Smrt poctivého lichváře

Za detektivem Berkou přichází jeho dávná láska z doby, kdy byl ještě kapitánem kriminálky Veřejné bezpečnosti. Její manžel před pár dny beze stopy zmizel cestou do práce a policejní pátrání nepřináší žádné hmatatelné výsledky. A tak si žena vzpomněla na svého bývalého přítele v naději, že by jí mohl pomoct. Berka se, s vervou sobě vlastní, zase jednou začíná plést vyšetřovatelům z mordparty do práce a zjišťuje, že minulost pohřešovaného je nadmíru zajímavá… Příběh je inspirován skutečným případem vraždy brněnského podnikatele....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321852/smrt-poctiveho-lichvare-Ird-321852.jpg 3.821

Detektiv Berka 9.

Detektivky, krimi, Literatura česká
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Smrt poctivého lichváře

čef
27.10.2019

Trochu nudírna, řekl bych. Autor zpracoval skutečný příběh, ale háček, na nějž by chytil čtenáře se tak nějak nekonal. Hlavní bylo vystřelono už na začátku a bylo po napětí neboť vrah byl znám a šlo jen o to, kdy ho hrdinný detektiv objeví. Vyprávění je to jinak pěkné - v 1. osobě a v časové návaznosti, což kvituji s povděkem, kdyby se tak jenom všechno neomílalo pořád dokola. Takže průměrná česká detektivka a autor má podle mne i lepší.

rafan65
01.06.2019

Slušná kniha

ivoiro
21.12.2018

Za mne se jedná o skvělou knihu. Mám rád tuto kriminální sérii. Část z příběhů je založena na skutečných příbězích.

vitavita
22.05.2018

Dobré počtení ...

dagmar5477
08.02.2018

Pohodová detektivka. Je pravda, že určité pasáže se v knihách opakují, ale to je v sériích knih normální, např. Hardenová. Ne všichni čtenáři čtou celé série od prvního dílu, takže se pak díky všemu tomu vysvětlování alespoň dostanou do obrazu. Určitě mi to nepřijde jako mínus knihy, více mi rozhodně vadí překlepy v knize.

Vavitka
18.12.2017

První knihy od tohoto autora se mi líbily více. Teď mi přijde, že už je píše nějak narychlo. Takový průměr české detektivky.

Macek58
13.11.2017

Klasické čtení na dlouhé zimní večery.

bábuška
10.09.2017

Částečně jsem byla z této knihy zklamaná. Začátek knihy byl opakováním toho, co bylo popsáno již v několika knihách předchozích, i případ byl jednodušší než než v předchozích knihách. I jazyk vyprávěče mi připadal tentokrát trochu odlehčený, chybělo mi napětí které bylo v minulých knihách.