Čardáš a cikánské housle

Desátý díl rozsáhlého historického cyklu o životě Alžběty se odehrává v posledních letech 19. století. Císař opět osaměl ve Vídni a císařovna se léčí v doprovodu své dcery ve švýcarském Biarritzu. Zde se nechává hypnotizovat proslulým anglickým hypnotizérem a z paměti se jí vynořují nostalgické vzpomínky na minulost, hlavně na dlouhodobou romasnci s uherským národním hrdinou Gyulou Andrássym, jehož život posléze skončil na popravišti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31571/sissi-dil-cardas-a-cikanske-housle-31571.jpg 4.226

Sissi (10.)

Csárdás und Zigeunergeigen (1996)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (SK)

Markett
14.01.2014

Krásný vzpomínkový díl na hraběte Andrássyho :)

lusila
07.07.2013

Prečítala som celú sériu, každá kniha bola zaujímavá, aj keď som sa nedozvedela nič nové.

Marika Vanova
14.08.2012

Tato kniha se mi moc líbila, zvláště proto, že jsem si ji přečetla na dovolené v Maďarsku a pak jsem na mnoha místech nalézala důkazy, že Maďaři měli Sisi opravdu rádi-pojmenovali podle ní spoustu ulic, náměstí a i lahůdek v potravinách.

Christina Marie
05.07.2012

Tento díl patří k nejlepším ze série. Je to neskutečné letní dobrodružství a příběh o přátelství, kterou nezkalila láska. Úplně jsem si představovala ty rozsáhlé maďarské pusty. Samozřejmě by se i na téhle knize (jako na kterékoliv jiné) dalo najít něco špatného, ale není to nic zásadního.

Marieluise von Ingenheim

Marieluise von Ingenheim