Koroner

První kniha série Jenny Cooperová Pokud ti, co jsou u moci, skrývají pravdu, musí Jenny riskovat vše, aby ji odhalila… Když je právnička Jenny Cooperová jmenována koronerkou v okrese Severn Vale, doufá v poklidný život, aby se mohla vzpamatovat z traumatického rozvodu. Ale v Úřadě koronera Jejího Veličenstva, který převzala po nedávno zesnulém Harrym Marshallovi, nachází nevyřešené případy skrývající temná tajemství a stopy důkazů, které jsou již dávno pohřbené. Mohla by být tragická smrt mladého chlapce v nápravném zařízení spojena s podezřelou smrtí dospívající dívky a osudem samotného Harryho Marshalla? V Jenny se probudila zvědavost. Proč se Marshall choval tak podivně, než zemřel? Čemu byl na stopě? A co způsobilo jeho náhlou zástavu srdce? Jenny se vydává na osamělou a nebezpečnou cestu v hledání pravdy aniž by tušila, kdo je její protivník. Ohrožuje tak nejen svou kariéru, ale i svůj život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/19_/192806/koroner-192806.jpg 3.743

Jenny Cooperová: Úřad koronera (1.)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Galatea

The Coroner (2012)

Kniha Koroner

soukroma
24.07.2017

Je to poněkud zdlouhavé a hodně popisné (a v podstatě velice depresivní - jak systémově, tak zdravotně v podobě hlavní hrdinky, která je opravdu na práškách), ale pro mě bylo zajímavé seznámit se s prací, pravomocí, povinnostmi a možnostmi koronera v současném britském systému. Možná si dám i druhý díl série.

VerčaFF
16.07.2017

Knížka s docela povedenou zápletkou, ale za mě s dost nesympatickou hlavní hrdinkou. Četla se celkem pomalu a rozvážně, popis soudních líčení moc akční nebyl, ale zase mám díky ní představu, jak to funguje v anglickém soudním a sociálním systému. Chybělo mi ale nějaké překvapení nebo napětí..

Laf
15.04.2017

Kniha tak, jak je napsaná, se mi moc líbila. Čtení docela rychle utíkalo a hlavně jsem se u žádné části knihy nenudila a neměla chuť přeskakovat stránky. A konec mě také dost překvapil, skončilo to jinak, než jsem si myslela. Můžu doporučit, za přečtení to stojí :)

macka55
16.03.2016

Zajímavé téma, úvod slibný, ale vyprávění celkem rychle došel dech. Závěr nebyl úplně marný, asi dám šanci i pokračování.

helenkan
16.02.2016

Dějově byla knížka zajímavá.Dalo se to přečíst,ale další díl klidně oželím.Hlavní hrdinka na práškach mi moc nesedla. Jedla je jak bombony.I když deprese je potvora!

alfinha2321
16.03.2015

Bohužel, hlavní hrdinka mi byla od začátku protivná, a to se pak táhne celým příběhem. Ten mě nenadchl, naopak jsem měla kolikrát tendenci se knihou doslova prokousávat a modlit se, aby už byl konec. Chování hlavní hrdinky mé sympatii k ní nepřidalo, což rozhodlo o tom, že u mě už žádný další díl série následovat nebude.

Maragad
08.03.2014

Příběh Jenny mě do sebe okamžitě vtáhl. Jako hlavní postavu jsem si ji moc oblíbila, nenechá se nikým jen tak zastrašit a když si něco umane, jde za tím. Děj i postavy jsou skvěle propracované a je vidět, že si M. R. Hall jako bývalý právník, dal opravdu záležet. Překvapilo mě, že kniha není jen o Jennyině práci na pozici koronera, ale děj se úzce proplétá i s jejím osobním životem. Právě rozmanitost děje se mi na knize moc líbila, chvíli přemýšlíte nad případem a zachvíli řešíte záhadného souseda. Čím se kniha hodně zaobírá, tak to jsou adolescenti - braní drog a psychická nevyrovnanost. Takže problémy moderní společnosti. Děj není moc akční, ale o to více je kniha napínavá. Prostě musíte číst dál, dokud se vše nevyřeší a vy nedočtete. A že ten konec za to stojí.

M. R. Hall

M. R. Hall