Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy

Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/350908/mid_dobrodruzstvi-pana-kolecka-pohadky--vRv-350908.jpg 4 25 11

Neobvyklá trojice nerozlučných kamarádů vás naučí, že veteráni nepatří do starého železa, že nemít jednu nohu není překážka a že s věrnými kamarády a láskou, která nerezaví, doj(e)dete nejdál. Výtvarně jedinečná a bohatě ilustrovaná knížka, jejíž kulisu vytvořila místa známá i polozapomenutá, zaujme dětské hlavičky a přitom jen tak mimochodem poučí – dost možná, že se něco nového dozvědí i rodiče. Tak schválně, víte, proč se Bílá hora jmenuje Bílá a kde se vzala Divoká Šárka?... celý text

Aknel26
02.01.2024 5 z 5

Knížka, která pohladí po duši, potěší obrázky a především nenásilně poučí nejen o různých dopravních prostředcích, ale i zajímavých místech, především na Praze 6. Dozvíme se o historii letohrádku Hvězda, Bílé Hoře, ale třeba i ruzyňské věznici a letišti. Jelikož těmito končinami často projíždíme, s chutí jsme si o nich přečetli a připomněli si je na věrohodných ilustracích.
Jen text nám přišel kapku nevyrovnaný, přece jen ten, koho zaujmou faktické informace, tolik neocení povídání pana Kolečka s autobusem a naopak. Podle mého názoru jsou vsuvky určené pro věkovou skupinu 8+, zatímco vyprávění 5+.

marciana
03.01.2022 5 z 5

Naše oblíbená. Čteme opakovaně.
Těšíme se s dětmi na pokračování.

koppy
06.02.2021 4 z 5

Četla jsem před spaním synovi. Jeho spíš teda zajímaly obrázky, já se přiučila lecos o autobusech a návdavkem i o Praze. Pro úplně malé děti to není, ale školákům bych už klidně doporučila.

anitram17
31.07.2020

Moc pěkná knížka a poutavé čtení. Syn si knížku vybral i do výtvarné soutěže ve školce. Většinu míst jsme potom i fyzicky navštívili.

Fratak
19.12.2019 5 z 5

Kniha Dobrodružství pana Kolečka zaujímá v naší knihovně čestné místo. Autorku musím pochválit za skvělý nápad propojit povídání pro děti s informačními reáliemi spíš pro starší čtenáře. Navíc výtvarná stránka si také zaslouží pět hvězdiček. Ideální pohádky nejen pro dlouhé zimní večery, ale i na dovolenou nebo k vodě. Navíc se podle knihy můžete vydat na poutavé a kouzelné procházky. A co oceňuji úplně nejvíc, že při čtení nic nedrhlo. Text krásně plyne jako voda, které nestojí nic v cestě.

Ereandil
24.03.2019 5 z 5

Dobrodružství pana Kolečka je knížka, při jejímž čtení se nebudou nudit ani rodiče. Kromě milých příběhů se můžete těšit také na to, že se dozvíte něco nového (např. z jakého kamene se stavěl letohrádek Hvězda) a seznámíte se s originálními hrdiny - starým autobusem Šemíkem, třínohým pejskem a řidičem Kolečkem.

Laška082
01.04.2018 5 z 5

Prima čtení, naučné pasáže nenudí ani dospělé.

Bustedka
18.03.2018 3 z 5

Pro deti a navic neprazaky pomerne dost narocne cteni. Spojit dnesni moderni dobu a mluvici autobus a psa .. na jedne strance upozornit na neduhy mobilnich telefonu a na strane druhe splnění prani od zlate rybky je docela mismas..ale vlastne proc ne

stepa7
28.02.2018 5 z 5

Hodně dobrá, poučná a hezká kniha. A nechápu hodnocení těch, co dali 2 nebo 1 hvězdičku :-(. 77 procent si ta to kniha nezaslouží :-(.

Lasti
18.01.2018 5 z 5

Moc milá a chytrá knížka, četla jsem já i děti ( 7 a 10 let, každý zvlášť :) ) a obě nadšené. Chválím ilustraci pana Laštovičky. Více takových knih!

2bj
09.01.2018 2 z 5

Hezká knížka, slušně napsaná. Ale na malé děti to je příliš komplikovaně a popisně napsané. Doporučuji až od druhé-třetí třídy výš. S šestiletým jsme nedočetli.

2017  86%Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy
2019  77%Maličkost pro premiéra a jiné povídky