Vlčí krev

Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázaná. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil – třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145129/vlci-krev-145129.jpg 4.1304

Kniha Vlčí krev

PanTydlitát

Co by byli vlkodlaci bez řádně krvavých scén, že? :D Kniha se mi velmi líbila a neustále mě nutila být v pozoru.

Vanya
27. dubnaodpad!

Kniha se mi vůbec nelíbila, byla taková divná už od začátku.

Ayen

Četla jsem ji podruhé a tedy řeknu vám, že i po pěti letech mne bavila. I přesto, že jsou tam docela drastické scény, je to nenáročné čtení. Neran umí pobavit a Liadel vám zamotá hlavu. Příběh je vyprávěn hezky plynule, takže stačí jen káva do ruky a zábava na odpoledne je zajištěna.

Ronnie37

Úžasná knížka, už od začátku mě zaujala. Moc dobře se četla :)

Amízek
30.10.2020

Tahle kniha, odstartovala mou kariéru ve čtení. Doslova jsem ji hltala, četla jsem tak, že mi skoro tekly sliny z pusy. Četla jsem rychlostí, jako když foukne vítr a přetočí všechny stránky. Nadšená, zamilovaná jak do příběhu, tak do postav. Začátek byl trochu zmatený, to nic ale nemění na tom, že při čtení pro mě lepší kniha neexistovala. Musím též pochválit krásné portréty postav na konci, tak mapu na začátku, tak i vysvětlivky pro řeč elfů a trpasliků.

Luigi1
25.08.2020

Pro děti a mládež no dobře.Je zde dost brutality a krve,ale dnešní DĚTI(někteří) ničim jiným nežijí.Naopak mně se osobně moc líbila.Vlkodlak Neran,nazývaný Syn pekel je spjat s Temnovlky.Snaží se toto spojení zrušit.Mělo by mu k tomu pomoct spojení s nenáviděnou elfkou Liadel.Uvidíme,těsím se na další díl.

rajcatko
05.03.2020

Překvapivě dost dobré. Začátek byl pro mě sice trochu zmatený, co se týče všech druhů bytostí a jakou funkci vlastně zastávají, ale postupem, kdy se odkrývaly tajemství, jsem se začala orientovat a dokonce si to i užívat. Jo, jdu do druhého dílu.

Eeve
11.01.2020

K tejto knihe, resp. k tejto minisérii o dvoch knihách, som sa dostala viac menej náhodou - zrejme do toho mala čo povedať moja láska k vlkolakom :) Zaujala ma pekná fantasy obálka, tak som si povedala, prečo nie. A nesklamala ma. Míša Burdová ma skôr prekvapila, pretože je to evidentne mladý talent a vytváranie fantasy svetov jej ide.
Som okrem iného veľký fanda fantasy, a tu som si užila to pravé orechové - pekne vytvorený fantasy svet, s elfami, trpaslíkmi a všetkým tým klasickým, ale takisto aj s veľkou dávkou originality. Hneď od prvých stránok si obľúbite Nerana, a putujete s nimi všakovakými krajinami. Bavilo ma najmä to iskrenie medzi dvoma hlavnými postavami, dialógy, vývoj osobností a vzťahov, a v neposlednom rade aj Velwetia. Kvitujem aj mierne zacielenie na dospelejších divákov, nie deti - kvôli množstvu krvi, ale zas nie príliš - v takom prípade je každá fantasy tak akurát, a takisto vyvážený dej - ani jedna pasáž sa mi nezdala príliš zakecaná alebo prekombinovaná. Pre mňa skvelé počteníčko na zimné večery pri piecke.