Manifest blech Manifest blech komentáře u knih

A objevíš poklad, který v tobě dřímá A objevíš poklad, který v tobě dřímá Laurent Gounelle

HOdně slabé narozdíl od předešlých titulů autora.

12.03.2023

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Moc mi sedl styl psaní autorky. To se mi u české beletrie dlouho nestalo. Dost rychle jsem se dokázala vžít.
Skvělé jsou i myšlenky, jak by to bylo v budoucnosti v rámci "pokroku" nebo ekologie. Určitě si od ní přečtu další.

20.02.2023 4 z 5

Pohádka o ztracené krajině Pohádka o ztracené krajině Radvan Bahbouh

Pro mě jako amatéra ve světě psychologie to asi nevypoví tolik. I tak jsem v pohádce našla spoustu věcí.

14.02.2023 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Moc milé překvapení. Fantasy běžně nečtu a tohle byla paráda. Něco jsem čekala, naštěstí většinu odhalení ne. Moc se těším na druhý díl.

06.02.2023 5 z 5

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Moc krásně napsaný náročný příběh uprchlíků ze Sýrie. A co s námi dokáže udělat naše hlava po těžkém traumatu, kolik naděje a síly máme na to dostat se do cíle. Nevzdali to. A dali to.

17.01.2023 4 z 5

Neskutečné. Sir Attenborough je mistr a navíc ta skutečnost, kterou vypráví. V polovině knihy mi bylo až úzko. Poslechněme ho. Není to těžké, stačí postupně.

10.01.2023 5 z 5

Příběhy obyčejného uzdravení Příběhy obyčejného uzdravení Jan Hnízdil

Moc přínosné reálné příběhy, jak se uzdravit takřka z čehokoliv pomocí nastavení mysli v podstatě.

30.12.2022 3 z 5

Deset let se ségrou Deset let se ségrou Nicole Ehrenbergerová

Hezké propojení s jejich začátky a tím, jak holky sleduju na sockách.

19.12.2022 3 z 5

Pracujte chytřeji a naučte se odpočívat: Jak si zachovat duševní pohodu a zorganizovat práci Pracujte chytřeji a naučte se odpočívat: Jak si zachovat duševní pohodu a zorganizovat práci Fab Giovanetti

Poměrně fajn čtení, kde se dozvíte i něco nového.

21.11.2022

Šepot včel Šepot včel Sofía Segovia

Tenhle mexický román byl neskutečný, až nemám slov.
Srdcervoucí příběh víc generací, ten styl psaní a nakladatelství host a k tomu krásný přebal, zaručuju náruč plnou emocí všeho druhu. Určitě na tohle dlouho nezapomenu.

31.10.2022 5 z 5

Kuchařka pro dceru Kuchařka pro dceru Jana Florentýna Zatloukalová

Jediná nevýhoda, je hodně těžká na váhu. Jinak skvělá kuchařka se spoustou příběhů, popisků, vysvětlování. Nenechá Vás v tom plavat.

27.10.2022 4 z 5

Kniha je skvělá, se spoustou příkladů z jejího reálného uklízení u klientů.
Už jsem dost věcí znala z jiných zdrojů, určitě něco mi dala.

Co mi bytostně vadilo, že co vytřídila vyhodila. Doufám, že po letech to upgradovala a řeší jiné cesty nejen kontejner.

13.10.2022 3 z 5

Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte Sebedůvěra, sebevědomí a jak je zvýšíte Ivo Toman

Četla jsme od něj jiné knihy a ty byly úžasné, ta jsem i zde měla očekávání. A za mne si z ní bych vzala jen hrstku kapitol. Jinak to bylo poměrně moc negativně laděné, a ani po polovině se to nevyvážilo.

12.10.2022 3 z 5

Když je vše řečeno Když je vše řečeno Anne Griffin

V závěru to byl moc hezký příběh, jediné co bych vytkla je skákání z časů. Dojemné, romantické a vlastně proč ne.

04.10.2022 3 z 5

Ptačí tribunál Ptačí tribunál Agnes Ravatn

Rychle přečteno, zajímavé pojetí. Chvílemi jsme čekala, zda je to romantika nebo thriller.

22.09.2022 2 z 5

Škoda nevařit: Kuchařka plná hudby Škoda nevařit: Kuchařka plná hudby Martin Škoda

Netradiční kuchařka. Martina Škodu moc ráda sleduju, jeho vášeň k vaření hlavně beze zbytku je skvělá.

18.09.2022

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Balli Kaur Jaswal

Milé povídání o osudech sester a poměrech žen v Indii.

15.08.2022 3 z 5

Síla zvyku Síla zvyku Charles Duhigg

Nedávno jsem četla Atomové návyky a musím říct, ty byly úžasné. Tohle bylo fajn, jen celá kniha byla postavena na příkladech, příbězích, což mi tolik nesedlo.

06.08.2022 2 z 5

Než vzpomínky vyblednou Než vzpomínky vyblednou Tošikazu Kawaguči

Ani třetí díl nezklamal, víc se zaměřoval na na druhou kavárnu a její vlastní lidi než návštěvníky.

02.08.2022 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

To bych znovu dechberoucí příběh. Určitě si přečtu i A hory odpověděly. Pro mě jako člověka žijcího v evropě je tohle neskutečné, jak dokáží zacházet se ženami, v těhle chvílích se všude řeší věcí jako trans a LGBT a když si přečtete tuhle knihu, dá vám znovu jiný rozměr.

29.07.2022 5 z 5