Maragad Maragad komentáře u knih

Asylum Asylum Madeleine Roux

Asylum je velmi reálně působící hororový příběh s psychologickým podtextem. Zpočátku působí skoro neškodně, a tak by nikoho ani nenapadlo, co vše nás čeká již po pár kapitolách. Ovšem poklidným začátkem se rozhodně nenechte zmást, příběh neškodný není a Medeline nám již od začátku ledacos naznačuje. Pak už je jen na čtenáři, jak se s podstrčenými informacemi vyrovná.

12.07.2014 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Kniha se mi líbila propracovaností postav, kdy autor dokázal výborně a do detailů vystihnout chování i přemýšlení seniorů a také skvěle popsal radosti i strasti tohoto období lidského života. Rozhodně si mě získal i dalším tématem, kterým byla interrupce a domácí násilí páchané na ženách a dětech. Ovšem kniha má i svá proti a těmi jsou zbytečné popisky, klidně by mohla být o spousty stran kratší. Ale i když je zde popisků někde až příliš, stále je kniha psaná velmi čtivou formou, kdy nám autor postupně dávkuje napětí tak, aby čtenář nemohl knihu odložit nedočtenou.

10.07.2014 3 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Červený vrch je dystopie s prvky sci-fi a některé části jsou přímo hororové. Od Jamie McGuire jsem četla knihu Krásná katastrofa a tak jsem byla zvědavá, jak se vypořádá s takovou změnou žánru. Mohu říct, že nejen že mě nezklamala, ale naopak jsem byla velmi mile překvapena. Čtení jsem si totiž opravdu velmi užila. Kniha je přímo nabitá napětím už od prvních stránek a tak nehrozí, že ji odložíte nedočtenou.

05.07.2014 5 z 5

Sultánova žena Sultánova žena Jane Johnson (p)

Sultánova žena se mi opravdu moc líbila, byl to příběh plný intrik, krutosti a závisti, ale také i lásky, přátelství a pomoci, kterou jste našli tam, kde byste ji rozhodně nečekali. Je to kniha, kde zasáhl osud spojením dvou ztracených duší. Najdou díky zásahu osudu svůj smysl života? Nebo budou dále tápat a kruté prostředí je zahubí, protože lidský život tady nemá skoro žádnou cenu?

03.07.2014 4 z 5

Žena s mateřským znaménkem Žena s mateřským znaménkem Håkan Nesser

Kniha se mi moc líbila, sice to není druh krimi, kde byste kvůli míře napětí nemohli dýchat, ale je to případ se zajímavou zápletkou, kterou doprovází zvraty, je plná do detailů propracovaných postav a má sympatického hlavního hrdinu. I přesto, že míra napětí není tak vysoká, rozhodně to neznamená, že zde napětí chybí úplně. Knihu rozhodně nebudete moci odložit, dokud ji nedočtete až do konce. Ženu s mateřským znaménkem doporučuji hlavně milovníkům klasických detektivek.

26.06.2014 4 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Román Čistý je dystopie s prvky sci-fi a thrilleru a i když tento žánr není zrovna novinkou, stále nám má co nabídnout. V této době, kdy zuří živelné pohromy a stále se vedou války, nás kniha nutí, se nad vším zamyslet. Některé státy disponují velmi nebezpečnými zbraněmi, kterými se ostatní snaží držet v šachu, ale co když to jednou někdo přežene? Anebo už je příroda v takovém stavu, že už jí nelze pomoci a zničí nás sama?

25.06.2014 5 z 5

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Ačkoli působí zápletka jednoduše, kniha se mi moc líbila. Je to takové dobrodružné krimi, které jistě stojí za přečtení. Knihu bych doporučila i začínajícím čtenářům, kteří se severským krimi ještě nemají zkušenosti. Setkala jsem se s přirovnáním knihy k Danu Brownovi, jeho knihy jsem sice nečetla, ale viděla jsem film a tam mi přišla zápletka komplikovanější a děj byl propracovanější, kdybych to měla shrnout, tak Vražedná akademie je Dan Brown pro náctileté, ale rozhodně má co nabídnout i starším čtenářům.

19.06.2014 4 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

V knize se hodně řeší předsudky okolí, kdy se celé město dívá na Slocumbovy ženy s opovržením a čekají, kdy Mosey také přijde do jiného stavu. Liza jako bývalá drogově závislá, na kterou se lepili všichni chlapi z okolí, k jejich dobré pověsti moc nepomohla. Ale také se v knize řeší i problémy každé z žen zvlášť a tady se mi moc líbil návrat do minulosti Ginny, kdy někoho poznala, ale bohužel to nevyšlo. Ovšem teď se pár věcí změnilo, ona dostává druhou šanci a uvědomuje si, že nikdy není pozdě na to, být šťastná. Smolný rok je sice kniha, která má ne příliš šťastný průběh děje, ale to neznamená, že ten rok nikdy neskončí. Každý má nárok na trochu toho štěstí a snad i naše hlavní hrdinky se ho dočkají. V knize se neobjevují jen negativní situace, ale také se tu setkáváme s láskou, která až hory přenáší, ať už je to ta rodinná nebo partnerská.

16.06.2014 4 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Kniha je psaná velmi čtivě a už po pár stranách není možné se od ní odtrhnout. Určitě ji doporučuji, nejen že knih s takovou tématikou jako je téma páchání násilí na ženách není nikdy dost, ale navíc je to velmi zajímavý příběh, který je ozvláštněný právě pohledem oběti, která se vrací i do minulosti a vypráví, jak se do této situace dostala. Je to kniha o násilí a důvěře.

12.06.2014 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Jan Otčenášek čtenáře provází příběhem, jak kdyby to on sám zažil, jak kdyby on sám byl Pavel, který potkal svoji Ester a snažil se ji chránit před celým zlým světem. Možná je to tím, že byl v té době podobně starý jako Pavel a díky tomu se dokázal vžít do pocitů mladého člověka, který se cítí jako v kleci. Kdy je svazován nesmyslnými pravidly a každý den se musí koukat na nové seznamy mrtvých, možná sousedů, kamarádů nebo úplně neznámých lidí.

09.06.2014 5 z 5

Rok ohně Rok ohně Petr Eisner

Rok ohně je mojí první knihou od Petra Eisnera a mohu říct, že tento spisovatel na mě opravdu zapůsobil. Kniha je psaná velmi čtivě a je vhodná i pro čtenáře, kteří historii v lásce moc nemají. Autor nás nezahlcuje zbytečnými daty a detaily historických událostí, ale vybral jen důležité situace, které popsal stručně a které byly důležité pro příběh, aby si čtenář připomněl, jak to tehdy vše probíhalo.

07.06.2014 4 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Neviditelný strážce je španělské krimi, které je zase trochu jiné, než severské detektivky, ale tím je právě kniha výjimečná a rozhodně za přečtení stojí. Pokud máte rádi různé legendy a rádi čtete o tajemných a překrásných místech, kterým Baztán bezesporu je, určitě neváhejte a ihned po knize sáhněte, věřím, že se Vám tento příběh bude moc líbit.

05.06.2014 5 z 5

V pasti V pasti Julie Cross

Kniha má v sobě zajímavou myšlenku – originálně zpracovaný příběh, který čtenáře dokáže zaujmout. Po zdlouhavém začátku přichází strhující zakončení, při kterém nejeden čtenář bude autorku proklínat a shánět se po tom, kdy vyjde další díl. Určitě si užijete spoustu nově navázaných přátelství v místech naprosto nečekaných, návraty a opětovná shledání, ale také zradu, podlost a touhu po moci.

03.06.2014 3 z 5

Na zimu zavřeno Na zimu zavřeno Jørn Lier Horst

Kniha na Zimu zavřeno je klasická detektivka, která je podaná velmi čtivým způsobem. Je vidět, že Jørn Lier Horst dříve působil jako vrchní vyšetřovatel, protože dokázal precizně popsat celý průběh vyšetřování. Od pátrání v místě činu, přes komunikaci s novináři, až po práci techniků, kteří zkoumají vyhořelý byt.

30.05.2014 3 z 5

Dívka z nočních můr Dívka z nočních můr Kendare Blake

Kniha je opět velmi čtivě napsaná a přimíchání mytologie do příběhu, mu přidává na zajímavosti. Děj je opět vyprávěn z Casova pohledu a tak se nám znova ukáže jeho rozporuplná povaha a nerozhodnost. Anna krví oděná se mi moc líbila, ale Dívka z nočních můr byla ještě lepší. V knize sice bylo méně děsivých scén, které má Kendare Blake opravdu velmi povedené. Ale autorka to dohnala větší propracovaností děje.

27.05.2014 4 z 5

Anna krví oděná Anna krví oděná Kendare Blake

Anna krví oděná je opravdu velmi čtivě napsaná kniha. Již od prvních stránek Vás provází napětí, drama, sarkasmus, strach a také i nějaká ta romantika. Duchařské téma je opravdu děsivé už samo o sobě a Kendare Blake se přímo vyžívá ve vraždících scénách, které nikdy nezapomene dostatečně podrobně popsat.

21.05.2014 4 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Začátek knihy je trochu zmatený, na čtenáře se nahrne moc pojmů najednou a přiznám se, že pro mě byl největší problém, dát si dohromady hierarchii města. Ale už po pár stránkách jsem si vše srovnala a do příběhu se vžila. Kostičas mě opravdu mile překvapil, čekala jsem, že se mi kniha bude líbit, ale on ještě dokázal předčit má očekávání.

16.05.2014 5 z 5

Holky někdy koušou Holky někdy koušou Chloe Neill

Autorka se zaměřila hlavně na přeměnu Merit a na její srovnávání se s vzniklou situací. Merit je totiž jako člověk většinu času zalezlá v učebnicích a vůbec se neumí bavit. Naopak jako upírka se postupně uvolňuje a pomalu zjišťuje, že upírský život nemusí být zase až tak špatný. Její proměna během jednoho dílu je opravdu veliká.Jako hlavní hrdinka na mě působila rozporuplně. Na jednu stranu se mi moc líbila její vtipná povaha a také vzdorovitost, je volnomyšlenkářská a nechce, aby nad ní měl někdo absolutní moc, proto se s Ethanem neustále dohadují, protože on je zvyklý od svých upírů na jiné chování. Na druhou stranu si myslím, že se s upírstvím mohla vyrovnat dříve, věnovat tomu celou jednu knihu mi přišlo zbytečné.Ale naštěstí tento nedostatek dožene jiskření mezi Merit a Ethanem, protože oni dva spolu jsou jako časovaná bomba a věřím, že se nikdo neubrání motýlkům v břiše.

14.05.2014 3 z 5

Vír Vír Frode Granhus

Kniha Vír mě opravdu moc mile překvapila, jakmile jsem začala číst, už jsem se od ní nedokázala odtrhnout. Začátek je velmi zajímavý a čím dál se v příběhu dostáváte, začíná stoupat napětí. Od poloviny knihy je pak už naprosto nemožné ji odložit a konec čtete přímo se zatajeným dechem. Právě poslední část knihy bych chtěla pochválit nejvíce, je plný zvratů, napětí, akce a vše se do poslední záhady vyřeší. Vír je geniální dílo, ale to oceníte až v době, kdy se Vám všechny záhady začnou spojovat do jednoho velkého odhalení.

12.05.2014 5 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

Kniha Dech je dystopické sci-fi, které Vás nutí jako většina dystopií, se zamyslet nad tím, kam se lidstvo dostalo. Určitě si nikdo nedokáže představit takové omezení, jako je nedostatek kyslíku. Přitom si katastrofu v knize lidstvo přivodilo samo a myslím, že v dnešní době, kdy se neustále řeší znečištěné ovzduší a jeho vliv na globální oteplování, je příběh velmi trefný a aktuální.

07.05.2014 4 z 5