Zrádný měsíc

Zrádný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/4967/zradny-mesic-4967.jpg 4 76 12

„Kristepane! Dva a půl melounu! Vždyť já chtěla jen čtvrt miliónu..." Jenže teď je Cassidy Blacková i se svými uloupenými, ale nechtěnými dvěma a půl milióny dolarů na útěku. Cassie nikdy nebyla a ani teď není svatoušek. Svého času před ní a její láskou Maxem nebylo bezpečné žádné kasino v Las Vegas. Jenže to už je minulost. Max při poslední akci proletěl skleněnou střechou a zabil se. Cassii přišili spoluvinu i na jeho smrti a šla sedět. Teď je pár let venku a vzdoruje pokušení. Nepotřebuje peníze, má jich tak akorát, ale schází jí vzrušení z riskantní akce. Ale odolává a tajně si drží na dohled malou dcerku, která jí zbyla jako vzpomínka na čas lásky a dobrodružství s Maxem, kterou však musela, když šla do vězení dát k adopci. Jenže když se její adoptivní rodiče rozhodnout přestěhovat se do Evropy, Cassie na cestu nemá. A zábrany padnou. Jenže ze zamýšleného skromného čtvrtmiliónu je nedopatřením kořist desetkrát vyšší a navíc jde o špinavé peníze, které v kasinu pral jeho gangsterský majitel. A ten nasadí na zlodějku svého nejlepšího muže. Je dobrý ve více oblastech: na tak horkou práci je to špičkový profesionál a k tomu i učebnicový psychopat. Nastává smrtící hra na kočku a myš... ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Void Moon , 1995

abssint
17.03.2024 4 z 5

Jednoduché, příjemné čtení na víkend. Děj sice předvídatelný, ale to vůbec nepřekáželo. Příběh hladce plyne, přečtete i na jeden zátah. Mě se to líbilo.

vlkcz
17.07.2023 4 z 5

Ušmudlané 4*, hlavně za závěr. Zdlouhavý úvod, možná díky anotaci nic nového nepřinášející. Vážně jsem uvažoval, jestli má cenu číst dál. Naštěstí asi v polovině si člověk začne klást otázku, co ještě ten člověk vymyslí. Ale pořád to je spíš intelektuální zvědavost než požitek ze čtení, co čtenáře u knihy drží. Až ten ne úplně happy-endový konec dojem zvedne.
Kromě nezáživného stylu mě rozčilovala nelogická místa (např. hotel plný detektorů kouře, který spustí jedna cigareta, ale v pokoji plném doutníkového kouře mlčí...) a ignorance jednoduchých řešení, aby pak všechny problémy vyřešila na poslední chvíli náhoda.

Luigi1
26.02.2023 4 z 5

Moc jsem si dobře počet

March
19.01.2023 4 z 5

Začátek se mi zdál nezajímavý, takový zdlouhavý, ale chtěla jsem to prostě dočíst... A jsem ráda, že jsem neodložila, protože se to rozjelo, odkrylo to i nějakou tu minulost, což já můžu:-) Jasně, není to Harry B., což je moje srdcovka, ale povedlo se. Ke konci jsem uronila i slzu, ale jo, kdo umí, ten umí...a Connelly prostě umí.

pavel9410
28.11.2021 4 z 5

Ctive, i kdyz tak nejak lehce predvidatelne. Spravna oddychovka na nedelni odpoledne. Clovek zacne cist a odtrhne se az po posledni strance.

zbožňuju_knihy
22.04.2021 4 z 5

Překvapivě čtivá kniha.

KlariN
24.10.2020 3 z 5

Neonoir do vlaku. Nic víc nic míň. Na sérii s H. Boschem se to dívá s řádným odstupem, a anotace vydavatele je vyloženě zabíjející. Ale coby odpočinková četba ucházející.

trudoš
01.08.2019 4 z 5

Jiné, než detektivky s Harry Boshem, přesto stylová krasojízda. Nešťastná je pouze anotace na přebalu knihy, která v prvních dvou větách vyzradí něco, co tvoří pointu první třetiny románu. Po zdlouhavém úvodu (vnímáno subjektivně v návaznosti na výše zmíněné) se pak zlodějka Cassidy Blacková snaží řešit svou nešťastnou situaci, aniž by přitom ohrozila na životě sebe či své blízké. Jenže tady zase chybí zvraty, které by zápletku nějak zásadněji proměnily. Je to sice napínavé až do konce, ovšem v takové té očekávané rovině. Rozhodně je ale zajímavá linie tajného vyšetřovatele z kasina, který chytře reaguje na hrdinčino jednání. Zároveň také něco málo prozradí ze zákulisí pokoutních triků gamblerských podvodníků, což je téma, které mě nikdy nepřestane bavit.
Slabinou jsou akorát kulisy - v dnešní době má tenhle thriller z roku 1999 punc retra, protože zločinecké praktiky šly s vývojem výpočetní techniky strmě nahoru. Zase je ale hezké vnímat ten rozdíl, kolik se toho za dvacet let změnilo.

moudivlacek
17.08.2018 5 z 5

Sice zrovna tuto tématiku nemusím - mafie + kasína - ale když spisovatel opravdu psát umí, dá se přečíst i tato kniha.
Po dlouhé době jsem nemohla fandit ani hlavní hrdince, protože jsem její způsob života prostě neschvalovala, ani její plány do budoucna, ale zase na druhou stranu jsem kvitovala, že nebyla sprostým vrahem a že jí bylo líto všech zavražděných či zraněných ze správné strany zákona.
A to, co udělala na konci příběhu, tak tam mě dostala a já si zabrečela. Autor mě prostě tak vtáhl do děje, že jsem tam místo Cassie byla já a cítila to, co ona, a svým způsobem mi jí bylo líto.

lenyleny
18.01.2018 3 z 5

No nějak mne tato kniha nechytla. Někdy až moc podrobný popis co některé postavy dělají a jak to dělají, někdy dosti nereálné vyústění situace. Jako příběh dobré, jako detektivka již méně.

MAXA71
17.02.2016 4 z 5

Aj keď tu nie sú moje obľúbené postavy, bolo to dobré. Koniec som takýto nečakala, ale čo už.

Mako123123
18.07.2015 5 z 5

Dalšie super dielko z dielne M. Connelyho... hoc nebol tam síce ani Harry Bosch ani advokát Haller. Len jedna výtka- nepostrehol som ako sa hl. hrdinka dostala pod ten servírovací stolík pri konci, tak rýchlo bez spozorovania čašníka a potom jej úhlavného nepriateľa. Medzi odchodom čašníka a nakuknutím nepriateľa predsa neuplynul toľký čas potrebný k takému presunu, najmä ked to robila s toľkou opatrnosťou, či? Na konci vám bude všetko jasné... dávam plný počet 5/5