marciana marciana komentáře u knih

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Knihu nejde odložit. Zaujala mě natolik, že jsem s hlavní hrdinkou vše intenzivně prožívala. Doporučuji.

28.07.2021 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Smutné osudy, na konci jsem se neubránila slzám. Děkuji za tento příběh, který je i poselstvím lidem, aby nezapomínali na tyto události.

17.10.2020 5 z 5

Děkuji za tuto knihu.

21.08.2020 5 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Ufff, přečteno. Bohužel zklamání. Je to tak překombinované, že mě čtení v určitém bodě přestalo bavit a vlastně i zajímat co bude dál.
Kniha si našla a určitě ještě najde spoustu spokojených čtenářů, já k nim bohužel nepatřím.

13.05.2022

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Krásná kniha plná informací o osídlení Austrálie a medicíně tehdejší doby. O tom, jak bylo nemyslitelné, aby se žena stala lékařkou. Hlavní hrdinka je sympatická a jsem moc ráda, že jsem mohla být na několik dní součástí jejího životního příběhu. Knihu doporučuji.

15.02.2021 4 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Četlo se hezky. Zajímavý příběh. Knihy od autorky mám ráda. Hned se pustím do další.

11.08.2020 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Možný spoiler.
Příjemné čtení, hlavně první polovina. Kdo má rád přírodu, přijde si zde určitě na své. Co mi nesedlo a působilo na mě až neuvěřitelně je rodinná situace hlavní hrdinky a její následné "dokonalé" znalosti. Nevím, zda je možné za těchto podmínek dosáhnout takových výsledků. Knihu každopádně doporučuji.

05.05.2022 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Jak já si na konci poplakala... Milá krásná kniha o knihách a o lidech co je milují, nebo k nim teprve hledají cestu. O přátelství a touze potěšit knihou každého člověka.

20.06.2022 4 z 5

Spřízněná duše Spřízněná duše Nicholas Sparks

Krásné, doporučuji.

03.07.2020 5 z 5

Kniha, díky které se na osudy lidí za druhé světové války nezapomene. Děkuji za ni.

02.04.2022 5 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Kniha vypadá krásně, skvěle se čte a člověk se u ní pobaví. Jediné mínus je její stručnost. Přišlo mi, jako by kus knihy chyběl.
Ale i tak vřele doporučuji. Budu se těšit na autorčinu další knihu.

30.01.2022 4 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Úžasná kniha. Vtáhla mě do děje a už nepustila. Vřele doporučuji všem co mají rádi romány, při kterých spisovatel čerpá z reálných dat. Je obdivuhodné jak autorka dokázala pro svůj román získat tolik informací. Vznikl z toho opravdu čtivý román.

10.10.2020 5 z 5

Falknovská huť Falknovská huť Vlastimil Vondruška

Kniha se mi krásně četla. Je to moje první setkání s panem Vondruškou a jsem moc ráda, že jsem si knihu koupila. Chválím též vazbu knihy.

26.08.2020 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Knihu jsem si užila od první do poslední strany. Moc mě to bavilo.
Autorky píší o lidech co se mění ve zvířata s takovou lehkostí a samozřejmostí, že vám to přijde naprosto normální.
Jedná se o velmi netradiční zpracování historie.
Doporučuji.

17.12.2021 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Pěkně se četlo. Líbilo se mi střídání minulosti a přítomnosti. Je tam více postav, ale orientovat se dá celkem dobře. Klidně bych ještě přidala více stran v té části, kdy jsou na lodi a panuje tam příjemná atmosféra. Určitě stojí za přečtení kvůli netradičnímu prostředí a neobvyklé zápletce.

18.08.2020 5 z 5

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Povedený díl. Krásné to bylo.
Úryvek z knihy : Bylo to, jako by se švem mezi oběma světy prodral ven kousek Země příběhů a dostal jméno Bavorsko.

21.10.2021 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Na knihu jsem se těšila, ale bohužel to není nic pro mě. Nedokázala jsem se po dlouhou dobu orientovat v postavách, dělalo mi problémy kdo patří ke komu. Sprostá slova mi při čtení vadila. Na druhou stranu kniha se četla rychle a tak i přes tato úskalí jsem ji dočetla.

13.04.2021

Ostrov tisíce pramenů Ostrov tisíce pramenů Sarah Lark (p)

Kniha o lásce, odvaze, nenávisti, pomstě, poznání a odpuštění. Kniha která vás zavede na krásný ostrov Jamajka na '' ostrov tisíce pramenů''.
Kniha je napínavá a hned v úvodu si mě získala. Proto ani větší počet stran nebyl v tomto případě vůbec žádný problém.

03.01.2021 5 z 5

Nina Schenková, hraběnka von Stauffenbergová Nina Schenková, hraběnka von Stauffenbergová Konstanze Von Schulthess

Jsem moc ráda, že jsem na tuto knihu narazila.
Autorkou knihy je dcera Konstanze která, jak sama píše, se snaží o portrét pozoruhodné ženy (maminky Niny Schenkové, hraběnky von Stauffenbergové) , jejíž život byl spojen s jednou z nejdramatičtějších kapitol našich moderních dějin.
Byla by ráda, aby tato kniha byla vnímána i jako vyznání lásky matce.
Netušila jsem, co vše se po atentátu 20.července 1944 odehrávalo s rodinami atentátníků.
Její muž Claus byl po neúspěšném atentátu popraven a celé jeho rodině hrozilo vyhlazení do posledniho člena.
V době zatčení byla Nina těhotná a čekala právě Konstanze (autorku této knihy). Doma měla tou dobou již 4 děti o kterých po svém zatčení neměla dlouhé měsíce žádnou zprávu.
Knihu jednoznačně doporučuji, dozvíte se plno zajímavostí ze života této rodiny. Co se odehrávalo před a po atentátu. O tom jak bylo těžké toto období přežít a jak se následně vyrovnat se všemi traumaty té doby.

11.11.2020 4 z 5

Tajemství hedvábného vějíře Tajemství hedvábného vějíře Lisa See

Opět úchvatná kniha. Žít v tomto období v Číně a být ženou, bylo nevýslovně těžké. Je mi z toho smutno.

03.11.2020 5 z 5