marciana marciana komentáře u knih

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Jak já si na konci poplakala... Milá krásná kniha o knihách a o lidech co je milují, nebo k nim teprve hledají cestu. O přátelství a touze potěšit knihou každého člověka.

20.06.2022 4 z 5

Prameny Vltavy Prameny Vltavy Petra Klabouchová

Ufff, přečteno. Bohužel zklamání. Je to tak překombinované, že mě čtení v určitém bodě přestalo bavit a vlastně i zajímat co bude dál.
Kniha si našla a určitě ještě najde spoustu spokojených čtenářů, já k nim bohužel nepatřím.

13.05.2022

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Možný spoiler.
Příjemné čtení, hlavně první polovina. Kdo má rád přírodu, přijde si zde určitě na své. Co mi nesedlo a působilo na mě až neuvěřitelně je rodinná situace hlavní hrdinky a její následné "dokonalé" znalosti. Nevím, zda je možné za těchto podmínek dosáhnout takových výsledků. Knihu každopádně doporučuji.

05.05.2022 4 z 5

Velké dobrodružství piráta Nata Velké dobrodružství piráta Nata Katarzyna Ziemnicka

Synovi se příběh líbil. Pro děti od 4let. Oceňuji velká písmena a délku kapitol. Pro menší děti ideální. Kdo se nebojí Ukrutného Ježovce a Škaredy, tak směle do toho .

05.05.2022 3 z 5

Nejkrásnější pohádky Nejkrásnější pohádky Hans Christian Andersen

Kniha je pěkná a pohádky hezky zpracované. Pro nás ale některé až moc smutné, tragické. Takže jdeme číst něco veselejšího.

05.05.2022

Kniha, díky které se na osudy lidí za druhé světové války nezapomene. Děkuji za ni.

02.04.2022 5 z 5

Světluška Glorie Světluška Glorie Susanne Weber

Krásné příběhy světlušky Glorie. Četli jsme před spaním a dětem se kniha moc líbila. Ilustrace v této knize jsou opravdu povedené. Doporučuji.

25.03.2022 5 z 5

Dominika na cestě Japonskem Dominika na cestě Japonskem Dominika Gawliczková

Kniha vypadá krásně, skvěle se čte a člověk se u ní pobaví. Jediné mínus je její stručnost. Přišlo mi, jako by kus knihy chyběl.
Ale i tak vřele doporučuji. Budu se těšit na autorčinu další knihu.

30.01.2022 4 z 5

Jak je to doopravdy s počasím Jak je to doopravdy s počasím Monika Alžběta Svobodová

Dětská kniha plná pohádek o počasí. Hlavní postavou je Janinka a její bratříček Tomášek. V jednotlivých kapitolách se dozvíme např. jak vznikají kroupy, mlha, duha, červánky a plno dalšího. Kapitola je vždy rozdělena na dvě části a to na sen, který se zdá Janince a pak vysvětlení, jak je to ve skutečnosti. Je jen na nás, zda budeme číst obě části a nebo jen jednu z nich.
Kniha má velká písmena a pěkné ilustrace.
Dozvěděli jsme se plno informací a budeme se k ní rádi vracet.

29.01.2022 5 z 5

Tajemství staré bambitky Tajemství staré bambitky Evžen Gogela

Máme tuto pohádku moc rádi a tak jsme si pořídili i knižní zpracování.
Kniha je doplněna o fotografie z filmové pohádky a též písničky s notami.
Nejenže si s dětmi užijete pěkné chvíle při čtení, můžete si dokonce ty krásné písničky i zazpívat nebo zahrát.
Doporučuji.

03.01.2022

Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy Michaela Mlíčková Jelínková

Naše oblíbená. Čteme opakovaně.
Těšíme se s dětmi na pokračování.

03.01.2022 5 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Knihu jsem si užila od první do poslední strany. Moc mě to bavilo.
Autorky píší o lidech co se mění ve zvířata s takovou lehkostí a samozřejmostí, že vám to přijde naprosto normální.
Jedná se o velmi netradiční zpracování historie.
Doporučuji.

17.12.2021 5 z 5

Vystrašený zajíček Vystrašený zajíček Zuzana Pospíšilová

Příběh, který příjemnou formou ukáže dětem, jak se zachovat v případě, že naleznou v přírodě zraněné nebo osamocené zvířátko.

03.11.2021

FOX – Policejní nábor FOX – Policejní nábor Lesley Gibbes

Malý pejsek FOX toužící po dobrodružství se dětem líbil. Plánujeme pořídit i druhý díl. Jednoduchý nenáročný příběh se zábavnými obrázky.

03.11.2021

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Netušila jsem co mě čeká a jsem velmi mile překvapena. Kniha vhodná k zamyšlení. Od tohoto autora si určitě ještě něco přečtu.

27.10.2021

Tajemství pod Duhovákem Tajemství pod Duhovákem Zdeněk Hanka

Od samého začátku kniha děti vtáhne do děje a vám nezbývá nic jiného než číst a číst. Po všech stránkách jsme s knihou spokojeni. Let balónem jsme si všichni užili. Doporučuji.

27.10.2021 5 z 5

Klíč od světa pohádek Klíč od světa pohádek Lucie Kaletová

Putování Primáčka a jeho přátel vesmírem mělo u dětí úspěch.

22.10.2021

Varování bratří Grimmů Varování bratří Grimmů Chris Colfer

Povedený díl. Krásné to bylo.
Úryvek z knihy : Bylo to, jako by se švem mezi oběma světy prodral ven kousek Země příběhů a dostal jméno Bavorsko.

21.10.2021 5 z 5

Chyťte pošťáka Chyťte pošťáka Dita Křišťanová

Ten Herbert je ale pěkné kvítko. Dětem se příběh tohoto lumpa moc líbil.

21.10.2021

Pro mě byla kniha velmi zajímavá a doporučím ji každému, kdo má touhu a odvahu vydat se alespoň prostřednictvím knihy na pár dní do KLDR. Mám i autorčinu druhou knihu a těším se na ni.

30.09.2021