Maličkost pro premiéra a jiné povídky

Maličkost pro premiéra a jiné povídky https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/400716/mid_malickost-pro-premiera-a-jine-povid-FzA-400716.jpg 4 18 6

Pilot, mladá manažerka, pravicoví extremisté, postarší úřednice, nezaměstnaný dělník či cestovatelka – všichni tito Češi jsou hrdiny leckde mrazivých povídek s tak trochu ostřejší pointami. Díky prokresleným postavám si budete jisti, že někde – možná ne až tak daleko od vás – žijí. Tuhle pestrou, provokativní, zábavnou, vtipnou mozaiku plnou nečekaných rozuzlení přečtete jedním dechem. I když si bere na paškál i vážná témata. „Povídky mají mnoho charakteristik, které je činí víc než zajímavými, nedočkavě čtenými a těžko odložitelnými před poslední stránkou knížky: věrohodný dialog, dramatický spád a překvapivou pointu. Něco mezi dobrou anekdotou a Roaldem Dahlem v originálním českém provedení.“... celý text

Jiří Toman
26.12.2020 5 z 5

Autorka povídek Maličkost pro premiéra umí rozvinout děj v detailních podrobnostech a tak poutavě, že poté, co příběh na papíře vyvrcholí a skončí, jeho pokračování se odehrává dál v hlavě čtenáře. Příběhy se odehrávají v Česku i na různých atraktivních místech, ale vždy je prožívá Čech a vždy jsou zcela aktuální a stát by se mohly.
Je evidentní, že spisovatelka zná dobře současný život v mnoha oblastech a může nás, čtenáře svou další prací obohatit.
HODNOCENÍ: * * * * *

Fratak
19.12.2019 5 z 5

Je radost tuhle knížku číst. Málokterému autorovi se podaří mít povídkovou knihu plnou tak kvalitních povídek. Je to docela těžký žánr, i když na to nevypadá. Těším se na další knížku od této spisovatelky.

Ivana125
01.11.2019 5 z 5

Mám ráda povídky jako takové.A protože autorku znám, těšila jsem se na její druhou knížku. a nezklamala mne. Pointy byly zajímavé, i když ne vždy překvapivé, protože jsme si v něčem trochu podobné. Pro mne zábava, přečetla jsem ji jedním dechem. A bylo tam vše, co od povídky čekám - humor, napětí, překvapení, lidské příběhy uvěřitelné i neuvěřitelné. Na prvotinu v tomhle žánru rozhodně skvělé. Nebyla jsem zklamána ani trochu, pobavila jsem se a knihu rozhodně doporučuji. A to u všech nedělám :-) Těším se na další, doufám, že už Michaela pro nás něco chystám.

capricornus
09.09.2019 4 z 5

Vtipné, ironické, s překvapením. Výborné čtení!

Ereandil
24.03.2019 5 z 5

Knížka Maličkost pro premiéra pro mě byla poetickým výletem do světa skutečných lidí, kteří díky autorce nebyli tak úplně obyčejní. Je psaná stylem na úrovni, který je mi velmi blízký (takže se četla skoro sama) a dokázal ve mně vzbudit zájem o osud hrdinů. A asi největší radost jsem měla z povídky z vědeckého prostředí Objev, s kterou jsem se setkala už v rámci celostátní literární soutěže nakladatelství Fragment, kde ne náhodou uspěla.

iprochazkov
20.03.2019 1 z 5

Těšila jsem se, alespoň podle anotace, na opravdu originální povídky s překvapivým závěrem. No, ten kdo psal popis knihy si to přemaloval úplně podle sebe :D Překvapivé konce vás tedy rozhodně nečekají. Právě naopak. Více očekávané zakončení a nenápadité gradace děje (pokud se tedy o něčem takovém vůbec dá mluvit, když víte, jak to dopadne po jednom odstavci textu!) jsem dlouho nečetla. Knížka se dá přečíst, když se hodně nudíte. Hlavně od ní nic nečekejte, protože to opravdu není žádné literární překvapení roku. Nicméně je to i má chyba, protože jsem zase jedou uvěřila nadnesené anotaci a čekala, že v českých luzích a hájích skutečně umí někdo psát. Na druhou stranu, co čekat od autorky druhořadé dětské knížky...

2017  86%Dobrodružství pana Kolečka - Pohádky od Hvězdy
2019  77%Maličkost pro premiéra a jiné povídky
2023  100%Nová dobrodružství pana Kolečka

Kniha Maličkost pro premiéra a jiné povídky je v