Marcela52 Marcela52 komentáře u knih

Italské boty Italské boty Henning Mankell

Knihy tohoto autora čtu ráda, proto mě i tento jeho román zaujal. Přestože hlavní hrdina nevzbuzuje moc sympatií a téma osamělosti a umírání není právě optimistické, kniha se dobře četla a mohu doporučit. Není to asi četba pro každého, ale kdo má rád severskou literaturu s popisy krásné a drsné přírody, a také dobré psychologické romány, nebude zklamán...

19.10.2017 5 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Kniha mě zaujala hned od první stránky. Hlavní hrdinka byla sice hodně problematická, ale autorka dokázala rozehrát tak zajímavý příběh, nejen o adopci, že jsem se od něj nedokázala odtrhnout. Velmi zdařilá prvotina a dobrá zpráva pro současnou českou literaturu. Je tu nová zajímavá autorka ! Rozhodně doporučuji těm, kteří nemají zbytečné předsudky.

16.10.2017 5 z 5

Hadohlavec Hadohlavec Peter May

Přestože tohoto autora čtu ráda, tentokrát jsem knihu odložila. Téma nelegálních vývozů utečenců jsem nějak už neměla ani chuť ani sílu číst... Nemohu tedy objektivně hodnotit.

11.10.2017 2 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

To jsem si zase početla! Moc pěkný román o rodinných tajemstvích a promarněných příležitostech. Autorce se podařilo napsat příběh, který od první stránky zaujme a nechce se vám od něj odejít. Prolínají se zde dvě dějové roviny, a každá je velmi zajímavá. Příběh babičky a vnučky, ač se odehrává v úplně jiných reáliích, má mnoho společného. Určitě doporučuji všem vnímavým čtenářkám, které jsou už někdy unaveny všemi těmi superženami z amerických románů. Toto je příběh opravdu velmi autentický a uvěřitelný.

11.10.2017 5 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Velmi dobře a autenticky napsaný příběh, který se odehrává v chudinské čtvrti Neapole v padesátých letech 20 století. Na pozadí plasticky vykreslené atmosféry čtvrti, kde každý každého zná a s typicky italským temperamentem se řeší rodinné i sousedské spory, vtahuje autorka čtenáře do příběhu, na který bude dlouho vzpomínat. Lila a Elena, každá po svém, hledají cestu z neradostného prostředí a sní při tom o úspěchu, lásce a bohatství. Atmosféra knihy mi dost připomněla Pasoliniho Darmošlapy z římských periferií. Výborné, moc doporučuji a už se těším na pokračování....

07.10.2017 5 z 5

Deset dětí paní Ming Deset dětí paní Ming Éric-Emmanuel Schmitt

Krásné čtení. Kniha se mi moc líbila a určitě doporučuji těm, kteří přikládají v životě význam diskrétnosti a pochopení. Tyto důležité věci se z dnešního uspěchaného životního stylu vytrácejí, a je to škoda.

07.10.2017 5 z 5

Bezstarostnost Bezstarostnost Karine Tuil

Knihu jsem začala číst s chutí, abych po pár stránkách zjistila, že takovou nálož brutality a negativních emocí si raději odpustím. Autorka určitě umí psát dobře, ale téma bylo alespoň pro mne nestravitelné, takže jsem nedočetla.

18.09.2017 3 z 5

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

Zajímavý pohled na téma, co je v životě důležité a jakou roli v našem životě hraje, nebo může hrát víra. Knihu jsem dočetla do konce, ale přiznám se, že některé pasáže ohledně výkladu Bible mi přišly dost didaktické. Z mého pohledu bych řekla, že méně je více. Tím myslím ta moudra, kterými je kniha doslova prošpikovaná...

17.09.2017 4 z 5

Tichá žena Tichá žena Susan Angela Ann Harrison

Kniha se mi moc líbila. Zaujal mě zdánlivě banální příběh ženy, která po dvaceti letech společného soužití zjistí, že nemá svůj život a hlavně svého muže pod kontrolou tak, jak si myslela. Autorce se podařilo napsat velmi autentický příběh, ve kterém se asi najde většina žen, které žijí dlouho s jedním mužem. Rozhodně doporučuji, není to žádná červená knihovna, ale opravdu zajímavý román s překvapivým koncem i správnou dávkou adrenalinu.

17.09.2017 5 z 5

Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Miloslav Stingl - biografie cestovatelské legendy Adam Chroust

Velmi dobře zpracovaná biografie jednoho z našich největších cestovatelů. Je to opravdu důležitá publikace, protože životopis této velké cestovatelské legendy chyběl. Ocenila jsem také doprovodný materiál ( DVD a CD) a rozhodně doporučuji pro dlouhé podzimní večery, protože je to publikace obsáhlá a je nutné číst pomalu a napsané si vychutnávat.

08.09.2017 5 z 5

Múza Múza Jessie Burton

To jsem si zase jednou početla! Úžasný román plný záhad se čte doslova jedním dechem. Dobře propracovaná psychologie postav a zajímavá zápletka zaujme i náročné čtenáře. Od této autorky jsem četla už její první česky vydaný román Miniaturista, který si mi moc líbil, ale tento její román na mě zapůsobil ještě více. Rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi silné příběhy a dobrou literaturu.

08.09.2017 5 z 5

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

O autorovi jsem četla zajímavý článek a protože se mi moc líbil Trachtův Tichý dech, byla jsem zvědavá na dalšího "lékaře bez hranic". Na můj vkus to bylo ale příliš naturalistické a literárně nic moc. Knihu jsem nedočetla, s Trachtou se to nedá srovnat, ten je podstatně lepší.

05.09.2017 3 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Knihu jsem dočetla, ale spíše ze setrvačnosti. Podle mého názoru zatím nejslabší román této autorky. Zápletka tak překombinovaná, že to už silně připomíná tzv. červenou knihovnu. Opravdu hodně oddechové čtení, rozhodně nedoporučuji náročnějším čtenářům.

05.09.2017 3 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Knih od tohoto autora jsem přečetla více, takže i tento román mě zaujal od první stránky. Tentokrát to byl opět velmi čtivý, ale ke konci trochu komplikovaný příběh, takže jsem očekávala dramatičtější rozuzlení. Přesto na mě kniha hodně zapůsobila a mohu náročnějším čtenářům určitě doporučit. Síla Murakamiho knih je nejen v úžasném vypravěčském stylu a kultivovaném jazyku, ale také v tom, že umí čtenáře překvapit a hlavně mu nechává hodně prostoru k zamyšlení.

23.08.2017 5 z 5

Na dveře klepe smrt Na dveře klepe smrt Peter James

Řemeslně dobře napsaná detektivka, která je ideálním čtením na horkém letní dny. Mě osobně hodně zaujala přesvědčivá zápletka z prostředí showbyznysu a také poutavý popis jihu Anglie, kde se převážně děj knihy odehrává. Vzhledem k tomu, že jsem v Brightonu byla, potěšily mě reálie, které znám jako turista, pro změnu z jiného pohledu. Vychutnala jsem si také velmi dobrý popis známého královského paláce, který je pro Angličany připomínkou jejich bývalé indické nadvlády.

31.07.2017 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Dle mého názoru jeden z nejlepších thrillerů, které jsem v poslední době četla. Autorka má velmi čtivý styl, dobře propracovanou psychologii postav a z knihy je také patrná výborná znalost australského venkova. Po delší době jsem si opravdu početla a mohu jen doporučit. Vynikající debut zatím neznámé autorky mě doslova nadchl.

25.07.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Knihu jsem přečetla až dokonce, ale měla jsem pocit, že spíše než o literaturu, jde o slohové cvičení, jak nejvíce překvapit čtenáře nenadálými zvraty. Literatura to rozhodně není a thriller spíše průměrný, takže opět překvapení, proč byla kniha zařazena mezi tzv. bestsellery.

22.07.2017 3 z 5

Citlivý člověk Citlivý člověk Jáchym Topol

Topolův styl vyprávění rozhodně není pro každého, ale určitě nenudí a místy hodně pobaví. Čtenář, který dočte až do konce tento literárně vybroušený groteskní příběh, bude mít asi pocit jako po flámu, kdy přemýšlíme, co se nám to vlastně přihodilo. Trochu nás bolí hlava, ale stálo to za to...

22.07.2017 3 z 5

Ach, ty Češky! Ach, ty Češky! Mariusz Surosz

Kniha mě trochu zklamala, čekala jsem více. Není jednoduché napsat o ženách jako je Adina Mandlová nebo Věra Čáslavská něco nového, co by už čtenář nevěděl, takže jsem se spíše zaměřila na ostatní osudy žen, ale ani ty mi nepřišly v podání polského novináře moc zajímavé. S Gottlandem M. Szigiela se to nedá srovnat, to bylo minimálně o dvě třídy lepší...

14.07.2017 5 z 5

Co nám oheň vzal Co nám oheň vzal Mariana Enríquez

Kniha povídek ze současné Argentiny je výborně napsaná, ale přeci jen jde o příběhy hodně drsné a tak se přiznám, že pro letní pohodu jsem zvolila méně drásající literaturu a knihu nedočetla. Nicméně několik povídek jsem přečetla s chutí, a věřím, že pro náročnějšího a otrlejšího čtenáře to bude mimořádný zážitek.

14.07.2017 3 z 5