Slepé okno

Slepé okno https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/384765/mid_slepe-okno-wWS-384765.jpg 4 17 9

Policejní exkomisař Karel Houdek je po rozpadu oční sítnice ohrožen oslepnutím. V odborném zařízení, v němž tuto nemoc léčí formou drahých injekcí, se ovšem děje něco nekalého. Někdejší detektiv se začne o dění na klinice zajímat po podezřelém skonu jednoho z pacientů, investigativního novináře Josefa Hlíny, a jakmile posléze vlastní rukou zemře i vedoucí lékař, ujme se vyšetřování policie.... celý text

Marcik7
15.07.2023 3 z 5

Exkomisař Houdek je postarší sympaťák s různými zdravotními problémy, který odráží nájezdy žen ze svého okolí a nakonec přežije i pád ze třetího patra - no kdo to má?!? Ale četlo se to mile a dobře, tedy za 3.

brabofka
26.05.2021 3 z 5

Milý příběh. Asi by se pár věcí dalo vytknout ale proč to dělat. Kdo má chuť na klasickou českou detektivku, doporučuji. Sice mi básník Houdek občas lezl na nervy, a mírně mě iritovalo že je to takový geront, protože detektivové by měli být buď důstojní gentlemani (Poirot, Exner) a nebo dobrodruzi (Gereon Rath). Nic mezi tím. U tohoto hlavního hrdiny jsem pořád čekala jestli ho neskolí infarkt nebo mozková příhoda. Nicméně závěr to vyšperkoval a pokaženou reputaci trochu napravil. Rozuzlení bylo dost překvapivé, hlavně pro mě, která se nechává unášet proudem, a nesnaží se přijít na to kdo vraždí a proč. Takže jakmile opět bude na mém stole prázdno (vinou, dlouhých čekaček v knihovně) zkusím sáhnout opět po tomto autorovi a ochutnám nějaký další příběh - i když Houdek to asi už nebude :-)

evask
23.04.2019 3 z 5

Těšila jsem se na českou detektivku, ale nějak mě neuchvátila. Je napsána odlehčeným, rádoby humorným stylem, ty bonmoty mně moc nesedí, často působí nepřirozeně. A ani samotný příběh není žádná bomba. Za mě tak tři a půl hvězdičky.

bagel
21.12.2018 4 z 5

Jedna z hodně dobrých knih z této edice se sympatickým vyšetřovatelem.

bookwoman
20.11.2018 4 z 5

Musím uznat, že tato kniha mě opravdu bavila číst! Líbí se mi, jak je to taková klasická detektivka, není to žádný krvák, ale vyšetřování vraždy fajn exkomisařem. Myslím si, že hlavně na konci bylo překvapení až dost, a že by toto asi nikdo nečekal. Určitě si přečtu i další knížky z edice původní česká detektivka, protože tato kniha mě příjemně překvapila.

Iki1
22.08.2018 2 z 5

Karel Houdek téměř mimo policejní složky odhaluje nepravosti, které posléze ústí ve smrt tří lidí a následně málem i jeho vlastní. Mimoděk ještě přispěje k objasnění smrti dvou lidí na rybářských závodech a v solné jeskyni. Tím se stává jakýmsi Supermanem či James Bondem. Prostě všeho moc škodí. Přitom dějová linka je vcelku dobře zpracovaná včetně poměrně nečekaného rozuzlení. Osobně mě navíc v této detektivce štvou všudypřítomné narážky na českou politiku a politiky všeho ražení. Prostě koho si zvolíme, toho máme, a dobře nám tak. Proč by na různé machinace a šmejdy měl obecně upozorňovat zrovna autor detektivek?

kibic
31.07.2018 5 z 5

Balzám na nervy těch, kteří si podobně jako já nelibují v severských krvácích, psaných pro čtenáře od přírody chladnější, nebo od věčných thrillerů či hororů otupělých. Tady je to spíš o chytrém humoru, logice, psychologii a vůbec o životě, což se mně odjakživa líbí. Ale je to nen můj názor, nic víc.

knihamouder
02.07.2018 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek, kterou jsem z této edice doposud četla. Exkomisař Karel Houdek je fakt dobrý řízek!

bazyk21
12.06.2018 5 z 5