Marfulka007 Marfulka007 komentáře u knih

Svoboda pomíjivosti Svoboda pomíjivosti Daniel Kopejska

Moc pěkně se mi to četlo. Haiku ze života. Některé zachycují důvěrně známé obrazy. Dojemné. Občas lehce k smíchu, občas k pláči. A graficky nádherná knížka... Jsem ráda, že jsem knihu podpořila a mohla vyjít.

17.01.2024 5 z 5

Trvalo dlouho, než jsem se k Hobitovi konečně dostala. A jo, asi to stálo za to. Příjemné, oddychové, vcelku pohádkové čtení. Jeho sláva jej ale předchází a je těžké nemít velká očekávání, která je skoro nemožné naplnit... Věřím, že se nakonec dostanu i k Pánu Prstenů, ale nemám chuť to po přečtení udělat teď hned.

31.12.2023 4 z 5

Síla psa Síla psa Thomas Savage

Čekala jsem možná něco trochu jiného, myslím, že jsem si nepřečetla úplně dobře anotaci. Ale byla jsem ráda, že jsem se ke knize dostala... Rozhodně to není oddychové čtení. A chce to se hodně zaměřit na to, co vlastně není napsáno. Psychologie jednotlivých postav je něco úžasného. Phila mi bylo spíš líto. Já osobně jsem konec neprokoukla a byla jsem překvapena. Chtělo by to určitě dát ještě jednou.

02.10.2023 4 z 5

Zrádci krve Zrádci krve Lynette Noni

(SPOILER) Poslední díl byl za mě BOŽÍ. Pravda, bylo až nepravděpodobné, jak se všichni hrdinové zvládli potkat a taky spolu vycházet, chvílema až příliš idealistické, ale co, mě to nevadilo. Pár momentů mě překvapilo, něco se zase dalo předvídat, i to tak bývá, na závěr jsem se chvíli vážně bála. Jsem ale ráda, že jsem se dočkala happy-endu se vším všudy, čekala jsem na něj a jsem spokojená. Škoda jen, že už to skončilo :-)

02.08.2023 5 z 5

Uprostřed Uprostřed Martin Selner

Mě prostě baví ty myšlenkové pochody a autorův suchý humor. Smutně veselý příběh ze života o životě.

25.02.2023 4 z 5

Psí život Psí život Jaroslav Irovský

Pěkná knížka, četla se v podstatě sama. Sem tam nějakou pasáž bych asi oželela a přiznám se, že jsem čekala asi něco trošičku jiného. Ale není čeho litovat... Zkrátka takový příběh ze života. Každý si tam asi najde to své. Navíc nádherná obálka, které se nedá odolat :-)

02.01.2023 4 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Vzhledem k tomu, jak byla kniha před vydáním všude propírána, měla jsem hodně vysoká očekávání, což může být vždycky trochu problém. A vlastně trochu byl... Překvapilo mě, že téma bylo pojato trošku odjinud, než jsem očekávala. Hlavní hrdinka mě chvílemi začínala štvát svou věčnou nespokojeností. A občas mi to všechno přišlo prostě tak nějak moc... Ale kniha se četla dobře, stránky ubíhaly. Závěr se mi líbil a co chtěl autor říct dává smysl. Takže za mě spokojenost.

02.03.2022 4 z 5

Skutečná Skutečná Petra Nesvačilová

Moc milá knížka. Odpočinková. Krásně se četla. Celkově mi nějak sedla, stylem psaní, i obsahem. Připomínala mi trošku mě samotnou a moje deníkové zápisky, tak asi i proto...

23.01.2022 5 z 5

Rok na kanadské vsi Rok na kanadské vsi Josef Novotný

K této knize jsem se dostala úplnou náhodou díky (dnes již asi ukončenému) projektu "Nesuď knihu podle obalu" a úplně mi učarovala. Několikrát jsem se během čtení znovu a znovu dívala, že rok vydání je opravdu 40 let zpátky, protože mi přišla neuvěřitelně soudobá. Příjemné čtení a zároveň krásné a nostalgické vzpomínání na Kanadu.

07.01.2022 5 z 5

Pagáč jóga - Jógové desatero našima očima Pagáč jóga - Jógové desatero našima očima Barbora Pagáčová

Já se přidávám na stranu těch, kterým se kniha líbí. Dostala jsem od ní zhruba to, co jsem očekávala a jsem spokojená. Pro začátečníky, kteří s jógou začínají a nebo se chtějí dát do cvičení úplně super - základní jógové pozice s vysvětlením a nakonec celá sestava, to se hodí. Komentáře od Barbory a její pohled na jógu se mi líbil moc a vyprávění od Patricie, vzhledem k tomu, že je mi svou sebeprezentací a vystupováním sympatická, také.

18.11.2021 4 z 5

Taková klasická oddechovka. Dobře se čte díky kratším kapitolám. Pobaví. A pokud člověk nečeká nějaké hlubokomyslné (což by neměl už jen podle názvu), tak bude spokojen.

04.08.2021 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

(SPOILER) Za mě takový průměr ve svém žánru. Četl se dobře, to zas ne že ne. Chvílema už mi ale přišel přece jen trošku přehnaný a příliš nereálný. Místy napínavý jak to má být. Ale člověk pak relativně rychle odhadne, kam to směřuje. Happy end nakonec... no, aspoň se mi bude dobře spát. Jako změnu pro ty, kteří jinak na thrillery úplně nejsou můžu doporučit, pro lidi, kteří jedou tenhle žánr ve velkém to bude asi slabší.

06.07.2021 3 z 5

Balada o ptácích a hadech Balada o ptácích a hadech Suzanne Collins

Tuhle knihu musím nakonec hodnotit jako průměr, přestože jsem se na ni opravdu těšila. První část se mi četla dobře a rychle, nicméně poslední třetina už mi vůbec neutíkala a jen jsem se těšila na rozuzlení a takový ten AHA moment. Ten se ale dle mého názoru úplně nedostavil. Přestože myšlenkové pochody Snowa byly vykresleny velice zajímavě (jak uvnitř sebe válčí jeho ego a touha po moci s láskou a snad i trochou lidskosti), nějak jsem v něm prostě neviděla toho prezidenta Snowa, kterého známé z trilogie. Čekala jsem asi celkově větší propojení s trilogií, více vysvětlení některých událostí (nejen jejich naťuknutí a dál nic) a asi větší WOW efekt na konci... Nakonec jsem ráda, že jsme si knihu přečetla, ale asi bych o nic velkého nepřišla, kdyby se to nestalo.

10.04.2021 3 z 5

Útlá kniha s širokým poselstvím, kterou by mě bez loňské Výzvy (ve které jsem to ale nakonec nestihla) asi nenapadlo číst. Ten typ knihy, ze které si prostě musíte některé myšlenky zapsat. A nejde se aspoň trochu nezamyslet nad sebou a nad tím, jak proplouváme životem. Na konci ukápla i slza, jak by taky ne... Jediné, co jí ubralo na "kráse" byly některé myšlenky zmiňované, na můj vkus, zbytečně dokola. Ale možná to byl záměr.

21.01.2021 4 z 5

Za mě navzdory tématu velmi oddychové čtení. Vzhledem k dopisové formě se četla sama. Hlavní hrdinka mi teda k srdci nepřirostla a chvílema mě dost štvala. Musím říct, že její osobní příběh dost zastiňuje příběhy z doby okupace, a to přesto, že je předem relativně čitelný a závěr předvídatelný. Jako odpočinkovou četbu na pár dní můžu doporučit. (A také jako zajímavý zdroj tipů ke čtení klasické literatury.) Pokud ale čtenář hledá syrovější líčení válečného období, nebo něco hlubokomyslnějšího, asi bych sáhla po jiné knize.

18.01.2021 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

V první polovině jsem vůbec nemohla odtrhnout. Pořád jsem čekala, kdy se konečně alespoň trochu odhalí, co se vlastně stalo a proč, a na kterou stranu se má vlastně čtenář postavit. Druhá polovina mi přišla z nějakého důvodu moc překombinovaná. Čekala jsem, že celý příběh bude mít jiný konec, nakloněný k jedné či druhé straně. Ale v určité fázi mi bylo jasné, že už není možné, aby to dopadlo jako nějaká standardní detektivka. Závěr mě překvapil, možná trochu zklamal.

12.02.2017 4 z 5

Mirzova vize Mirzova vize Josef Pecinovský

**AUDIOKNIHA**
Poslech knihy jsem si užila. Zajimavý nápad. Začátek se mi líbil hodně. Poslední část mi přišla trochu moc technická až jsem se ztrácela. Ale ten konec byl pecka.

11.05.2024 4 z 5

Žiju bez dětí Žiju bez dětí Martina Hynková Vrbová

Přiznám se, že jsem od knihy čekala něco trochu jiného, možná právě to očekávání bylo pak u čtení trochu překážkou, nevím... Bylo zajímavé podívat se trochu mimo tu svou sociální bublinu. Rozhodně byly některé příběhy, nebo jejich části, hodně zajímavé i dojemné. U některých rozhovorů mi naopak přišlo, že toho prostoru dostaly zbytečně moc a chvílemi mě to přestávalo bavit. Ten pohled je asi hodně individuální. Já jsem byla trochu zklamaná, že jsem od knihy nedostala úplně to, co jsem čekala.

24.03.2024 3 z 5

Cirkadiánní kód Cirkadiánní kód Satchin Panda

Tohle je jedna z knih, kterou by si měl přečíst snad každý... Některé technické části se mi četla hůř, to už tak bývá. A na konci jsem čekala ještě nějaké rychlé shrnutí těch ideálních návyků. Ale jinak je to velice poučné a pokud člověk potřebuje a chce něco změnit ku prospěchu svého zdraví, tak podle této knihy to rozhodně dokáže.

10.02.2024 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Není deník jako deník a je asi moje chyba, že jsem od toho čekala něco trochu jiného. Tohle jsou spíše diářové zápisky doplněné o myšlenky a poznatky k některým událostem. Začátek byl pro mě fakt těžký na čtení, ale po první stovce jsem si celkem zvykla. Hodně míst, hodně jmen... je otázka, kolik lidí krom samotného Alana a lidí kolem něj se v tom reálně může orientovat. A je otázka, která už tady padla několikrát, zda tento typ knihy měl opravdu vyjít a zda by o to autor vůbec stál... Znovu už bych knihu asi nezvládla, ale jejího přečtení nelituji. Minimálně mi to dalo inspiraci podívat se na některé další filmy, ve kterých hrál.

25.01.2024 3 z 5