Mandrejka Mandrejka komentáře u knih

K četbě jsem byla "donucena" - patří totiž k povinným četbám k maturitě. I tak se mi líbila. Musím se přiznat, mi občas i slza ukápla, protože kniha je napsána velmi drasticky. Ona vlastně vůbe není napsána drasticky. Je napsána upřímně a reálně, jenom ten příběh je až moc drastický. A právě proto stojí za to přečíst. Nad minulostí by se neměly zavírat oči.

27.09.2016 4 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Ta první je nejkouzelnější!
Doslova nejkouzelnější.
:-)

27.09.2016 5 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Zprvu jsem k ní měla averzi - díky tomu, že patří do knih, které musím povinně přečíst k maturitě. Ale když jsem ji začala číst, tak mě do sebe vtáhla a musím říct, že je to opravdu velmi dobrá kniha. Podobnost s nacistickým Německem je zastrašující... Doporučuji!

03.08.2016 4 z 5

Dita Saxová Dita Saxová Arnošt Lustig

Knihu jsem chtěla číst k maturitě, ale nedočetla. Nudná, zamotaná kniha, děj se táhne, je nezáživný.. Je pravda, že sama bych po této knize nikdy nesáhla, chtěla jsem ji číst vyloženě k maturitě, ale protě to nešlo. Možná ji někdo jiný ocení, ale já to nedokážu, Dita Saxová není můj šálek kávy, bohužel...

10.07.2016 1 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Četla jsem až do 1:40 ráno, což se mi u knížky ještě nikdy nestalo. Nemohla jsem se odtrhnout. Strhující přítěh, který vás vzáhne do sebe, čte se jedním dechem. Nádherný horor, u kterého jsem se solidně bála. Dávám pět hvězdiček z pěti a těším se na další!

10.07.2016 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Rozhodně jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla! Vřele doporučuju!

21.02.2016 5 z 5

Čachtická paní: Krvavý polibek Čachtická paní: Krvavý polibek Martin Jaroš

Knihu jsem dostala darem a můžu říct, že to je jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Je hororovější, zajímavější, temnější (a dovolím si říci, že i lepší) než přeslazená Nižánského verze. Doporučuji ! :)

21.07.2015 5 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Pěkná povídka, četla jsem ji k maturitě. Téma je stále aktuální, jde vidět, že lidé se za ty dlouhé roky vůbec nezměnili...

02.07.2015 4 z 5

Opiju tě rohlíkem Opiju tě rohlíkem Simona Monyová (p)

Slabší, než ostatní knížky Simony Monyové...

30.06.2015 3 z 5

Střípky z ložnic Střípky z ložnic Simona Monyová (p)

Mně se líbila, byla taková.. pravdivá. Oddychová tvorba, vhodná na upršenou neděli na gauči pod dekou :-). Ale nic světoborného nečekejte.

30.06.2015 4 z 5

Exorcista – souboj s ďáblem Exorcista – souboj s ďáblem William P. Blatty

Jednoznačně jedna z nejlepších knížek, které jsem měla možnost přečíst!

30.06.2015 5 z 5

Čachtická paní z Karlštejna Čachtická paní z Karlštejna Richard Dostál

Přečetla jsem ji jedním dechem. To vám musela být strašná svi*ě..

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Jediná kniha, u které se vám bude zvedat žaludek a ani se nebudete divit proč :D

29.06.2015 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Strašná kniha. Mnoho povyku pro nic. Musela jsem ji v polovině odložit, nedala se dočíst.

29.06.2015 odpad!

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Byla doba, kdy jsem knížky tohoto typu úplně žrala. Příběh je pořád stejný - mladá Evropanka/Američanka se zamiluje do krásného uhrančivého araba, vezmou se, mají děti a potom přichází problémy a začínají se ukazovat velké kulturní rozdíly. Bez dcerky neodejdu je taková "pramáti" knížek tohoto typu a řekla bych, že i nejlepší. Čte se hezky a člověk jen kroutí hlavou, čeho jsou lidé po celém světě schopni.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Líbila se mi.
Je to taková mainstreamová knížka, všude se o ní mluví, každý ji čte, každý sleduje film, který byl podle ní natočen. A tak jsem ji zkusila taky. Vážné téma, smutná a přesto oddechová, moc hezky se čte. Vracet se k ní nebudu, ale jsem ráda, že jsem ji přečetla :)

Volání Cthulhu Volání Cthulhu Howard Phillips Lovecraft

Nesmrtelná klasika. Kdo nezná Cthulhu, nezná horor.

V horách šílenství V horách šílenství Howard Phillips Lovecraft

Krásně napínavá, Lovecraftův zvláštní styl jí dodává grády, určitě jedna z nejlepších povídek od něj.

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Když jsem tuto knížku začala číst v 15 letech, s hrůzou jsem ji odložila s tím, že tohle nikdy nebudu číst.
O několik let později jsem se k ní vrátila a úplně mě pohltila. Lovecraft má svoji typickou atmosféru, která rozhodně není pro každého a ne každého zaujme. Pokud jí ale příjdete na chuť, nedokážete se od ní odtrhnout.
Dávám zasloužených 5 hvězdiček :)

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Kam se hrabe Padesát odstínů šedi.. :D