Maragad Maragad komentáře u knih

Dům u vycházejícího slunce Dům u vycházejícího slunce Aleksandra Janusz

Kniha je velmi zajímavým nápadem a město plné nejrůznějších bytostí si zamilujete.Příběh Eunice se mi moc líbil, nechybělo tam tajemno ani napětí, ale návraty do minulosti ostatních hlavních postav dělaly v příběhu zbytečný chaos. Jsem ráda, že jsem se dozvěděla o hlavních postavách něco víc, ale zakomponování do příběhu chtělo vymyslet trochu jinak. Naštěstí od poloviny knihy se autorka zaměřila už jen na boj o město Farewell, tím začal být děj plynulý a já už se od knihy nemohla odtrhnout.

05.05.2014 3 z 5

Nebe v plamenech Nebe v plamenech Emmy Laybourne

Emmy Lynbourn dokázala, že ne vždy musí být druhý díl horší, než ten první. První díl této série byl opravdu skvělý, ale druhý díl byl ještě lepší, bylo tu mnohem víc akce, napětí a střídání pohledů děj ještě víc ozvláštnilo. Opět tu postavy chybují a vy si „rvete“ vlasy, proč dělají zrovna tohle, a že vy byste jednali jinak. Ale na druhou stranu, vžijte se do jejich věku a situace, stále si myslíte, že byste jednali jinak? Kdo ví.

01.05.2014 5 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Monument 14 Vás pohltí od první stránky a nepustí, dokud nedočtete. Celý děj je vyprávěn takovým stylem, že se do příběhu rychle vžijete a vše Vám začne připadat velmi reálné. V dnešní době, kdy se každou chvíli mluví o nějakém konci světa, budete čekat už jen na ty velké kroupy, které to vše odstartují. Pokud máte rádi dystopie, psychologicky dobře propracované postavy a strhující děj, tak určitě neváhejte.

30.04.2014 5 z 5

Najít Sky Najít Sky Joss Stirling (p)

Začátek knihy mě utvrdil v tom, že to bude takové to klišé, kdy obyčejná průměrná holka okouzlí nejhezčího kluka na škole. Ovšem jaké bylo mé překvapení přibližně v polovině knihy, když na řadu přišla akčnější část děje? V tu chvíli u mě kniha stoupla hned o další hvězdičku, protože to nebylo už jen o té romantické lince, ale objevilo se zde i napětí a vy jste u toho prožívali emoce jako na houpačce.

28.04.2014 3 z 5

Zrada Zrada Gregg Olsen

Když jsem přečetla první díl série Prázdné rakve, ze kterého jsem byla opravdu nadšená, vůbec by mě ani nenapadlo, že druhý díl může být ještě lepší. Gregg Olsen si opět vybral skvělé hlavní téma, bylo to o lidech z vyšší společnosti - tedy ti, co mají spousty peněz, ale žádný čas na děti, a ty jsou pak odvržené, rozmazlené a celkově zkažené špatnou výchovou.

26.04.2014 5 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Kniha Závist mě velice překvapila, nečekala jsem, že je to tak skvěle propracované dílo. Kniha je vyprávěna ve třetí osobě a během krátkých kapitol se vystřídá spousta pohledů. Kromě Katelyn jsou tu pohledy dvojčat, rodičů a třeba i patoložky a jejího pomocníka, kteří provádí Katelyninu pitvu. Chvilku mi trvalo, než jsem se v ději a střídání pohledů vyznala, ale pak mě kniha zcela pohltila a já se mohla vžít do postav, nejlépe do dvojčat, která jsem si velmi oblíbila.

24.04.2014 5 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Ze začátku jsem z knihy byla zmatená, na jednu stranu jsem čekala trochu víc, ale jak jsem se postupně do příběhu nořila víc a víc, tak jsem jí přišla na chuť. Určitě oceňuji nápaditost, jak se Andrew Fukuda vypořádal s upíry neboli lidmi.

22.04.2014 4 z 5

Vlčí krev Vlčí krev Michaela Burdová

Vlčí krev na mě zapůsobila rozporuplně, na jednu stranu se mi příběh líbil. Autorka si pro nás vymyslela svůj svět a ten byl opravdu úžasný. Smekám před její fantazií. Ale na stranu druhou bych několik věcí autorce vytkla. Považte, když šestnáctiletá holka bez jakýchkoli výčitek usmrtí člověka tím, že mu rozerve hrdlo a velice se tím baví, to mi přišlo až přehnané. Navíc chápu, že to k dotvoření atmosféry kolem Temnovlků patří, ale že snídají srnčí vnitřnosti, to bych až tak moc vědět také nemusela, pokud by to jedli jako vlci byla by to věc jiná.

19.04.2014 3 z 5

Ohnivý anděl Ohnivý anděl Yrsa Sigurðardóttir

Ohnivý anděl je kniha, kde se mísí prvky krimi a thrilleru, chvíli přemýšlíte, jak to tedy celé mohlo být, pak se změní pohled a vy se přistihnete, jak všude rozsvěcíte, protože jste se začali bát.

17.04.2014 4 z 5

Pouta Pouta James Hankins

Kniha Pouta se mi četla velmi dobře, děj byl nepředvídatelný a James Hankins si nechal celkové rozuzlení opravdu až nakonec, to mám ráda. Hlavní postava Charlieho mi doslova „sedla“, měl zvláštní smysl pro humor, byl bystrý a na většinu spojitostí přišel dřív než já. Kniha sice není psaná stylem, že by ve Vás doslova vířily emoce, ale rozhodně ani nikoho nenechá chladným.

13.04.2014 4 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Kniha je tvořena několika pohledy, to mě u této knihy mile překvapilo. Vše je krásně popsáno, víme, kde přesně se daná osoba nachází, co se kolem ní děje a jak se u toho cítí. Hned ze začátku máme pohled Cassie, vzpomíná a vypráví o svém původním životě před Jinými a vysvětluje, jak to všechno vlastně začalo. Jako hlavní postavu jsem si Cassie oblíbila, je všímavá a její černý humor vás opravdu pobaví. Podstata mimozemšťanů je neobvyklá, kdo si představuje, že v knize poskakují zelení mužíčci, bude zklamán.

05.04.2014 4 z 5

Jsme přece sestry Jsme přece sestry Anne Gesthuysen

Kniha je psaná z pohledů sester, každá z nich má svůj prostor, kde řeší svoji současnost i návraty do minulosti. Nejspíš i právě proto se kniha tak dobře čte a děj opravdu rychle ubíhá. Ze začátku mi chvilku trvalo, než jsem se v ději zorientovala a pochopila značení současnosti a minulosti. Sestry jsem si moc oblíbila a to všechny do jedné, každá měla své zvláštní osobní kouzlo, byly vtipné, někdy nerudné a na svůj věk všechny velmi vitální. Anne Gesthuysenová se inspirovala skutečnými postavami svých tet, a i když se v rodině příběhy předávaly většinou jen ústně, působily velmi věrohodně. Byly to právě návraty do minulosti, co na mě udělalo největší dojem. Bavilo mě pročítat si o životě sester, číst o všem, co je potkalo a jak moc je to ovlivnilo do budoucna.

01.04.2014 4 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Kniha mě mile překvapila, četla se opravdu skvěle. Děj byl střídavě napínavý a zajímavý, osobní život hlavních postav se prolínal s vyšetřováním. Střídaly se pohledy více postav, ale z pohledu Maggie jsem byla nejvíce překvapená, nejen že byl velmi reálný, ale navíc jsem se s ničím podobným v knize nikdy nesetkala. Nahlédnutí do psí duše bylo zajímavé a zábavné. Sledování toho, jak se buduje pouto mezi zvířetem a člověkem, je něco nádherného. Začátek knihy mě zmátl, opravdu jsem nečekala, že se z toho dokáže vyvinout taková zápletka. Kniha pro mě byla nepředvídatelná a napnutá jsem byla až do poslední stránky. Nebyly tu žádné zbytečné popisky, které by vás brzdily ve čtení, a tak stránky opravdu přímo hltáte. A jako u každé správné detektivky je závěr přímo šokující.

29.03.2014 5 z 5

Oheň Oheň Mats Strandberg

Děj je opět krásně plynulý a nikde se nad ničím nepozastavíte. V první polovině knihy nejsou žádná emoční nebo akční vychýlení, to si pro čtenáře nechali autoři až do druhé poloviny knihy. Je to spíš oddechová četba, kniha nás pomalu provází životem dívek, jejich problémy každé zvlášť a pak těmi společnými. Tento díl je sice opravdu obrovský, považte 640 stran, to už je tedy něco, ale kniha se čte opravdu rychle. Místy mi přišlo, že popisků je zde až příliš, ale v porovnání s předchozím dílem, je Oheň psán stejným stylem. Dokonce mi to připadá, jak kdybych první díl vůbec neodložila, ale prostě jen pokračovala ve čtení dál. Opět tu máme střídání pohledů všech dívek, a možná i díky tomu se čte kniha opravdu svižně. Děj vás nenudí, a když chcete knihu odložit, zjistíte, že to nejde, protože se tam ještě nedořešilo to či ono. Určitě stojí za povšimnutí vývoj hlavních postav, jsou dospělejší, většinou již vyrovnané se svojí situací a celkově se u většiny změnily i některé charakterové vlastnosti, jsou odvážnější, průbojnější.

27.03.2014 3 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Percy je úžasná hlavní postava, je to takový vtipný chytrolín, který neustále přitahuje problémy. Jen jeho věk mi moc k příběhu neseděl, pořád jsem si ho představovala o pár let staršího. To ale mě osobně nevadilo. Je vidět, že autor jako bývalý učitel historie se v řecké mytologii opravdu vyžívá, já jsem k ní měla vždycky blízko, takže z postav jako Mínotaurus, Chiméra nebo Medúza, jsem byla nadšená. A celkové prolínání současnosti s bájnými světy a bytostmi na mě udělalo dojem, vždyť koho by napadlo, že v Los Angeles sídlí Hádes nebo, že nad Empire State Building se vznáší Olymp. A aby toho nebylo málo, zakomponoval tam autor i pár ekologických vsuvek.

20.03.2014 4 z 5

Kruh Kruh Mats Strandberg

Na jednu stranu mi děj přišel jako klišé, uvažte sami - vyvolená, záchrana světa, prastaré zlo a proroctví, takže vlastně žádná novinka. Ale na druhou stranu je to výborně propracovaný děj i postavy. Hlavní postavy si ihned oblíbíte a vžijete se do nich. Ze začátku jsem měla s tolika postavami problém a v ději se ztrácela, ale brzy jsem si na ně zvykla a ve všem se zorientovala. Také byl začátek knihy víc utahaný, bylo tam dost popisků a vysvětlování, ale to k této knize patří, postupem času se děj pěkně rozběhne a vysvětlování ubude. Líbilo se mi střídání pohledů dívek, skoro každá měla v příběhu svůj prostor a tady vynikla jejich rozmanitost, každá byla úplně jiná. Konečný boj byl na můj vkus trochu moc urychlený, to mě trochu zklamalo, ale hned poté je vše krásně vysvětleno a tím si kniha opět získala mé sympatie.

17.03.2014 3 z 5

Hlasy chaosu Hlasy chaosu Leonard Rosen

Už od začátku jsem s knihou měla problémy, bylo tam spousty popisků a navíc pro mě byla na čtení složitá. Příběhu chyběla jiskra, vždy když jsem se začetla, během chvilky zase přišly nějaké popisky a děj mě začal nudit. Přibližně v polovině knihy získal děj na chvíli spád, ale konec byl opět zdlouhavý. Není to tak, že by kniha nebyla dobrá, na jednu stranu je Rosenova matematická zápletka přímo geniální a donutí vás přemýšlet o tom, že na těch rovnicích vážně něco bude. Ale na druhou stranu to bylo na čtení těžší a občas jsem se v některých zkratkách ztrácela. Řekla bych to tak, že abyste knihu pořádně pochopili a ocenili, musíte k tomu mít potřebný intelekt. A ten mě prostě chybí.

13.03.2014 2 z 5

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Nejdřív mi chvíli trvalo, než jsem se do knihy začetla, věk hlavní hrdinky mě ze začátku trochu zarazil. Ale už po pár stránkách jsem věděla, že se nemám čeho bát. Elena je myšlením vyspělejší, a kdyby se v knize její věk tak často nezmiňoval, přišlo by mi, že je starší. Jako hlavní postava mi tedy ze začátku nesedla, přišla mi rozmazlená a až moc přechytračelá. Navíc se jí rodiče dostatečně nevěnovali a hned jak to šlo, se jí zbavili. Ovšem jakmile se dostala k elfům, jako mávnutím proutku prošla proměnou a já si ji oblíbila. Všechny problémy zvládala s přehledem a nebyl boj, který by vzdala. Na knize se mi líbila čtivost, pořád se tam něco dělo, řešilo a autorka nás nenechala chvíli vydechnout. Navíc se jí povedlo pro čtenáře vytvořit přímo fantastický svět, ať už jde o prostředí nebo různé bytosti, byla jsem z toho opravdu nadšená. Svět plný elfů, draků, trpaslíků a třeba i pidimužíků s okovanými botami. Čtení bylo úžasné a moje fantazie se nezastavila.

09.03.2014 4 z 5

Koroner Koroner M. R. Hall

Příběh Jenny mě do sebe okamžitě vtáhl. Jako hlavní postavu jsem si ji moc oblíbila, nenechá se nikým jen tak zastrašit a když si něco umane, jde za tím. Děj i postavy jsou skvěle propracované a je vidět, že si M. R. Hall jako bývalý právník, dal opravdu záležet. Překvapilo mě, že kniha není jen o Jennyině práci na pozici koronera, ale děj se úzce proplétá i s jejím osobním životem. Právě rozmanitost děje se mi na knize moc líbila, chvíli přemýšlíte nad případem a zachvíli řešíte záhadného souseda. Čím se kniha hodně zaobírá, tak to jsou adolescenti - braní drog a psychická nevyrovnanost. Takže problémy moderní společnosti. Děj není moc akční, ale o to více je kniha napínavá. Prostě musíte číst dál, dokud se vše nevyřeší a vy nedočtete. A že ten konec za to stojí.

08.03.2014 5 z 5

Mistr Stínu Mistr Stínu Jon Sprunk

Na knize se mi líbilo, že byl děj psán třemi různými pohledy. Abych řekla pravdu, tak v tomto díle jsem si víc oblíbila pohled Josefíny. Víc se toho u ní událo. Caim jen cestoval, občas někoho zabil, a celkově byl jeho pohled méně záživný. Děj byl předvídatelný, ale o to více mě překvapil návrat postav z minulého dílu, které jsem nečekala. Co bych knize vytkla, tak právě tu Caimovu část, děj jen pomalu plynul a moc zásadních věcí se tam nedělo. Jon Sprunk si u Caima nechal vše opravdu až na konec.

Celou sérii Stín moc doporučuji, je to klasické fantasy, které stojí za to, si přečíst. Mistr stínu mě tolik neohromil, jako předchozí díly, ale zakončení série je to dobré.

03.03.2014 3 z 5