mandari mandari komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Moje očekávání bohužel tato kniha nesplnila. Nepřišla jsem na to, proč je považována za takovou bombu.
Kniha se mi ale přesto líbila, myšlenka sledování okolí z vlaku je pro mne dost reálná (také jsem se dost najezdila vlakem a pak v dané trase znala pomalu každý lístek na každém stromě). Takže mé konečné hodnocení je lepší průměr.

15.07.2017 4 z 5

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Oddechová romantika, ale s krásným a velmi zajímavým příběhem plným nečekaných zvratů. Moc se mi kniha líbila a rozhodně ji doporučuji k přečtení.

08.07.2017 5 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Velmi zajímavé téma. Kniha je psaná spíše pro mladší generaci. Je psána jednoduchým jazykem a často se dalo již předpovědět, co přijde, ale i tak se mi ta kniha líbila. Za mě tedy doporučuji k přečtení.

06.07.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Šlo o moji první Nesbovku, ale nemůžu říct, že by mě vyloženě nadchla. Nebylo to špatné, to určitě ne, ale znám mnohem lepší knihy. Musela jsem se do čtení chvílemi nutit, ale nakonec jsem ji dočetla.
Vzhledem k informacím od ostatních mu dám ještě šanci a zkusím i další knihu. A doufám, že to bude lepší :)

02.07.2017 3 z 5

Spouštěč Spouštěč Wulf Dorn

Kniha se mi moc líbila a nemohla jsem se odtrhnout od čtení :) Velmi poutavý příběh plný zvratů, i když zhruba ve třetí třetině mi už bylo tak nějak jasno, jak vše dopadne ... Knihu každopádně doporučuju :)

10.03.2017 5 z 5

3x soudce Ti 3x soudce Ti Robert van Gulik

Tuto knihu jsem přečetla v rámci čtenářské výzvy (oblíbená kniha rodičů) ... příběhy byly poutavé, ale není a nebude to můj šálek kávy :)

26.02.2017 3 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Tuto sérii mám moc ráda, ale tento díl mi přišel o dost slabší než předchozí. Konec ale nezklamal a těším se na další pokračování ;)

23.07.2023 3 z 5

Mister Mister E. L. James (p)

Příjemná oddechovka. Taková trochu moderní Pretty Woman. Ale četlo se to moc dobře a bavilo mě to. Takže za mě doporučuji ;)

05.09.2020 3 z 5

Polibky v měsíční záři Polibky v měsíční záři Barbara Cartland

Knihu jsem četla jen kvůli výzvě. Bylo to takové sladké nic ...

22.06.2020 2 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Kniha spíše průměrná. Úplně mne nezaujala - asi proto, že byla částečně v období války a toto téma v knihách moc nemusím.

01.10.2019 3 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Za mě kniha nic moc. Líbila se mi jen povídka o Holčičce, která ... Ostatní povídky mě dost nudily. Mohu doporučit pouze jako oddychovku.

16.08.2019 2 z 5

Teta to plete Teta to plete Ivona Březinová

Krásná kniha kouzelných popletených pohádek i s nádhernou ilustrací. Rozhodně doporučuji :)

03.08.2019 5 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Naprosto skvělý příběh pojatý z pohledu oběti. Wow! Původně jsem chtěla dát 5 hvězd, ale ta zbytečnost (jak z telenovely - tajemství Sofie) na konci, která tam absolutně nemusela být, mi dojem trochu zkazila. Každopádně ale doporučuji k přečtení :)

13.04.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Super oddychovka :-)

02.09.2018 5 z 5

Síla Síla Siri Pettersen

Po druhém méně záživném dílu přišla závěrečná bomba - svět Umpiri a celkové rozuzlení pohnutek jednotlivých hrdinů. Za mě skvělý a dojemný závěr celé série. Rozhodně doporučuji!

27.08.2018 5 z 5

Slyším tě všude Slyším tě všude Connie Willis

Celkově bych knihu hodnotila jako průměrnou. Námět byl dost zajímavý, ale šlo spíše o romantiku, kde se původní námět dost ztrácel. Kniha byla ze začátku dost zdlouhavá a stálo mě to trochu víc sil, abych ji neodložila. Poté se děj ale docela rozjel a četlo se to dobře. Bohužel skoro vše bylo pro mě až moc předvídatelné. V podstatě se nestalo nic, u čeho bych si řekla "tak to jsem nečekala".

03.02.2018 3 z 5

Mrazivé ticho Mrazivé ticho Wulf Dorn

Kniha se mi líbila, ale předchozí díl Spouštěč se mi zdál lepší. Opět ale velmi zajímavý a zamotaný děj :)

20.04.2017 4 z 5