Maragad Maragad komentáře u knih

Pád andělů Pád andělů Susan Ee

Děj je už od začátku svižný a rychle vás do sebe vtáhne. Začetla jsem se ani nevím, jak a najednou jsem byla v polovině knihy. Chvílemi byl pro mě děj předvídatelný, přeci jen není to první kniha tohoto žánru, kterou čtu, ale ve větší míře tam byly zvraty, které jsem nečekala. Moc se mi líbí detailní popisy apokalyptické krajiny a reakce lidstva na katastrofy. Je to popsáno velmi detailně
a reálně. Kniha není jen předvídatelný románek, ale je to především dystopie a hlavní hrdinové řeší, jak v tomto světě přežít. Přibližně v polovině příběhu byl děj chvílemi spíš táhlý, ale pak se to zas rozjelo a zbytek knihy jsem přečetla na jeden nádech.

27.02.2014 5 z 5

Obyvatel Obyvatel Francis Cottam

Zpočátku jsem nevěděla, co od Obyvatele očekávat, ale nezklamal mě a určitě ho mohu doporučit dál. Ovšem přidávám varování, že přečtení má následky, myslím, že začínám mít hrůzu ze zrcadel. Příběh působí velmi reálně.

26.02.2014 5 z 5

Nikdy v životě Nikdy v životě Sara Shepard

Hru lží určitě doporučuji, není to žádná oddechová četba, ale naopak celou dobu vás nutí přemýšlet a pochybovat, o postavách o ději a já osobně takové knihy mám ráda. Na příběhu se mi líbila čtivost, děj má spád a pořád se tam něco děje, navíc kniha nemá zas tolik stran, takže to máte opravdu přečtené během krátké doby. Řekla bych, že se mi druhý díl dokonce líbil ještě víc, než ten první, na začátku nemuselo být tolik popisků a vysvětlování jako v prvním díle. Všechny postavy jsou dobře propracované a líbí se mi vsuvky Suttoniných vzpomínek.

23.02.2014 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Tato kniha mě nepřekvapila, ale ohromila. Čekala jsem, že děj bude spíš depresivnější, ale takhle skvěle do toho prolnout vztah a sem tam i nějaký ten humor, to bylo skvělé. Hlavní postavy jsem si oblíbila a trpěla jsem s nimi. Určitě ve mě příběh zanechal silnou stopu a mám o čem přemýšlet.

20.02.2014 5 z 5

Válka za bílého dne Válka za bílého dne Peter V. Brett

Válku za bílého dne jsem musela začít číst ihned po Pouštním kopí. Byla jsem na pokračování opravdu natěšená a opět mě autor nezklamal. Kniha je velmi kvalitně napsaná. Řekla bych, že se mi četla o trochu hůř, než předchozí dva díly, neměla tolik zvratů a děj spíš jen plynul, bylo méně bojových scén. To ale neznamená, že by byla nějak výrazně horší než předchozí díly. Až tedy na ten konec, to jsem dočetla opravdu s „otevřenou pusou“. Na další straně jsem hledala, jestli tam není pokračování. Ušetřím vám námahu a rovnou prozradím, že tam opravdu není. Musíte si počkat na další díl.

15.02.2014 3 z 5

Pouštní Kopí Pouštní Kopí Peter V. Brett

V druhém díle je přidaná hlavní postava Ahmann asu Hoškamin am Jardir am Kadži. Bohužel z prvního dílu je znám jako negativní postava a proto jsem to začala číst s předsudky k němu. Ale už po pár přečtených stranách jsem si ho oblíbila. Děj nenavazuje přímo na první díl Tetovaného, ale vše se odehrává zároveň a místy se určité situace protnou. To se mi moc líbilo, vidět určitou situaci zpětně z jiného pohledu, a pomohlo mi to lépe některé postavy poznat. Nic není jen černé a bílé. Další přidaná postava je pak Renna Jirchářova z Tibetské Říčky odkud pocházel i Arlen. Jejich osudy se opět spojí. Pouštní kopí je opět velmi čtivá kniha, je tu rozebírán jiný druh života. Krasijci jsou válečníci tělem i duší, pro které je čest zemřít v boji. Zabíjení démonů provází celý jejich život a vysmívají se chinům, což je označení pro cizince a zbabělce, za jejich schovávání se za chranami. Obdivuji propracovanost knihy, prolínání dějů a osudů postav.

10.02.2014 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Přiznám se, že mě kniha nezaujala hned. Chvíli mi trvalo, než jsem vše pochopila, zapamatovala si postavy a místa. Ovšem pak mě děj úplně pohltil a knihu jsem měla přečtenou během pár dní. Hlavní postavy jsem si oblíbila všechny. Arlen byl chytrý a velmi statečný. Byl rozhodnutý stát se poslem a to se mu po nečekané pomoci povedlo. Při jedné cestě pomohl kořenářce a žonglérovi, kteří byli napadeni a ani jeden z nich netušil jak moc se jejich životy prolnou. Každý z nich si nesl své trápení. Kniha se mi moc líbila a klidně bych jí mohla číst pořád dokola. Tetovaný se věnoval především seznámení s hlavními postavami a s prostředím kde vyrůstaly. Poukazoval na to, jak se lidé jadrnců báli a schovávali se před nimi za chranami. Málokdy se našel někdo, kdo byl ochoten se jadrncům postavit nebo kvůli někomu obětovat svůj život.

10.02.2014 4 z 5

Bouře Bouře Julie Cross

Do této knihy jsem šla s tím, že to bude spíš román a oddechové čtení. Tím jsem si bohužel zkazila začátek knihy, když jsem pořád čekala na hlubší vzat hlavních postav a ono je tam objevování a vysvětlování schopností hlavního hrdiny a romantický vztah je na pozadí příběhu. Ovšem hned jak jsem se v příběhu zorientovala, tak mě děj pohltil a nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Příběh po delším začátku dostane rychlý spád a vtáhne vás do sebe.

06.02.2014 4 z 5

Prokletí Prokletí Claudia Palumbo

Tato kniha mě zaujala krásnou obálkou i anotací, ale příběh mě velice zklamal. Nemám ráda srovnávání, už jen podle toho, že jsou tam upíři, tak to srovnávat se stmíváním atd. ovšem tady udělám vyjímku, protože podle mě je to směs stmívání, upířích deníků a buffy.. Je tam velká podobnost nejen dějově, ale i některé citace viz.:" A tu noc se mi poprvé zdálo o Engel." x "A tuto noc se mi poprvé zdálo o Edwardu Cullenovi." nebo "Ty opravdu vážně dobře voníš." a našlo by se toho i více. A další věc, kterou bych vytkla, ne že bych neměla ráda projevování citů a hlavně u chlapů se mi to samozřejmě moc líbí, ale nic se nemá přehánět a tady snad nebyla kapitola, kde by aspoň jeden z bratrů nebrečel. Jsem opravdu ráda, že jsem si knihu jen půjčila a nekoupila, rozhodně bych teď litovala. Ovšem tím případné čtenáře nechci odradit, každý má jiný vkus a třeba se zrovna Vám bude líbit.

22.03.2013 1 z 5

Křídla Křídla Aprilynne Pike

Čekala jsem od této knihy trochu víc..

01.07.2012 3 z 5

Proroctví sester Proroctví sester Michelle Zink

Kniha moc pěkná, ale chvíli mi trvalo, než jsem se začetla..

21.06.2012 4 z 5

Propast Propast Margit Sandemo

Konec byl opravdu nečekaný..

17.06.2012 3 z 5

Morová rána Morová rána Margit Sandemo

Příběh je pěkný, určitě si hned začnu číst další díl, ale vracet se k ní časem už asi nebudu..

06.06.2012 3 z 5

Smrtící polibek Smrtící polibek Alice Moss

Příběh pěkný a čtivý :-)

02.06.2012 3 z 5

Ticho Ticho Becca Fitzpatrick

U této série rozhodně neplatí, že s přibývajícími díly by klesala jejich kvalita.. Opět se mi kniha moc líbila a už se nemůžu dočkat posledního dílu, jak to celé dopadne..

Crescendo Crescendo Becca Fitzpatrick

Druhý díl mě rozhodně nezklamal, přečtený jsem ho měla stejně rychle jako ten první a kromě useknutého konce nemám co vytknout..

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Zavržený je kniha, do které se začtete, nemůžete se odtrhnout a po dočtení byste klidně začali znova.. Příběh se mi moc líbil a kupodivu nemám ani co vytknout hlavní hrdince, což se moc často nestává..

Vytržení Vytržení Lauren Kate

Vytržení se mi zatím zdálo nejzamotanější, jak už někdo podotkl-cestování časem bylo chaotické a pořád jsem byla napnutá, kdy konečně přijde rozlousknutí příběhu.. Ale jinak už se nemůžu dočkat posledního dílu a doufám, že autorka bude pořád stejně tak vtipná jako doteď :-)..

01.06.2012 4 z 5

Muka Muka Lauren Kate

Líbil se mi už i první díl, ale tenhle byl ještě mnohem lepší a některým situacím jsem se opravdu zasmála :-)..

Pád Pád Lauren Kate

Pár věcí bych trochu vylepšila, ale jinak jsem byla spokojená.. Pád je moje první kniha s andělskou tematikou a je to opravdu příjemná změna :-)..