margoj margoj komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zajímavá zápletka, krásné vykreslení povah postav, konec mi přišel trochu nedotažený. Od takto skloňovaného bestselleru jsem čekala trochu více.

31.07.2023 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Prvních 150 stran jsem byla zklamaná. S detektivkou to nemělo skoro nic společného. Párkrát jsem si i říkala, jestli toto napsal ten Jo Nesbo, o kterém se tak často mluví. Přesto se to číst dalo a to mě pohánělo dál. Naštěstí to poté začalo být lepší a lepší a nebýt toho začátku, byla by to dobrá detektivka.

18.08.2017 4 z 5

Dívka, již jsi tu zanechal Dívka, již jsi tu zanechal Jojo Moyes

Jojo Moyesová prostě psát umí. Začtete se od první stránky a knihu neodložíte, dokud nebudete vědět, jak to dopadlo. S každým přečteným odstavcem se ve vás vystřídá spousta pocitů a těžce budete zadržovat slzy.
Žánr, který autorka píše, není můj šálek čaje a přesto mě vždy naplno vtáhne do děje. Dávám 5 hvězdiček.

06.08.2017 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Ze začátku se mi tato kniha moc nelíbila. Když jsem se začetla do Ellie, přišla na řadu Jennifer. Nemám ráda knihy, které píšou o minulém století anebo historické knihy. Ale do Jennifer jsem se začetla a kniha mě začala bavit. Myslela jsem si, že to dopadne špatně ale dopadlo to krásně. Byla jsem ráda, že to dopadlo hezky. Bylo to krásně napsané, rozvité myšlenky, emoce a napětí.
Opravdu tuto knihu doporučuju. Ten, kdo má rád romantické knihy bude určitě spokojený. Romantické knihy nejsou můj oblíbený žánr a skoro žádné nečtu ale tato byla opravdu krásná. Tím chci říct, že by se tato kniha mohla líbit i těm, kteří nečto romantické knihy ale zaujal je popis této knihy.

16.07.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Jsem zvyklá číst knihy pro dospělé a tak jsem se trochu této knihy bála. Nakonec jsem si řekla že to zkusím, protože je to známá kniha a i mi přišla zajímavá a nejsem to já abych to nezkusila přečíst. A můj výběr dobrých knih mě nezklamal. Tato kniha se četla strašně lehce, byla i lehce napsaná. Měla jsem ji za chvíli přečtenou. Nemám u ní nic co bych vytkla, prostě to byla bomba! Těším se na další díl. Určitě doporučuji, pokud nad touto knihou váháte, tak neváhejte, protože litovat nebudete.

13.07.2016 4 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Má třetí kniha od Jojo Moyesové a opět nezklamala.
I když byla ze všech tří nejslabší, tak byla čtivá, najednou jsem měla 60 stran za sebou a to se mi zdálo, že uběhlo pár minut. Slaďárna a smutná zároveň, jak už jsme od autorky zvyklí, konec byl předvídatelný.

06.05.2018 4 z 5

Triptych Triptych Karin Slaughter

Kniha mne vůbec nezaujala, stěží jsem ji dočetla. Prázdné dialogy, dlouhá a nudná souvětí. Nápad byl dobrý, ale nebyl dostatečně využit. Zůstanu nadále věrná Grant Country.

04.09.2017 2 z 5

U konce s dechem U konce s dechem Rebecca Donovan

Očekávala jsem více. O mnoho více.. První dva díly byly strhující, jedinečné, tento díl předešlým nesahal ani po kotníky.
Dle anotace jsem si myslela, že Emma bude zavřená v pokoji a bude ležet v knížkách. Opak byl pravdou. Na univerzitě jedna párty za druhou, poté trocha dramatu ve formě smrti matky a nakonec asi polovina knihy čas s Evanem. Ze začátku mě to s Evanem bavilo, ale ke konci mě to začalo opravdu nudit a ke čtení jsem se musela nutit. Nehledě na to, že jsem v knize objevila nejednu gramatickou chybu, občas vynechaná písmena nebo divně postavené věty. Ze začátku jsem si myslela, že pohled Evana jsou vlastně Emminy návraty do minulosti a u dopisů či esemesek, které nebyly nijak odlišené od okolního textu, jsem chvíli luštila co tím chtěli nakladatelé vyjádřit. Vím, že za toto autorka nemůže, ale kazilo to celý dojem knihy.
Konec se dal předvídat už od chvíle, kdy jsem knihu otevřela, ale překvapilo mě a také potěšilo, že se Emma odhodlala navštívit Leylu.
Autorka si u předešlých dílů nastavila laťku vysoko a jelikož byl toto závěrečný díl, tak jsem očekávala o mnoho více. Nezbývá mi nic jiného než dát 3 hvězdičky -slabý průměr.

14.07.2017 3 z 5

Sotva dýchám Sotva dýchám Rebecca Donovan

Kniha byla napínavá už od začátku. Pořád mě nutila číst dál - byla strašně napínavá. U nějakých knih jsou zápletky, které se pořád opakují a už jsou nudné. Ale u této knihy mě to bavilo číst, vůbec to nebylo nudné.
A konec... Emmě bych nejradši vylískala. Ale přesto to byla bomba. Jsem strašně moc zvědavá na třetí díl, jak to celé dopadne.

03.08.2016 4 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Od Gayle Formanové jsem si chtěla přečíst knihu 'Jen jeden den'. Když jsem v knihovně uviděla tuto knihu od této spisovatelky a taky mě hodně zaujala obálka, řekla jsem si že si ji hned musím přečíst. Bohužel až doma jsem zjistila, že je to druhý díl a já jsem ten první nečetla. Ale zkusila jsem to a byla jsem spokojená. Kniha se četla lehce. Byla strašně hodně čtivá. Vůbec nevadilo, že jsem nečetla první díl, protože jsem se hned dozvěděla, jak to bylo s němi v minulosti. Byla jsem ráda, že každá druhá kapitola je nějaký kousek z minulosti - tyto kapitoly se mi četly ještě lépe než normální. Strašně se mi líbily úryvky textů písní.
Konec... Čekala jsem, že to dopadne dobře. Ale už jsem trochu začínala pochybovat. Byla jsem ráda, že to tak dopadlo.

25.07.2016 4 z 5

Sestra Sestra Rosamund Lupton

Prostě wow!
první stránka byla trochu nechápavá ale potom jsem se začetla. A musím říct, že to stálo za to!
Kniha měla krásný děj, který na sebe krásně navazoval. Všechno tam bylo krásně popsáno. U knížek mi vadí hodně dlouhá souvětí, ale u této jsem to skoro ani nepostřehla. Byla i emociálně výborná - chvílemi jsem se smála a chvílemi lapala po dechu. Doslova jsem se nemohla od této knížky dotrhnout - musela jsem za každou cenu vědět jak to dopadne. Mohla by to pro mě být ta nejlepší knížka, co jsem kdy četla. Kdyby... Strašně mě zklamal konec. Mám ráda velké obraty, ale v této knize se to ,podle mě, nehodilo. Prostě jsem z něho byla opravdu zklamaná. Taky mám ráda otevřené konce, ale u této knihy jsem zuřila - doslova - , že je konec otevřený.
Jinak tuto knihu určitě doporučuji! Nebudete litovat!

13.07.2016 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

První polovina knihy se lehce četla, poté začala být čím dál nudnější (prázdné dialogy, dokola omílané věty,...). Chadova a Fionina minulost byla zajímavá a nemohla jsem se dočkat, až se k ní opět dostanu, byla jsem opravdu zvědavá, čím se provinili. Když jsem se dozvěděla, kdo je pravý vrah, dokola jsem si pokládala otázku na co tam jejich historie vlastně byla. Myslím, že jsem nebyla jediná, kdo podezříval Briana. Také mě mrzelo, že jsem se nakonec nedozvěděla, kdo zavraždil Amy. Kniha také byla plná překlepů, občas i naprosto jiná slova, než měla být. Co se mi ale líbilo, byly naprosto dokonale vykreslené charaktery a pocity postav.
Od autorku jsem četla tři knihy, tato byla nejslabší. Dávám průměr 3 hvězdičky.

27.08.2017 3 z 5

Poblázněné Poblázněné Sara Shepard

Moc se mi líbilo, že holky začaly pátrat na vlastní pěst, knize se tímto dostalo víc akce.
Nemůžu uvěřit, že toto už je třináctý díl a kniha je stále napínavá.

21.08.2017 4 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Autor vás vtáhne do děje svým poutavým vyprávěním, zanechá ve vás spoustu pocitů a nejedna slza ukápne.

21.07.2017 5 z 5

Zmatené Zmatené Sara Shepard

V této knize opět Sara Shepardová dokázala, jak poutavě umí vypravovat - člověk z toho dostane husí kůži.
Jen mě štve, že autorka musí co nejrychleji pokazit štěstí holek, viz. Spencer a Zach.

24.06.2017 5 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Krásná kniha, krásně se četla. Ze začátku jsem se nemohla začíst, ale potom mě knížka pohltila. Některé věci byly trochu nesrozumitelné a nechápavé. Čekala jsem, že konec bude happy end, ale už jsem si opravdu myslela, že se k happy endu nedostane - byl doslova až na skoro poslední straně. Alespoň to bylo napínavé až do poslední strany. Doporučuju.

16.07.2016 4 z 5

Umění předstírat Umění předstírat Rachel Harris

U této knihy mě zaujala hlavně obálka. Popis byl zajímavý, ale pořád to nebylo úplně ono. YA už moc nečtu, čtu spíš knihy pro dospělé. A skoro všechny YA jsou o tom samém - zamilování, pohádání a eozchod a opětovné zamilování. Takže jsem se toho trochu bála.
Ale výsledek byl úplně jiný. Už od začátku jsem se do knihy začetla. Četla se strašně lehce! Děj byl krásně napsaný. Místy jsem se smála, místy jsem nemohla uvěřit svým vlastním očím. Ally měla super kamarádky - byly jiné než v jiných knihách a přece nebyly. Konec se dal předpokládat, ale přece jsem byla strašně šťastná ze to tak dopadlo. Na této knize nemám co vytknout, takže dávám všechny hvězdičky.

13.07.2016 5 z 5

Není přání jako přání Není přání jako přání Alexandra Potter

Od této spisovatelky jsem četla S tebou už nikdy! a to se mi opravdu nelíbilo. Této knize jsem nedávala moc velkou naději, ale řekla jsem si že to zkusím. A byla jsem docela hodně překvapena. Tato kniha byla opravdu super. Byla vtipná (myslela jsem si, že nebude, protože to samé se psalo i u S tebou už nikdy! a ta opravdu vtipná nebyla), byla i poučná. Ale taky tam bylo něco stejného jako u s tebou už nikdy. Psaní bodů, zmínka o tampaxkách, taky 30 let, její sourozenec je úspěšnější než ona, našla si přítele a potom se s ním rozešla a na konci si našla dalšího 'toho pravého' a další.
Tato kniha mě opravdu překvapila, takže ji doporučuju. Jsem zvědavá na další knihy od AP, snad nebudou takové jako S tebou už nikdy!

13.07.2016 3 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Mnoho jsem neočekávala, spíše jsem si myslela, že to bude taková průměrná ne-li podprůměrná detektivka. Namísto toho to byla kniha s poutavým, promyšleným dějem a dobře zasazeným tématem šikany. Je pravda, že začátek byl pomalý a nudný, ale poté se to rozjelo a nutilo číst dál, protože jsem chtěla vědět, jestli jsou do toho ostatní postavy zapletené a popřípadě jak.
Určitě stojí za přečtení.

14.05.2018 4 z 5

Ohrožené Ohrožené Sara Shepard

Za mě nejlepší díl ze všech. Myslela jsem si, že mě ke konci nemůže nic překvapit, ale mýlila jsem se.

24.08.2017 5 z 5