Dům u vycházejícího slunce

První kniha série Město mágů. První mágové přišli do města Farewell v dobách, kdy na parketech kraloval charleston a alkohol se dal koupit výhradně na černém trhu. Od té doby uběhlo téměř sto let, ale oni zde pořád jsou. Zdánlivě se ničím neliší od obyčejných lidí. Žijí na hranici dvou světů a chrání smrtelníky před neznámem. Ve Farewell má každé zákoutí svůj příběh. Po soumraku se ze snu probouzejí bytosti, s nimiž se nikdo netouží setkat tváří v tvář - chrliči, vládci krys, neklidní mrtví. Pod skořápkou každodennosti se skrývají nepochopitelná tajemství. Odpovědi střeží rozsochatá Vrba, jejíž kořeny sahají až k srdci města. Eunice Wightová - moderní mladá dívka - absolvuje první krůčky spletitého umění magie. Ještě úplně nechápe, čím je svět, k němuž začíná náležet. Vždy se však může spolehnout na pomoc starších mágů, přestože i oni mají dost problémů. Mág-šermíř Lloyd se utká se svou temnou minulostí. Geniální informatik Timothy vkročí do virtuálního světa. Narcistický rocker Gabriel se konečně začne rozhodovat sám. Společně s řádovou sestrou Veronikou, prastarým Kryštofem a s nečekaným návštěvníkem ze vzdálených míst se postaví mytickým i dávným - a také novým - nepřátelům. Naleznou odpovědi na záhady, jež po sobě zanechala legendární Kaia Modrooká? Vyjde Eunice vítězně ze zkoušky, kterou jí uchystal osud? Dům u vycházejícího slunce je výpravou do hloubi světa, kde se vyplňují proroctví, uskutečňují sny i noční můry. Nikdy nevíte, kam vás zavede další odbočka a jaké překvapení se skrývá v následující uličce....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67444/dum-u-vychazejiciho-slunce-xVI-67444.jpg 3.735

Město mágů 1.

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno, Brokilon

Dom Wschodzącego Słońca, 2006

Kniha Dům u vycházejícího slunce

Ashinka
13.08.2019

Úžasně promyšlený magický svět, který obsáhne vše od mýtů, přes naši realitu, až po kyberprostor. Propracované postavy, propletené časové linie, pochopitelné motivy a chování. Jediné co tomu ubírá je neustálá akce. Kniha je spíš soubor čtyř povídek než jeden soustavný příběh.

klarence
26.02.2019

za mne na začátku krapet zmatečné, chvilku jsem se ztrácela, hlavně jsem asi očekávala, že to bude hlavně o hlavní hrdince, která se mi v knize na chvilku ztratila. co se týká příběhu nebyl úplně špatný , jsem ráda, že jsem vytrvala a nakonec knihu dočetla.

Metla
27.10.2018

Polská autorka popadla naši realitu a napěchovala ji nadpřirozenem - my, obyčejní mudlové, samozřejmě nemáme tušení o bytostech a silách, co kolem nás existují, o běžných soubojích i krutých válkách mezi mágy a temnými tvory. Jen málokdo je vyvolený prohlédnout závoj všednosti a spatřit onu mysteriózní podstatu.
Knížka má potenciál zaujmout široký okruh čtenářů: teenageři se snadno ztotožní s mladou rebelkou Eunice a jejími problémy, citlivé dívky nejspíš naleznou zalíbení v krásném zpěvákovi Gabrielovi, akcechtiví drsňáci budou fandit samurajskému motorkáři Lloydu Darkovi a pro "ajťáky" je tady invalidní kybermág Timothy. S každým z nich se seznámíme poměrně detailně; svůj prostor dostanou mýty, poezie, magické rituály, rodinné vztahy, zběsilé honičky, krvavé půtky i živé dialogy. Bonusem je lehounce zvláštní městská atmosféra a promyšlené fungování světa Aleksandry Januszové.
Zatím jsem chválila, což málokdy vydrží celý komentář a tento nebude výjimkou. Vyjmenovala jsem hlavní hrdiny, ale sama jsem měla problém si mezi nimi najít oblíbence. Nikdo mi nevadil, všichni byli relativně sympatičtí, ovšem žádný z mágů "Domu u vycházejícího slunce" nepřiměl mé srdce ke změně rytmu. Dále mi trochu vadilo, jak jsou zmiňovány různé velké události, přesto se o nich čtenář dozví jen málo. Připadala jsem si, jako bych koukala v kině na "Dvě věže", aniž bych znala "Společenstvo prstenu". Předpokládám, že se vše v průběhu série doplní a vyjasní, leč v této knize mě mozaika střípků mírně rozčilovala. Přesto si dovolím knížku doporučit, zvláště pro fanynky "Stmívání" a podobných klonů by "Město mágů" mohlo představovat objev vyššího levelu fantasy literatury, vkusnějšího, hlubšího, zajímavějšího - ba i těch svých upírů se dočkají, byť veškerá romantika je zatím na vedlejší koleji. Být čerstvě dospělá, pravděpodobně bych tolik neváhala s přidáním čtvrté hvězdy. 70%

lukino41
12.01.2018

Ano, fantasy super. Originální nápad a hlavní postava, která je pro knihy tohoto druhu neobvyklá, však nestačí. Rozdělení knihy na povídky, podle mě mohl být dobrý nápad, ale pro mě - jako čtenáře - byl naprosto nevhodný z důvodu, že jsem se ztrácel v jaké době se to odehrává a jak to souvisí s hlavní hrdinkou, když se v jedné té povídce ani neobjevila. Ano, nakonec se kousky skládačky začnou spojovat ve čtvrté povídce, ale to už je pozdě. Do čtvrté povídky jsem se často ztrácel v nevysvětlených pojmech a často se mi zdálo, že autorka nemyslí na čtenáře. Je to celkem škoda, že se tam objevily takovéhle zbytečné nedostatky, protože příběh byl poutavý, bavil mě, postavy byly sympatické... Zkrátka jsem se nemohl odtrhnout. Avšak aby si u mě kniha vysloužila čtyři hvězdy, musel bych zavřít obě oči, a proto radši zůstanu u dobrých tří hvězd.

Svářeč
02.01.2018

Hrdinové jsou do jednoho sympatičtí, rozhodně se však do nich nějak nevžijete, ani vám nepřirostou k srdci, na to jsou popsáni příliš jednoduše. To samé lze říci i o samotných příbězích - především o posledním. Něco jim chybí. Ano, jsou čtivé, zábavné, ale... nedokážu to nijak popsat :) Poslední povídka mi už pak připadala zbytečně zdlouhavá a na to, že zabírá přes polovinu knihy, velmi, velmi jednoduchá. Jen díky sympatickým postavám jsem ji dočetl. Takže výsledkem je zajímavý a poměrně zábavný, nikoliv však nějak světoborný povídkový román. Druhý díl si určitě koupím, i když priority budu mít jiné...

DorianPavus
20.06.2016

Jedna z nejlepších knih, co se mi dostala do rukou. Na knižním veletrhu jsem ji sehnala za dvacku a pro knihu obsahově je to sakra urážlivá cena. Velká show za málo peněz.
Eunice je nejlepší hlavní hrdinka všech dob. Není to žádná ztracená chudinka a vůbec, každá postava má něco do sebe a na žádné stránce to nezavání otřepaným vtipem či klišé.
Knize bych vytkla jen to mrňavé písmo, jinak to za tu dvacku stálo. Za druhej díl bych dala i ty dvě stovky.

*Pájuše*
05.08.2015

Zajímavý námět, dobře zpracovaná, jen trochu dlouhá a skoro pořád nějaká akce. Když už si člověk vychutnal nějakou volnou vsuvku, něco se muselo zaručeně zvrtnout. Na druhou stranu uvěřitelná, napínavá a čtivá. Znovu bych se k ní nevrátila, ale nelituju, že jsem ji přečetla. :-)

Merlinit
19.11.2014

Ne že bych to snad opakovala, ale na jedno přečtení a ukrácení času zafungovala knížka poměrně dobře. Dost možná bych i zvládla pokračování příběhu.

upíři mágové magie

Autor knihy

Aleksandra Janusz
polská, 1980

Kniha Dům u vycházejícího slunce je v

dalších seznamech1x