Nová dobrodružství pana Kolečka

Nová dobrodružství pana Kolečka https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/522113/bmid_nova-dobrodruzstvi-pana-kolecka-j4T-522113.jpg 5 5 2

Pan řidič Kolečko znovu usedá do veteránského autobusu Šemík a s ním i jeho trojnohy´ pejsek Šikula a vždy veselá paní Veselá. Vydejte se s nimi na dobrodružné výpravy po okolí kouzelného letohrádku Hvězda. Co výlet, to pohádka, a hlavně překvapivé zjištění, že i doma je neustále co poznávat. ***** Pokračování úspěšných pohádek opět přináší spoustu místopisných zajímavostí a zve do míst známých i zcela neznámých. Tak schválně: slyšeli jste třeba někdy o rokli zvané Housle? Pohádky prodchnuté láskou k domovskému místu ilustroval Jan Laštovička. ************************ „Můj nejmladší vnuk Toníček si velmi oblíbil Dobrodružství pana Kolečka, tak jsem se zvědavě koukla na pokračování páně Kolečkovy´ch dobrodružství. A ano, Tondo, moc se mi líbí. Jsou to příběhy rozmilé pro děti a blízké dospěly´m. Moc ráda doporučuji!“ IVA JANŽUROVÁ, herečka a čestná občanka Prahy 6... celý text

Laška082
08.11.2023 5 z 5

Dvanáct kapitol, které lze číst samostatně, na přeskáčku atd.. Na své si přijdou milovníci autobusů, psů i přátelství. Pohádky originálně propojují reálie (hlavně o Praze) a pohádkové příběhy. Pobaví nejen děti, ale i rodiče a prarodiče. Příběhy by se mohly stát kdekoli, proto kniha pobaví i mimopražské. Knihu lze číst i bez znalosti prvního dílu, protože v pokračování je vše důležité vysvětleno hned na začátku. Což je dobře s ohledem na to, že první díl je rozebrán. Oba díly jsou stejně povedené. Ilustrace Jana Laštovičky opět nádherné.

JancaMia
08.09.2023 5 z 5

Krásná pohádková-místopisná knížka. Knihu dostávali prvňáčci Prahy 6 při usednutí do školních lavic.

literární místopis pragensia české pohádky městská hromadná doprava Praha 6

2017  86%Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy