Vlčí krev

Vydejme se do Velwetie, tajemné země obývané Temnovlky – nesmrtelnými bytostmi, ze kterých jde strach a lidé jsou pro ně pouhou kořistí. Minulost vlkodlaka Nerana, nazývaného Syn pekel, je s Temnovlky pevně svázaná. Pouze čarovný nektar Étarlininy slzy by mu mohl pomoci se odpoutat a zvrátit svůj osud. Musí uzavřít spojenectví s elfkou Liadel, kterou ze srdce nenávidí. Podaří se mu odhalit její tajemství? Bude Neranovi odpuštěna dávná zrada? Ve Velwetii mezitím propuká boj temných sil – třinácti démonů. Neran je vtažen do bitvy o moc. Kdo zvítězí, rozhodne o osudu celé země....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145129/vlci-krev-145129.jpg 4.1289

Syn pekel 1.

Literatura česká, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Vlčí krev

Amízek

Tahle kniha, odstartovala mou kariéru ve čtení. Doslova jsem ji hltala, četla jsem tak, že mi skoro tekly sliny z pusy. Četla jsem rychlostí, jako když foukne vítr a přetočí všechny stránky. Nadšená, zamilovaná jak do příběhu, tak do postav. Začátek byl trochu zmatený, to nic ale nemění na tom, že při čtení pro mě lepší kniha neexistovala. Musím též pochválit krásné portréty postav na konci, tak mapu na začátku, tak i vysvětlivky pro řeč elfů a trpasliků.

Luigi1

Pro děti a mládež no dobře.Je zde dost brutality a krve,ale dnešní DĚTI(někteří) ničim jiným nežijí.Naopak mně se osobně moc líbila.Vlkodlak Neran,nazývaný Syn pekel je spjat s Temnovlky.Snaží se toto spojení zrušit.Mělo by mu k tomu pomoct spojení s nenáviděnou elfkou Liadel.Uvidíme,těsím se na další díl.

rajcatko

Překvapivě dost dobré. Začátek byl pro mě sice trochu zmatený, co se týče všech druhů bytostí a jakou funkci vlastně zastávají, ale postupem, kdy se odkrývaly tajemství, jsem se začala orientovat a dokonce si to i užívat. Jo, jdu do druhého dílu.

Eeve

K tejto knihe, resp. k tejto minisérii o dvoch knihách, som sa dostala viac menej náhodou - zrejme do toho mala čo povedať moja láska k vlkolakom :) Zaujala ma pekná fantasy obálka, tak som si povedala, prečo nie. A nesklamala ma. Míša Burdová ma skôr prekvapila, pretože je to evidentne mladý talent a vytváranie fantasy svetov jej ide.
Som okrem iného veľký fanda fantasy, a tu som si užila to pravé orechové - pekne vytvorený fantasy svet, s elfami, trpaslíkmi a všetkým tým klasickým, ale takisto aj s veľkou dávkou originality. Hneď od prvých stránok si obľúbite Nerana, a putujete s nimi všakovakými krajinami. Bavilo ma najmä to iskrenie medzi dvoma hlavnými postavami, dialógy, vývoj osobností a vzťahov, a v neposlednom rade aj Velwetia. Kvitujem aj mierne zacielenie na dospelejších divákov, nie deti - kvôli množstvu krvi, ale zas nie príliš - v takom prípade je každá fantasy tak akurát, a takisto vyvážený dej - ani jedna pasáž sa mi nezdala príliš zakecaná alebo prekombinovaná. Pre mňa skvelé počteníčko na zimné večery pri piecke.

linda_pauer
11.12.2019

Tohle byla má první česká fantasy kniha a mile mě překvapila. Hlavně se mi líbila úžasná slovní zásoba a i celkově to, jaký stylem to bylo napsané. Hrozně hezky se to čelo a téma vlkodlaci bylo vzato docela originálně. Co mi trochu vadilo, tak bylo to, jak se chovali nebo jak reagovaly jednotlivé postavy.

Samery
14.04.2019

Fantasy obecně mám velmi ráda a tento příběh se mi líbil. Ovšem v porovnání s autory, které preferuji, jde o průměr. Děj se mi četl dobře a rychle, i když mi vadili reakce postav a jejich jednání. Ani jejich rozmluvy na mě moc velký dojem nedělali. Chápu ovšem, že je kniha psaná spíše pro jinou věkovou kategorii, do které nespadám. Nejsem si ani jistá, zda by mě charaktery postav, v začátku než se děj rozjel, neodradily, kdyby nebylo výzvy.

anid
24.02.2019

Upřímně tohle je taková příjemná odechovka. Krátká, svižná, nepotřebujete nad ní moc přemýšlet. Od autorky jsme četla již kdysi dávno Poselství jednorožců (a v té době měla z toho noční můry), která mi moc nesedla, hlavě kvůli tomu že byla uměle protahovaná. Tady se to naštěstí neděje. Autorka se snažila udělat knihu dospělejší tím, že jde zde dost násilí a krve. Postavy kromě jedné jsou docela ploché a nevyvíjí se moc, ale upřímně s 200 stránkami se toho nedá moc udělat
Takže když člověk chce nějakou oddechovku, kdy fakt chce něco jednoduchého tohle je dost dobrá možnost
spíše 3.5*

Jandýs
10.10.2018

Českou fantasy jsem četla poprvé, mile mě překvapila široká slovní zásoba a celkově jsem při čtení nabyla dojmu, že se po jazykové stránce překládaných knih něčím liší.. divím se jako divizna :-) , ale naposled jsem z naší české tvorby četla snad Foglarovky..
Co se týče příběhu - humor, děj, konverzace mezi postavami - je to nenáročné.. takové oddechové čtení. Druhý díl si přečtu.

Faja
Faja