Sissi - láska ve tříčtvrtečním rytmu

Sissi - láska ve tříčtvrtečním rytmu https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/240523/bmid_sissi-laska-ve-trictvrtecnim-rytmu-AFh-240523.jpg 4 32 7

Sissi série

Dvanáctý díl románového cyklu o životě císařovny Alžběty Rakouské. Když tovaryš Johann Strauss zakládal vlastní kapelu, málokdo tušil, že se stane c. a k. hudebním ředitelem dvorních plesů ve Vídni a jedním z nejznámějších hudebníků. Když Vídeň oslavuje čtyřicetileté výročí císařovy vlády, skládá Johann Strauss pro Františka Josefa a Sissi Císařský valčík. Všichni, kdo se zúčastnili plesu, uspořádaného u příležitosti oslav, tančili na Straussovu hudbu, podle níž se celý svět kolébal ve tříčtvrtečním valčíkovém rytmu.... celý text

Booky84
31.03.2024 5 z 5

Tento díl sice Sissi zmiňuje pouze okrajově, ale je opět čtivý a líbil se mi. Ráda jsem si přečetla o rodině úžasných hudebníků.

Martina291086
13.01.2022 4 z 5

Co napsat o tomto díle? Vlastně ani nevím... Sissi jen okrajově, v podstatě románový životopis rodiny Straussů. Stále poutavě napsané, ale za ostatními díly svým obsahem hodně pokulhávající. A proč je to vlastně součást série o Alžbětě Bavorské zvané Sissi?

Markett
19.01.2014 5 z 5

Velmi zajímavá knížka :)

JeKa
18.07.2013 3 z 5

Tak zařazení tohodle dílu jsem příliš nepochopila, ne že by byl špatný, ale o Sissi tam v podstatě nic není...jedná se totiž o životopisný román rodiny Strausů...zajímavé, čtivé, ale proč je to zařazeno do téhle série, nechápu!

lusila
07.07.2013 4 z 5

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.

Marika Vanova
14.08.2012 3 z 5

Tento díl mě z celé série zaujal nejméně.

Christina Marie
05.07.2012 5 z 5

Sice nevím, proč je kniha, takřka celá věnovaná jen Straussům, v sérii o Sissi - mohla vyjít zvlášť, ale i tak se mi moc líbila. nabízí velmi zajímavý pohled na autora valčíku "Na krásném modrém Dunaji", ale i jeho rodinu.

Kniha Sissi - láska ve tříčtvrtečním rytmu je v