March March komentáře u knih

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Autor už je známý, jako skvělý autor detektivek, takže u něj nikdy neuděláte chybu. Tento díl pro mě nebyl TOP z jeho předešlých dílů, ale byl dobrý, i když jsem neodhadla, kdo byl pachatel. Ale motiv, napětí, zápletky i soukromý život Eriky staly za přečtení.

12.03.2023 4 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Mě prostě Robin a Strike baví. A může to mít třeba tisíc stran, ale žádná nuda. Kniha měla spád, líbí se mi jejich myšlení sehranost, ale i ten jejich soukr. Život. Souhlas s tím, že postav bylo až až, ale dalo se to...:-) Minulost a 40let stará...? Přesně dle mého gusta. No, vraha jsem neodhalila a fakt jsem byla zvědavá, kdo, proč a jak. A jako většina, počet stránek nebylo vůbec na škodu, naopak, vešlo se tam toho tolik, ale zároveň to nebylo vůbec nudný, zdlouhavý... už se těším na další, doufám, že se dočkám:-)

08.03.2023 5 z 5

Údolí Údolí Bernard Minier

Nadšení se u mě nekoná. Několikatá kniha od autora, ale tahle mě tedy nenadchla...konec překombinovaný, jak psala většina, ale více mi vadilo zdlouhavé popisování určitých pasáží, chvilkami nezáživné, děj mě také nezaujal...

24.02.2023 3 z 5

Není úniku Není úniku Cara Hunter

Ty vado....to bylo hrozný....ne ta kniha, ale ten konec! Celý děj, tak i návraty, skvěle autorka dávkuje, všechno je uvěřitelné, napětího je také slušná nálož. Moje třetí kniha od autorky a jedna knížka je lepší než druhá.

19.02.2023 4 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Kniha byla výborná! Postupné rozmotávání příběhu, autorka skvěle popisuje, vypráví, servíruje, dávkuje. O zápletky není nouze...a to finále? To je prostě grande finále. Autorky druhý díl série a dle mého je druhý lepší, tak jsem zvědavá na další, bude ještě lepší...? :-)

14.02.2023 5 z 5

Někdo blízký Někdo blízký Cara Hunter

Skvělý příběh, způsob psaní a popisování, návraty do minulosti, tak to je dle mého gusta. Moc dobře mi nedělalo zjištění, jak se někdo chová k dětem, trochu to pro mě bylo mučení. Také jsem neodkryla ze závěru nic, rozuzlení nemělo chybu.

07.02.2023 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Tyjo, měla jsem problém číst to psycho, co Jack prováděl. No, nesnáším, když někdo někomu ubližuje a tohle bylo fakt moc....přečteno jedním dechem, abych už mohla s klidem zjistit, že to dobře dopadlo:-) asi si musím dát od psycho literatury pauzu.

31.01.2023 5 z 5

V pasti lží V pasti lží B. A. Paris (p)

Tak to byl ficak, psycho thillery nevyhledavam, ale jsem ráda, že jsem udělala výjimku. Byla to jízda se vším všudy, nic nechybělo a to rozuzlení....?WAU. Autorka umí skvělé vyprávět a udržovat čtenáře v neustálém napětí. Jak psali někteří, i já jsem byla jednodenní čtenář, přečteno jedním dechem, za jeden den.

30.01.2023 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Jedním slovem SKVĚLÉ. Kniha měla všechno, sympatickou dvojici, napětí, úžasné zápletky, nějakou tu minulost, autor nám to skvěle servíroval, všechno bylo uvěřitelné, vysvětlení a i závěr, no naprosto všechno strhující.

29.01.2023 5 z 5

Zrádný měsíc Zrádný měsíc Michael Connelly

Začátek se mi zdál nezajímavý, takový zdlouhavý, ale chtěla jsem to prostě dočíst... A jsem ráda, že jsem neodložila, protože se to rozjelo, odkrylo to i nějakou tu minulost, což já můžu:-) Jasně, není to Harry B., což je moje srdcovka, ale povedlo se. Ke konci jsem uronila i slzu, ale jo, kdo umí, ten umí...a Connelly prostě umí.

19.01.2023 4 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

Musím říct, že tak jak jsem byla ze všech předešlých dílů naprosto nadšená, tak z tohoto dílu odvařená nejsem. Né, že by to byla katastrofa, Angela je pecka, to je jasný, ale tento díl mě neokouzlil. Musím souhlasit s Sigurd_Lesandi, některé věci se ne dostatečně vysvětlily, bylo to na mě takové točení v kruhu. Ale, i nadále jsem velkou fanynkou Angely a už teď se těším na další pokračování Kim a spol.

12.01.2023 4 z 5

Dávno ztracená Dávno ztracená Sara Blædel

Líbilo, mělo to grády, i když jiné, než které v detektivkách bývají. Rozuzlení minulosti je dle mého gusta, jak se to hezky pěkně rozuzlovalo, to byli také dle mého. Odhalení bylo zajímavé, je fakt, že dušičkové prostředí není nic pro mě, ale zase to bylo něco jiného a nebylo potřeba hektolitrů krve.

02.01.2023 4 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Druhý díl, souhlasím s některými, že byl lepší první díl, že konec byl trochu zrychlenější, ale i tak mě to bavilo. Trochu více krve, ale jinak detektivní dvojice skvělá a ten závěr...? Dobrá návnada....Nejde jinak, než pokračovat v dalším dílu.

24.12.2022 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Teda, tak to byla jizda. Ke knize jsem se dostala náhodou, nebylo nic jiného po ruce, tak přišla na řadu. Začátek knihy za mě, naprosto neobvyklý, skvěle podáváný příběh, který se tedy rozjel, bylo tam prostě všechno návrat do minulosti, sympatická policajtka, napětí a to rozuzlení...? No, nemělo to chybu, nebo možná mělo, ale ne pro mě:-) vřele doporučuji, a nejde jinak, než na další díl.

20.12.2022 4 z 5

Jen jeden život Jen jeden život Sara Blædel

Tak žádný wau se nekoná. Četla jsem proto, že jsem četla předešlý díl a chtěla jsem tomu dát šanci, neodradilo mě nízké hodnocení. A nízké hodnocení oprávněné. Děj, příběh, nuda, pak opět děj, pak zdlouhavé vyprávění, občas zase nuda. No, dám si od této série pauzičku, třeba to pomůže....:-), ale já se vrátím, protože Luise i Camilla mi jsou sympatické, takže šanci u mně dostanou:-)

16.12.2022 3 z 5

Říkej mi Princezno Říkej mi Princezno Sara Blædel

No, popis, že dánský bestseller, tradice Stiega L. A Camilly L. Tak jsem chtěla vyzkoušet, protože jsou oba WAU. Tohle mi nepřišlo špatný, ale to WAU tam nebylo....ale....už mám další díly, takže se do toho pustím, protože hlavní hrdinka je mi sympatická a nejsou tam hektolitry krve...

02.12.2022 3 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Náhodou jsem se ke knize dostala a byla jsem mile překvapená. Taky moc nechápu nízké hodnocení, ale pro mě to byla super krimi. Nejvíce mě bavilo nahlížet do minulosti, z toho co se událo mrazí....kniha se dobre četla, dej běží na několika linkách, takže spoustu napětí a ještě se dle konce máme na co těšit. Vrhám se na další díl.

13.11.2022 4 z 5

Smrtelná rána Smrtelná rána Thomas Enger

Dočteno a závěr strhující! Série měla stoupající tendenci(kvalitou). No, není lehké udržet toto tempo 5dilů a ještě to rozuzlení, které bylo napínavé. A než se k tomu autor dostal, tak to vzal pěkně oklikou, ale všechno bylo navazující a ze začátku jsem vůbec netušila, že to pojedeme takhle dlouho...vřele doporučuji a hlavně, číst postupně.

03.11.2022 4 z 5

Horká půda Horká půda Thomas Enger

K autorovi jsem se vrátila po dlouhé době, přečtené předešlé díly, něco málo jsem si pamatovala. A udělala jsem dobře, kniha měla všechno, nekolik dejovych linek, navrat do minulosti, to je prostě dle mého gusta. Byla příjemná změna, že hlavni hrdina neni detektiv, bojujici s nějakými démony...děj byl natolik napínavý, že jsem zjistila, že jenkonec knihy a série ještě není uzavřená a zbývá jeste jeden dil. Při docteni tohoto dílu, doporučuji hned mít připravený druhý:-)

02.11.2022 4 z 5

Noční směna Noční směna Michael Connelly

4* musím, je to přeci Connelly:-) Jak psal/a jprst, není to sice Harry Bosch, ale je to Connelly a =kvalitní detektivka. René mi byla sympatická, děj se mi také líbil a rozuzlení take nemělo chybu.

28.08.2022 4 z 5