Marcik7 Marcik7 komentáře u knih

Já ti to opepřím, miláčku Já ti to opepřím, miláčku Ellen Berg

Původně to vypadalo na 3 hvězdy, ale pak se to nějak rozjelo a musela jsem jednu přidat. Je fakt, že ve skutečném životě by to Vivi asi všechno tak nevycházelo, ale bylo to podáno docela hodnověrně...bavila jsem se.

13.08.2023 4 z 5

Katova dcera a Rada dvanácti Katova dcera a Rada dvanácti Oliver Pötzsch

V případě této série se musím stále opakovat - skvěle popsané postavy a prostředí, čtenář je přímo na místě v ději. Obdivuji autorův smysl pro detail i smysl pro humor, na to v jaké těžké a pro mě nepředstavitelné době se vše odehrává - už jen popsané druhy poprav způsobují mrazení v zádech. Osvícenci a učenci neměli lehké postavení v době pověr a nekonečné moci vládnoucí šlechty. Jdu hledat další díl...

07.08.2023 5 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Vše již bylo řečeno a já doporučuji též.

29.07.2023 4 z 5

Ruka ruku myje Ruka ruku myje J. D. Robb (p)

Traumatizující zážitek z dětství, kdy ji týral a zneužíval vlastní otec a ona ho v sebeobraně ubodala jako osmiletá, se v tomto případě vrací ve vzpomínkách víc než obvykle. Ale Eva to samozřejmě zvládne i díky svému charismatickému muži Roarkovi. Velmi obdivuji schopnost autorky vymýšlet neustále nové naprosto logické zápletky a popsat myšlenkové pochody Evy při jejich rozplétání. Prostě paráda!

23.07.2023 5 z 5

Modré z nebe Modré z nebe Nora Roberts

Musím opakovat - typická Nora Roberts. Romantika s předvídatelným koncem, oddechovka jak vyšitá.

22.07.2023 3 z 5

Slepé okno Slepé okno Michal Fieber (p)

Exkomisař Houdek je postarší sympaťák s různými zdravotními problémy, který odráží nájezdy žen ze svého okolí a nakonec přežije i pád ze třetího patra - no kdo to má?!? Ale četlo se to mile a dobře, tedy za 3.

15.07.2023 3 z 5

Štěstí najdeš na prýglu Štěstí najdeš na prýglu Pavel Čech

Tato kniha se ke mně dostala díky ilustracím Pavla Čecha, který je mým oblíbencem. Brněnský hantec příliš neovládám a občas jsem nevěděla "vo co go", ale docela mě pobavila. Kapitoly nejsou příliš dlouhé, takže jsem dokázala udržet pozornost...

15.07.2023 4 z 5

Šumava známá i neznámá Šumava známá i neznámá Petr David

Dobře uspořádaný průvodce Šumavou, velmi kvalitní zpracování (křídový papír i fotografie), beru si ho s sebou na dovolenou a uvidíme, co všechno z něj stihnu poznat na vlastní oči! Těším se.

15.07.2023 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

To byla tááááková romantika...líbila se mi, četla se lehce a příjemně.

15.07.2023 4 z 5

Když to tam není, tak to tam nehledej Když to tam není, tak to tam nehledej Ivana Chřibková

Útlá malá knížečka akorát do kabelky a četla se vážně skvěle, po dlouhé době jsem se smála nahlas a od srdce.

08.07.2023 5 z 5

Ani ve snu by mě nenapadlo, že právě tento člověk měl (a to doufám, že se jedná o čas minulý) takový "ohromný průšvih" a že ho vůbec přežil. Je to děs, jak s člověkem dovede zamávat psychika, pocit méněcennosti, nedostatečnosti, že raději zahodí i to dobré, co se mu děje, aby náhodou nezklamal blízké lidi i sám sebe. Moc mu přeju, aby už bylo jen dobře...

05.07.2023 4 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Tuto knihu jsem si vybrala, protože její filmové zpracování patří k mým nejoblíbenějším. Kniha mě až tak nenadchla, ale nebyla špatná. Pan Rudolf byl klasikem dívčí četby.

29.06.2023 3 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Paní Rejfová píše svižně, vtipně, čtivě. Tentokrát zabydlela příběh velkým množstvím postav, možná až zbytečně moc velkým. Přesto se to četlo dobře a míním pokračovat dalším dílem a doufám, že se Josefína s Tvrdíkem udobří.

27.06.2023 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Pocity mám z této knihy rozporuplné. Téma samozřejmě velmi vážné a bylo by divné, kdyby takový zážitek neměl na dítě vliv, ale zdálo se mi to až přehnané. Dokázala se postavit na vlastní nohy, pomáhala hodně své kamarádce, studovala náročnou vysokou školu, dokonce se vdala, ale přesto nevzdávala snahu pochopit důvody činu své matky.

26.06.2023 3 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Postavy tohoto románu (a že jich není málo) prožívají situace, o kterých nemám ani tušení, jak bych se v nich zachovala. Násilná smrt dítěte, nevěra manžela, zrada nejlepší přítelkyně, nepřiznaná vina, invalidita dítěte...jsou to silné okamžiky několika životů, popsané velmi čtivě. Pořád mě mátly ty Velikonoce na podzim - ale vždyť se to odehrává v Austrálii!

23.06.2023 5 z 5

Smrt poctivého lichváře Smrt poctivého lichváře Stanislav Češka

Pan Češka se rád vykecává, jako by se snažil spíše o humoristický román, přitom jeho zápletka by při troše snahy vydala na opravdu dobrou detektivku. Ale jako oddechovka na jeden den dobrý.

16.06.2023 3 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

Klevisová patří právem k nejlepším českým autorkám detektivek. Ráda jsem se s ní podívala do mě blízkého kraje a opravdu jsem si to užila.

16.06.2023 5 z 5

Suchý hadr na dně mořském Suchý hadr na dně mořském Ivana Chřibková

Ani nevím, jak jsem k ní přišla, ale velmi trefný popis problémů s dospíváním, s rodiči, studentským životem i začleněním do pracovního procesu mi byl blízký a pobavil mě až nečekaně. Rozhodně si přečtu pokračování.

13.06.2023 5 z 5

Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Aby po nás něco zůstalo: Zpověď novodobých zámeckých pánů Anna Novotná

O lidech s nešlechtickým původem, ale šlechetnými úmysly, kteří zachraňují to, co předchozí majitelé (častěji "majitelé") nechali schátrat. Neváhali se i zadlužit jen pro splnění svých představ a snů, ač toho možná dosáhnou až jejich potomci. Klobouk dolů!

11.06.2023 5 z 5

Šinjú Šinjú Laura Joh Rowland

Jde vlastně o první ze všech knih s vyšetřovatelem Sanem Iširó - konečně jsem se dozvěděla, jak se k této funkci dostal. Bylo to zajímavé, vzrušující a také velmi kruté, tahle doba za vlády šóguna. Naprostá oddanost jeho samurajů je obdivuhodná. Čtenář se také dozví hodně zajímavostí o Japonsku a jeho obyvatelích z tohoto období.

09.06.2023 5 z 5