anglické romány

Rosemary Sutcliff
britská, 1920 - 1992