V šedých tónech

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Ale jednoho večera k nim domů vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři. Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně nenechat se zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky své rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům podaří jejímu otci je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech. Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363677/v-sedych-tonech-WMU-363677.jpg 4.72845
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , CooBoo

Between Shades of Gray, 2011

Kniha V šedých tónech

niknikita

Příběh, na který jen tak nezapomenu a který by nikdo nechtěl zažít na vlastní kůži.
Opravdový čtenářský zážitek...

Schary

Takový průměrný román o hrůzách v pracovních táborech v SSSR. Knížka je ale dosti čtivá, hlavní hrdince je patnáct let a snaží se přežít na Sibiři spolu s bratrem a matkou.

Neposeda

Velmi čtiva kniha o tématu o kterém se moc nemluví. O koncentračních táborech vychází spousta knih a románů, o pracovních táborech na Sibiři už toho tolik není a myslím si, že spousta lidí o útlaku Pobaltských zemí Ruskem ani neví.
V románu je spousta bolesti, ale i lásky a víry. Moc hezky napsáno, měla jsem přečteno za dva dny.

MiskaMa

Začala jsem číst a četla a četla. Silný příběh Liny a její rodiny mě tak vtáhl do děje, že jsem knihu přečetla za jeden den.

Knížka je plná bolesti, utrpení a hrůz, ale taky plná soucitu, naděje a lásky. Konec jsem probrečela.

Pog

Tahle kniha je druhá, kterou jsem od paní Sepetys měla v ruce. Potrhaná křídla jsem ještě dočetla, tohle ale ne. Neříkám, že by kniha byla špatná, naopak. Ruta Sepetys má styl psaní, který mi vcelku sedí, náměty na příběhy jsou určitě zajímavé... Ale kvůli čemu jsem knihu odložila, byla hlavní hrdinka. Prostě dokonalá, úžasná, skvělá a všestranně nadaná Mary Sue bez jediné chybičky. Vždyť to se nedá číst...

Polda20

Silný příběh o krutosti SSSR. Naděje,láska,soucit... moc pěkně a s citem napsaná kniha. Doporučuji každému přečíst!

Vanischka

Dlouho jsem čekala na knihu, která mě natolik vtáhne, že budu opět jen číst, číst a číst.
Povedlo se a já děkuji. Děkuji autorce za příběh, který se přes veškeré popsané hrůzy nesl na vlně obrovské lidskosti, naděje a lásky.

adelazelenkova

Jedna z nejsilnějších knih kterou jsem četla. Nemohu ani slovy vyjádřit, jaké pocity ve mně zanechala. Silný příběh, který se opravdu stal a vy tomu nemůžete uvěřit, že lidé byli něčeho takového schopni. Konec knihy jsem již nezadržela slzy. Jen samotné představy příběhu mě “děsily”. Stále knihu vstřebávám a určitě mi zůstane dlouho v paměti. Jsem ráda, že takové tipy knih vychází a svědectví o dávné realitě takto vyplouvá na povrch. Ruta Sepetys mě opět dostala a já jí děkuji za další silnou knihu, díky níž jsem se dozvěděla zas něco dalšího o minulosti. Kdyby autorka přidala další stránky, vůbec bych se nezlobila. Byla jsem tak začtená, že mě i trochu mrzelo, že jsem už došla na konec. Moc doporučuji přečíst!