March March komentáře u knih

Jménem krále Jménem krále Vlastimil Vondruška

Kniha je taková historická jednohubka, přečteno během odpoledne. Je moje druhá od autora, tak jsem se už orientovala v těch šílených jménech:-) je to takové odlehcenejsi od těch moderních vymožeností, ale to obyč pátrání má svoje kouzlo.

16.01.2022 3 z 5

Tokio Tokio Mo Hayder

Z knihy jsem rozporuplná, začátek, no přemýšlela jsem, že knihu odložím, ale autorku mám ráda, její série s Jackem C. jsou skvělé, tak jsem to chtěla "vydržet ". Souhlasím s Mudry, také jsem měla problém se začíst a nadšení také nesdílím. Děj mi přišel takový nedotažený, kostrbatý, nereálný, hodně mi vadily ty japonské/čínské názvy, občas chaos, celkový dojem nic moc...

13.01.2022 3 z 5

Nebezpečná místa Nebezpečná místa Patricia Gibney

Opět mě kniha bavila, celá série je výborná. Knize opět nic nechybělo, napětí, minulost, o záhady nebyla nouze. Jen ten konec, vraha jsem odhalila, což se mi u autorky nestávalo, takže dle mého ten konec jednodušší a trochu i překombinovanejší. No a na Lotti si snad někdy zvyknu, ten jeji workoholismus na úkor rodiny a to její chování k Boydovi? No, občas trpím:-)

02.01.2022 4 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Za mě dobrý. Jak psala většina, že chaos, zmatek, hodně jmen....asi jo, ale i tak to mělo grády. Napětí, neustále zvraty, očekávání, pak to rozuzlení.... Chvíli jsem to vstřebávala....kdo s kým, kdo kam....nemohla jsem se od toho odtrhnout, protože dávkování jednotlivých kapitol umí autorka skvěle.

19.12.2021 4 z 5

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Jízda to tedy byla, knize nechybělo vůbec nic, napeti, několik dějových linek, nedalo se od knihy odtrhnout. Možná to bylo ještě hustší, než by se dalo čekat... Jediné mínus je asi Lottie, její role matky/nematky. Z toho jediného jsem hotová, ale nejedná se o červenou knihovnu, ale krimi, takže se nad tím musím povznést:)

14.12.2021 5 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Knihu jsem našla náhodou a úplně jsem ji zhltla. Tedy to bylo něco, jako většina jsem dala 5*, škoda, že není 6:) dala bych ji hned. Vyprávění, tajemná minulost a současnost, no wau. Napětí, by se dalo krájet, občas jsem ani nedýchala, ještě, že jsem četla o víkendu, protože do práce bych jit nemohla, četla a četla až dočetla. A MUSÍM na další díl.

06.12.2021 5 z 5

Oběť Oběť James Carol

Styl psaní autora mě baví, baví mě i JW. Začátek knihy byl "vostrej ":-) ale pak už to nebylo, tak jak jsme od autora zvyklý, neustále napětí, zvraty a prostě jízda. A teď jsem četla a četla, abych dočetla a trochu ten závěr takový tuctový, od autora bych čekala víc. Ale nic to nemění na tom, že opět si s radostí otevřu další jeho dílo.

28.11.2021 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

O autorovi ani o jeho díle jsem neslyšela a o to více jsem mile překvapená, že to byla jízda. Styl autora mi vyhovoval, délka kapitol mi vyhovovala, způsob servírování mi také vyhovovalo, postavy v knize mi vyhovovaly, zápletka i napětí mě také vyhovovalo. Takže co nevyhovovalo? Nic jsem nenašla, takže vřele doporučuji.

22.11.2021 5 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Musím říct, že WAU, poslední díl a byla to jízda. Rozuzlení bylo nečekané, kniha měla všechno, chybělo už jen zjištění, že tohle není poslední díl, pane Bryndzo, prosím, ještě další díly s Erikou:-)

18.11.2021 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

5.díl a pátá spokojenost. Knížce nic nechybí, i trochu toho osobního života a ne jen ta krvavá lázeň:) Erika a spol mě baví, přes 400 stránek precteno jedním dechem, možná už teď smutnim, že se blíží finále a poslední díl s Erikou.
Pane autore, my chceme přídavek....:)

16.11.2021 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Kniha mě bavila, Erika a její tým mě baví, zápletky mě baví, napětí knihy mě bavilo, jen jediná výtka- ten závěr by se dal více rozvést...Ale jinak série nemá chybu :)

09.11.2021 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Zhltnuto během chvíle, kniha neměla chybu. Nenašla jsem nic co by mi vadilo, chybělo, nebo naopak přibývalo:) zápletka, napětí, návrat do minulosti, všechno dle mého gusta. Čekala jsem, jak se toho případu Erika & spol.ujme a nemělo to chybu!

05.11.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Pane jo, skvělý díl, skvělá zápletka, skvělý děj, skvěle servírovani od autora, skvělé rozuzlení, které nebylo na konci, ale příběhu to vůbec neuškodilo, skvělá Erika, skřípala jsem zubama, na konci po rozuzlení... ale asi to je příprava na další díl, takže jedním slovem.... SKVĚLÉ

30.10.2021 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Moje prvotina od autora a jsem nadšená, neustále napětí, neustále zvraty, napětí by se dalo krájet:) autor vás skvěle vtáhne do děje a to rozuzlení?.... Nemá chybu.

28.10.2021 4 z 5

V moci zla V moci zla Linda Castillo

Po nějaké době jsem se vrátila za amišema a byla jsem opět spokojená. Kate je prostě výborná, výtka jsou ty její sólo akce, potom mi chybělo jako již některým, trochu více času se pověnovat vysvětleni toho rozuzlení, rozepsani toho závěru. Jinak zápletka, napětí to opravdu nechybělo, ale jinak celková spokojenost.

23.10.2021 4 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

11.díl a 11 spokojenost. Zatím jsem nenašla autora/autorku, která by mě tak bavila, že bych přečetla 11dílu po sobě jdoucích a u všech bych byla spokojená/nadšená. Knihám nechybí napětí, zápletky, návraty do minulosti a Angela umí skvěle servírovat děj, kapitoly krátké, takže dobře čtivé.

18.10.2021 4 z 5

Mrtvé vzpomínky Mrtvé vzpomínky Angela Marsons

Tento díl dobrý, ale ne výborný. Klady- Kim a spol mě baví, napětí, návrat do minulosti, přišla jsem na to, kdo je vrahem(nestává se moc často:)).
Zapory-nebylo jich mnoho:) trochu taková recyklace předešlých dílů, tajemnosti Kim.

09.10.2021 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Devátý díl a devátá spokojenost, autorka je pro mě top, dlouho jsem nenašla autora, který by mě tak dlouho a v kuse bavil. Tedy už nasla:) Kniha zase měla všechno, napětí, zápletku, rozuzlení a trochu i hepáč:) čte se jedním dechem, skvělé jsou krátké kapitoly, skvěle autorkou namíchané. Takže můžu jinak, než číst desítku? No nemůžu... vřele doporučení

02.10.2021 4 z 5

Skryté karty Skryté karty Angela Marsons

Fiiiiiha, to byla jízda, zatím u jediného dílu s Kim jsem hodila slzu, ale jinak me tento díl moc bavil. Prostředí skvělé, zápletky skvělé, napětí nechybělo, vysvětlení proběhlo a jen ten konec, kdo nečetl, dozví se a ten kdo četl ví:) Už jsem si říkala, že ještě přečtu tento díl a že po osmi za sebou jdoucích dílů jsem asi přeKimovana, ale copak to jde? .....Nejde, jdu na devátý

28.09.2021 5 z 5

Zlámané kosti Zlámané kosti Angela Marsons

Tento díl byl trochu jiný, malinko zdlouhavý a témata prostituce a migrace, no, některé části slabší, nedořešené, ale pachatele jsem neodhalila, překvapení, jako vždy, napětí se knize nedá odepřít, takže musím zase na další díl.

26.09.2021 4 z 5