MamaKnihomolka MamaKnihomolka komentáře u knih

Láska cez správy Láska cez správy Teagan Hunter

Je to první díl ze série Texting a i když mě anotací oslovil méně než ostatní díly, rozhodla jsem se to vzít pěkně popořádku. A udělala jsem dobře. Hrozně moc mi kniha sedla. Bavily mě vtipné a sarkastické konverzace a narážky. Bavila jsem se nad jejich zprávami a dokonce jsem se i smála nahlas nebo si určitou část četla vícekrát. (A to se mi jen tak nestává).
•••
Zamilovala jsem se do Zacha. Miluju, když muž dokáže ženu rozesmát a mělo by to být i naopak. Miluju přesně ten humor, který Zach a Delia používají.
Delia byla moc sympatická, nepředvídatelná a sama sebou i když někdy až moc trhlá.
Chemie mezi postavami a prvním polibkem mohla být větší. Necítila jsem žádné jiskření i přesto, že postavy očividně jo. :)
•••
Text se četl sám. K tomu i přispívaly SMS, které si mezi sebou postavy vyměňovali.
Je to skvělé oddychové čtení bez nějaké extra zápletky. I přesto moc nechápu nižší hodnocení tady na databázi knih (78%). Za mě to byla pecka!

25.02.2023 5 z 5

Candy Candy Baja Dolce

"Svâtý Candybože !"

Do klubu Local X přichází nový majitel! Dorian Fabri, ale nechává si říkat Candy. S ním do podniku přichází mnoho nového, sladkého a tajemného. Ale bývalá společnice – Virginia je spolumajitelka části klubu. S tím pan Candy nepočítal. Dosáhne pomocí Virginie svého plánu? Udrží si svou masku nedosažitelného a nezávazného svůdníka?
•••
Druhý díl úspěšné darkromance od slovenské autorky, který nikoho nenechá chladným. Je to totiž syrové. Sladké. Šťavnaté. Bez servítek. Temné a sexy !
•••
Slováky beru jako bratry a sestry. Tudíž musím napsat, že kdybych nevěděla kdo to napsal, tipla bych si, že je to zahraniční dílo. Až tak božsky a originálně to na člověka působí. (Jestli mě chápete, jak to myslím )
•••
Pořádně ani nevím co napsat, abych něco neprozradila, protože to bych nerada. Přišli byste totiž o boží zážitek.
Celý příběh je báječně propletený, s mnoha postavami plných energie, ale také podsvětí klubů. Při určitých scénách jsem ani nedýchala a hltala stránku za stránkou.
Během posledních padesáti stran se toho stalo tolik, že jsem ani nestíhala chápat. Autorka to najednou vychrlila všechno a čtenáři vzpamatuj se! Každým odstavcem padaly další a další otázky a já jen zírala na čísla stránek a hrozila se, že se odpovědí nedostane. Ale jak autorka slíbila v poděkování, bude třetí díl. A doufám ze brzy!
Kniha se četla hrozně dobře. Kdo se bojí číst slovensky, tak se opravdu nemáte čeho bát. Konkrétně s touto knihou vám ani nepřijde, že je to "cizí " jazyk.
•••
Nemůžu srovnávat Habibiho a Candyho, protože to jsou tak odlišné elementy. Ale přiznám se, že víc k srdci mi přirostl Habibi. Tudíž jsem byla velmi ráda, když se i tady Harry a Cassie objevili a také si zahráli svou roli. Nehledě na to, že je skvělé vědět jak se jejich vztah vyvíjí.
•••
Vzhledem k tomu, že se kniha odehrává na stejném místě jako první díl (Habibi), velmi doporučuji si ho přečíst. Budete více v obraze a užijete si to mnohem víc.
Mám sto chutí si Habibiho přečíst znovu.

Je to příběh o lidech na hraně, kteří nikam nezapadají. O rodině. O temných tajemstvích a minulosti, která člověka občas dožene a přihlásí se v nepravý čas.

30.11.2022 5 z 5

Vůně medu Vůně medu Susan Wiggs

Isabela si konečně plní svůj sen. Renovuje svůj rodný dům na kuchařskou školu. Ovšem jednoho dne se na pozemncích objeví Cormac O'Neill, který přijel na popud její sestry a dědečka. Dědeček nemládne a chtějí, aby byl jeho celoživotní příběh nezapomenut. Cormac – vášnivý cestovatel a samotář, který raději vypráví příběhy jiných, než ty své se úkolu napsat dědečkovi paměti ujme. Ale s dědečkovým příběhem a Cormacovou potřebou přehrabovat se v minulosti, začnou na povrch vyplouvat rodinná tajemství, která zásadně ovlivní jejich životy.
•••
Už od začátku na mě kniha působila hrozně příjemným dojmem. A je to nejspíš tím, že se příběh odehrává na jaře a v létě a my tu máme skoro zimu. Autorka skvěle vykresluje takový ten venkovský klid. Jabloňový sad, včelí úly, louky a další nádhery přírody. Hodně tam také dělala ta rodinná a pohodová atmosféra, která příjemně hřeje u srdce...
Kniha je rozdělena do částí a nejen že je u každé napsaná zajímavost o včelách, tak jsou i různé recepty z medu. Třeba medovo-levandulová limonáda, medový chléb, dort nebo víno.
Dál podotknu, že jsem čekala úplně jiný příběh a o to víc jsem si ho užívala. Sice kromě dědečka příběhu je děj docela předvídatelný, ale nevadilo mi to.
•••
Moc se mi líbila skromnost Isabel i když by někdo možná řekl, že je zakřiknutá nebo nudná, ale prožilasi svoje a je znát, že ji minulost velmi ovlivnila. A Cormac je její úplný opak. A jak sama Isabel zmínila: mladší bratr Thora... Postupné a pomalé sbližování a odhalování bylo příjemné a ta chemie mezi nimi byla později až hmatatelná.
•••
Toto je druhý díl ze série Kroniky Bella Visty. První díl (V jabloňovém sadu) jsem nečetla, ale Vůně medu mě na něj dost navnadila. Celkově totiž když se člověk začetl, těžko se mu kniha zavírala.

16.11.2022 4 z 5

Ela a noční světýlka Ela a noční světýlka Lucy Fleming

"Tady máš světýlko,
paprsek letmý,
co zažene strach,
když večer se setmí. "

Malá Ela má tak tenká a hebká křídélka, že nemůže na slunce, ale přitom je to její jediné přání. Každou noc letá a sbírá světlo, které pak rozdává smutným nebo vystrašeným zvířátkům.
•••
Kniha nejen že obsahuje přímo kouzelné ilustrace, na které se člověk nemůže vynadívat, ale také vyzvihuje to, jak se chováme k druhým, to se nám vrátí.

Roztomilá dětská knížka o přátelství, laskavosti, pomoci a splněných přáních.

Tip na večerní čtení pro děti, které neudrží dlouho pozornost. A obálka knihy se dokonce třpytí! DOKONALOST!

25.10.2022 5 z 5

Temný vzorec Temný vzorec Andrew Mayne

Čtvrtý díl série Naturalista. Série kde je hlavní vyšetřovatel biolog Theo Cray. Moc se mi jeho postava líbí v té odlišnosti. Není to detektiv ani vyšetřovatel. Moc to neumí s lidmi a radši je ve společnosti programů a počítačů. Vyšetřuje na vlastní pěst, nebezpečí a život svými postupy a metodami (většinou protizákonnými).
•••
Doktor Theo Cray se tentokrát, kromě záhadných úmrtí v nemocnici snaží vyřešit to, aby se z něj nestal ten, před kterými se snažil doposud společnost chránit – vrah. Byl totiž nejspíš záměrně nakažen virem zvaným Hyde, který narušuje určitou část mozku, která je za vražedné úmysly a činy zodpovědná.
I přesto, že autor moc hezky zmiňuje všechny Theovi minulé případy, doporučila bych si přečíst alespoň předešlý díl – Teorie vraždy.
•••
Samotný případ mě moc nepohltil i přesto, že nápad byl skvělý. A když už se daly věci do pohybu, tak to bylo mnohem lepší, ale byla bych radši kdyby to bylo dřív a ne cca 80 stran před koncem. Vyřešení případu bylo dost odlišné od Theových v předešlých dílech a podle mě málo uvěřitelné a na Theovy poměry dost chabé.
Občas mě sáhodlouhé až moc vědecké části nudily.
Celkově jsem čekala hlavně to, jak se bude Theo vyrovnávat s možnou nákazou, ale to bylo zmíněno jen okrajově a ze začátku. Působilo to na mě jen jako výplň.
Konec mě zmátl a doufám, že autor ho vysvětlí další knihou a naváže tam, kde přestal.
•••
Když to zhodnotím celkově, tak se mi celá série líbila. Lišila se. Jak případy, tak i hlavním hrdinou a způsoby vyšetřování.
Tento díl je podle mě nejslabší, Hračkář naopak nejlepší z celé série.

02.09.2022 3 z 5

Tuto knihu jsem si moc dlouho chtěla přečíst, ale sehnat ji byl opravdu skoro až nadlidský úkol. Miluju tu originalitu a zvláštnost Tima Burtona. A boží ořízka a vazba knihy se k němu vážně hodí.
Mám ráda jeho filmy a četla jsem Můru noční, předvánoční a u této knihy jsem neodolala.
•••
Kniha obsahuje 23 krátkých básní. Některých vážně krátkých, asi jako jedna věta. Některé divné, absurdní, podivné. Čtou se dobře a jsou i docela rytmické. Ale nepřišli mi nějak drastické nebo morbidní. Originální, to ano. Zkrátka Tim Burton.
Ale ve spojení s jeho jménem jsem čekala něco jiného, lepšího, dokonalého tak jako jsou jeho filmy. Chyběla mi prostě nějaká myšlenka nebo kontext. Moc mě to nebavilo a jsem no... Zklamaná.

04.08.2022 2 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Dystopie, na kterou jsem nemohla přestat myslet už od té doby, co se o ní začalo mluvit a byl spuštěn předprodej.
Ten námět! Ta obálka! Ta myšlenka, která nikoho nenechá chladným! Takovou knihu jsem musela mít!
•••
Zvířata jsou vymýcena díky viru, který je smrtelným pro lidi. A co udělají lidi? Najdou si způsob, jak si obstarat maso. Jiné lidi, ke kterým se jako ke zvířatům chovají – kusy/maso/samci/samice jinak je nenazývají. Slovo jako kanibalismus je zakázané a večer je zákaz vycházení.
Marcos Teja je pravá ruka ředitele mrazíren. Svou práci nenávidí. Drží hubu a krok, jen kvůli nákladné hospitalizaci svého otce s demencí v domově důchodců. Jeho život je na kousky a potom co jako dárek dostane prvotřídní samici se mu zkomplikuje ještě víc.
•••
Začátek se přiznám, že mě šokoval a vůbec jsem nevěděla jestli budu pokračovat ve čtení dál. Jste totiž doslova vhozeni přímo do mrazírny a prostředí jatek. Postupně se ale příběh docela rozvíjel a mě zajímalo co bude dál.
Celá kniha je psaná dost podivně. Tak nějak stroze, chladně, bez citu, odtažitě a člověk si na to těžko zvyká.
Autorka skvěle popsala svět, ve kterém se příběh odehrává. Je vážně uvěřitelný a v takovém světě by vážně nikdo žít nechtěl. Škoda, že postavy jsou dost jednotvárné a chladné. Ale možná to byl účel, aby vynikl pokřivený svět?
•••
Věřím, že nejsem jediná kdo má z knihy smíšené pocity. Upozorňuji, že není pro každého! Detaily autorka vážně nešetřila.
Na jednu stranu skvělý námět, nápad. Na druhou dost zvrácené, ale člověk se zase trošku zamyslí.
Dokážu si představit delší knihu a více se dozvědět o světě, ve kterém nežijí zvířata a lidé si jsou vlastní potravou. Informace o novém světě jsou dost osekané a člověk chce vědět víc. Tohle je velká škoda, autorka z toho mohla vytřískat víc.

04.08.2022 3 z 5

Mezi světy Mezi světy Andy Weir

Nejsem fanoušek takových těch superhrdinských Marvelovských komiksů, ale jednou za čas si koupím komiks, který mě zaujme na první dobrou a zatím se musím pochválit, že jsem nesahla vedle.
Přemýšlel někdo po shlédnutí filmů nebo přečtení knih, jaký život povedou ty holčičky, které se nechtěně dostaly do nadpřirozených zemí? Jako třeba Alenka z Říše divů, Dorotka že Země Oz a Wendy ze Země nezemě? Já osobně jsem se nad tím nikdy nepozastavovala, až doteď. A jak píše autor už v předmluvě: „Nebudou tak trochu pošahané?“
•••
Neznám tvorbu ani Andyho nebo ilustrátorky Sarah. Příběh se mi líbil a mohl být klidně delší a více do hloubky. Co se týče charakterů postav, tak snad jen Alenka trošku vyčnívala, jinak si s nimi autor podle mě nedal moc velkou práci.
Ilustrace se mi částečně líbily a částečně na mě působily hrozně tmavým a ponurým dojmem. I holky jsem si já osobně vždycky představovala jinak, ale každý má představivost jinou.
•••
Za mě originální a místy vtipný příběh na ani ne hodinku čtení od autora knihy Artemis, Marťan a Spasitel. A ano, pokud se tři rozdílné světy střetnou a prolnou dohromady, může to vypadat přesně jako stránky tohoto komiksu. Za mě velmi povedené a doufám, že se můžeme těšit na další díly nebo příběhy.

09.06.2022 3 z 5

Temné cesty Temné cesty Chevy Stevens (p)

V městě Cold Creek Highway je silnice, která je už po mnoho let pro mladé slečny velmi nebezpečná. Když se ztratí, zanedlouho se najde mrtvá nebo se nenajde vůbec.
Kniha je rozdělena na čtyři části. V první se mladá Hailey musí vypořádat s novým životem – životem bez otce, který ji zemřel. S životem u své tety, malým bratrancem a Vaughnem – přítelem své tety, přísným policejním seržantem s podivným chováním. A když se Hailey dozví nemilé informace o něm, musí jednat... A rychle.
V druhé části se do Cold Creek Highway z důvodů předchozích událostí dostane mladá Beth a sama poznává místní obyvatele a speciálně jeden ji často leze do cesty a vyvolává v ní velmi nepříjemné pocity. Seznamuje se i se všemi událostmi, které se v posledních letech v městečku přihodily a pomalu začíná litovat toho, že se rozhodla zůstat.
Ve třetí části se střídají kapitoly s Hailey a Beth. Příběh se začíná splétat a postupně rozmotávat.
•••
Přiznám se, že mi trvalo knihu přečíst déle než si zaslouží. Četla se velmi dobře a v každé kapitole se něco děje. Vůbec jsem nečekala takovýto příběh a to jak ho autorka pojala se mi líbilo. Její inspirací, jak jsem se dočetla na konci, byla Dálnice slz, na které zmizelo mnoho dívek a případy nebyly pořádně objasněny.
•••
Za mě docela svižný a povedený thriller plný kliček, odvahy a akce.

18.01.2022 3 z 5

Pronásledovaní Pronásledovaní Stefanie Geryk

Spin-off knihy Milion hvězd a opět mi byla čest moci si přečíst knihu mezi prvními.
Hlavní hrdinku Katarinu známe už z Milionu hvězd. A co skrývá ta vždy zlá, závistivá a arogantní mrcha za tajemství? Co ji děsí každý den a z čeho má každou noc noční můry? Každá mince má dvě strany a tady to není výjimka...
Další kdo se v knize objevuje je Jon. Klasický sexouš na entou, který má také své démony a snaží se s nimi prát každý den.
Postav je tentokrát mnohem méně než v Milionu hvězd, ale vůbec mi to nevadilo, ba naopak.
•••
Co musím zmínit je čtivost. Přečetla jsem knihu ani ne za den a to je asi můj rekord.
Mám ráda, když si z příběhu něco odnesu a Pronásledovaní ve mně cosi zanechali a tak to je pro mě správně.
•••
Příběh, nejen že se zabývá zase těžkými tématy, na mě vdechnul i takové poselství toho, že by člověk neměl dát na první dojem a hned lidi osuzovat pro jejich chování. Měl by dát šanci tomu toho člověka poznat a zjistit, proč se tak chová a nebo mu zkrátka dát jen čas.

Na konec nemůžu jinak než doporučit jak Milion hvězd, tak i Pronásledovaní. A moc se těším na Očistec, který autorka chystá.
Obě knihy seženete jen a jen v odkazu na webu autorky.

09.12.2021 5 z 5

Bez tváře Bez tváře Lucie Salová

Když se narodí miminko je to to nejkrásnější období, jaké může za celý život žena prožít. Pro někoho to však tak krásné období není. A o tom je právě tato kniha. O Poporodní depresi ao tom, jak se celý život ženy s úsměvem a radostí ze života, může obrátit vzhůru nohama.
Kdo mě už sleduje delší dobu ví, že jsem porodní asistentka a teď pracuji na novorozeneckém oddělení a proto mě toto téma velmi zajímá.
•••
Příběh je založen na skutečném příběhu a je to znát, protože z něj fakt mrazí. Kniha je čtivě napsaná a člověk si snadno uvědomí, jak moc jsou těhotné ženy citlivé a zvlášť jejich psychika. Stačí jeden vzteklý pes, která žena a její děti ohrozí a vše se sesune jako domeček z karet.
A je opravdu příšerná představa, že se svým vlastním dítětem bojíte a nakonec k němu necítíte nic. Nemáte energii a chuť cokoli dělat, přemýšlíte, jak snadno by bylo zabít děti i sebe. Nad některými myšlenkami hlavní hrdinky se mi opravdu svíralo srdce.
•••
Jediné co bych ani ne vytkla, ale možná jen zmínila je, že by měl možná čtenář ještě lepší zážitek ze čtení, kdyby byl příběh psán ich formou. Mě osobně se lépe vžívá do postav a zážitkem ze čtení je hlubší.
•••
A nakonec jen má prosba. Věn Prosím věnujte novopečeným maminkám okolo sebe více pozornosti. Pozorujte, mluvte s nimi, buďte jim oporou ať vědí, že na to nejsou sami a nebojí se svěřit se svými pocity.
Knihu všema deseti doporučuji a pokud vás téma deprese zajímá, přečtěte si Milion hvězd od Stefanie Geryk.

01.10.2021 5 z 5

Christina Christina Stephen King

Musím vyzdvihnout obálku, která se vážně povedla a já se na ni nemohla vynadívat.
Dennis vypráví příběh svého kamaráda Arnieho a jeho auta, do kterého se úplně zbláznil. Vlastně do ní – Christiny.
Je to příběh o přátelství, zradě, dospívání, nenávisti, prvním autě a lásce a ani jedna by se neměla podceňovat. Vraždící auto? Opět velmi originální námět a skvěle zpracovaný po Kingovsku.
•••
Líbilo se mi jak autor dokázal skvěle vylíčit postupnou změnu chování a celkové osobnosti Arnieho. A akční scény hlavně s Christinou jsou moc vyvedené.
•••
Tentokrát mi přišlo, že autor se nezdržoval s nějakými sálodlouhými popisy a šel rovnou na věc. Ač jsem se s knihou trochu víc prala a ne vždy na ní byla nálada, stále jsem dychtivě otáčela stránky a potřebovala vědět jak to celé dopadne. A i když to podle mě není jeho úplně nejlepší dílo, tak společně s jeho vypravěčskými schopnostmi je to skvělé počtení.
•••
Těším se až zkouknu i film, kde mi podle ukázek přijde Arnie hrozně děsivý.

18.09.2021 3 z 5

Netěhotná Netěhotná Jenni Hendriks

Jsem ráda, že jsem si mohla tuto knihu přečíst díky knižní štafetě. Normálně bych si totiž Netěhotnou asi nepřečetla.
Nejsem vyloženě cílová skupina, tudíž jsem už od začátku tušila, že to pro mě bude příjemná oddychovka. Kniha je spíše pro mladší slečny a věřím, že se jim bude líbit.
•••
Pořád jsem si musela připomínat, že Veronica je mladá holka a tudíž musí jednat trošku jinak a také občas impulzivně nebo nesmyslně.
Bailey byla skvělá, její hlášky mě moc bavili, zachraňovala pasáže, které by byly jinak nudné.
Kevin byl skvěle vykreslený tupec, stalker a naivka. :D
•••
Tako kniha je zvláštní tím, že je v ní humor, těžké téma, znovunalezení ztraceného přátelství a důvěry a hlavně sama sebe. Autoři se s tím skvěle popasovali a opravdu je z toho čitelná kniha, kterou by si měla přečíst každá mladá slečna, protože se nad ní člověk i zamyslí a řekne si: „Co bych dělala já na jejím místě?“
•••
U knihy jsem si ani pořádně nepřečetla anotaci, takže jsem ani nevěděla co čekat. Tudíž nemůžu říct, že mě zklamala, ale ani vyloženě nenadchla.

01.09.2021 3 z 5

Poznamenaní stíny Poznamenaní stíny Marianne Cedervall

Tuto knihu, kterou bych si normálně nepřečetla, jsem si zvolila do spolupráce s Knihy Dobrovský. Je to švédská detektivka z jezdeckého prostředí, což mě velmi oslovilo. Koně miluji a nikdy neodmítnu cokoli spojené s nimi...
Celé prostředí švédského ostrova Gotland na mě působilo hrozně svěže a kord když to bylo v období podzimu. Celkově popsaná příroda a vyjížďky na koních se mi moc líbily.

I když je v knize poměrně dost postav, jsou tak dobře podané, že mi nedělalo problém se v nich vyznat. Všechny jsou ve vyzrálém věku, s čímž jsem se delší dobu nesetkala. Text se četl dobře. Nebyl zbytečně složitý a příběhu neměl žádné zbytečnosti.

Je to zvláštní, ale ke konci mi vždycky trvalo se začíst. Než detektivku bych to spíš označila jako povedený thriller. Na konci mě bohužel nic nepřekvapilo. Kdo za vším stál jsem odhalila dřív než hrdinové v knize... ale přesto jsem ráda, že jsem si knihu přečetla a líbila se mi.

19.08.2021 3 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Po dlouhé době jsem se zúčastnila štafety na knihu, která je hrozně chválená nebo totálně trapná. Chtěla jsem si udělat svůj obrázek. Kapitoly se střídají z pohledu Nataši a Bruce. Hlavní hrdinka – fungující chaotička, jak se nazývá, mi už od začátku přišla dost trhlá. Nejen že hned od prvních vět vyjmenovala vše, co dokázala pokazit a že si vezme každou botu jinou... přijde mi to dost... zvláštní. Bruce mi na první pohled přišel jako hroznej suchar, který musí mít naplánováno vše do posledního detailu a mít vše pod kontrolou a být připraven na všechno. Každopádně nečekal střet s Nat, která mu jeho detailně naplánovaný život totálně překopala.

Přiznám se, že cca do poloviny se mi líbila konverzace a vtipné slovní narážky či myšlenky mezi těma dvěma. U pár hlášek jsem se i zasmála, ale ke konci byly některé dialogy zbytečné a měly být rádoby vtipné, ale bohužel nebyly. Nehledě na to, text četl opravdu sám a stránky ubýhaly rychle. Je to příjemná oddechovka, jen škoda, že jsem na konci nepocítila žádné wow.

Vím, že když si budu chtít oddechnout pustím se do dalšího dílu, který je o Williamovi – bratrovi Bruce, který mě hodně zaujal svou nespoutaností.

11.08.2021 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Konečně jsem se díky společnému čtení odhodlala k přečtení prvního dílu známého After, který se mi dlouho povaloval v knihovně. Na začátek musím říct, že jsem věděla o co se bude jednat. Viděla jsem oba filmy, které mě nenadchly, ale ani neurazily.
Krátké kapitoly byly skvělé. Nedokážu si představit kdyby byly dlouhé jak týden– to bych se hodně trápila. A teď k postavám.
Tess nejnaivnější a nejhloupější postava, jakou svět viděl. Věčně a ze všeho vyčerpaná a ničím a skoro nikým nepolíbená slušňačka. Hardin mi nevadil – znala jsem podobné osobnosti jako je on - nevědí co se svým životem, nemají směr, jsou sami a nesvěřují se. Právě proto se mi líbil. Je to hodně složitá osobnost. Zlatá filmová podoba Hardina ( i když znám mnohen hezčí) , ale pořád lepší než knižní Hardin.
Příběh je vystřižený jak z bravíčka. Pomalá romantika s mnoha tajemstvími. Některé části nebo scény mi vůbec nevadily, při některých ( kord na začátku) bych si tloukla hlavou o zeď, protože prostě Tessa.
Nevím jako komu bych knihu doporučila. Pro dospělé to není, kvůli jednoduchosti a naivitě hlavní hrdinky což je vážně nuda. Ale ani pro dvanáctileté slečny protože tam je i erotika. Tak NA nebo YA?
Líbila se mi i kapitola z pohledu Hardina. Jeho osobnost mě bavila a fascinovala a když jsem se dozvěděla, že v druhém dílu je i jeho pohled, popřemýšlím i o druhém.
Líbilo se mi, že je tam o hodně víc než ve filmu- jinak by mě to asi hodně nudilo. Nemůžu říct jako hodně lidí, že je to úplný odpad. Spíš slabší průměr něco jako Navždycky nebo Strmý pád. Jelikož v knize toho bylo mnohem víc než ve filmu si možná někdy přečtu i další díly.

26.04.2021 3 z 5

Divná planeta Divná planeta Nathan W. Pyle

Tak originální komiks s myšlenkou, která nám ukazuje jak by viděli pro nás všední věci a aktivity tvorové mimo naší Zemi.
Rozhovory mimozemšťanů nad úplně obyčejnými věcmi jsou roztomilé a úsměvné zároveň. Moc se mi líbili i jiné názvy klasických věcí, jako třeba výživových sejf, nášlapná textýlie, osobní tlumič hvězdy a hydratační válec.
Prostě skvělá odpočinková aktivita na odpočinkové desce s horkou ptačí tekutinou.

03.03.2021 4 z 5

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Velmi vychvalovaný příběh plný slunce, oceánu a tajemství napsaný českou autorkou. Moc jsem se na něj těšila a tak jsem využila příležitosti se zúčastnit knižní štafety pořádané přímo autorkou, děkuju za možnost. Už jen úžasná obálka, která není přeplácaná na vás vdechne sluníčko a pláže.
Co se týče postav tak jedna z hlavních je Nicole. A přiznám se, že jsem si ji moc neoblíbila. Nechávala se snadno svést city aniž by přemýšlela, byla moc důvěřivá a hodně, hodně naivní. Svými myšlenkami a názory mi občas lezla na nervy a kroutila jsem nad nimi jen hlavou. Další je Daniel. Typický plážový sexouš, ale něco mi na něm vadilo. Zvláštní a tajemná osoba. Postavy mi zvláště nepřirostly k srdci, snad Liam (chtěla bych pro něj více prostoru i když se pak choval...tak jak se choval) James, který dostane prostor v druhém dílu a máma Nicole mi byl sympatičtí tak, že bych je chtěla poznat v reálném životě. Nicol a Daniela ne. Sorry.
Jako vždy miluju knihy, ve kterých se dozvím něco nového a tady jsem se hodně dozvěděla o surfingu, což mi přijde originální a rozhodně je k tomu hodně co říct. Kniha je celkově hodně čtivá, jen bych snesla trochu větší písmenka. Budu se opakovat, ale Lucka zvolila skvělé prostředí. Úplně mě vtáhlo a užívala jsem si představu sluníčka, palem a písku. Také playlist byl skvělý a našla jsem si tam pár favoritů.
Je pravda, že jsem stále čekala nějaké BUM, ale spíš to bylo o tajemstvích, sbližování a... surfování, ale i tak to bylo skvělé počtení. Dál by mě rozhodně zajímalo jak to má v hlavě Daniel, protože je to vážně složitá osoba, takže doufám, že v dalším dílu se mu podívám do hlavy.
Lucka má knihu pěkně vymazlenou, proto si nenechám ujít druhý díl Temné hlubiny. Kdo miluje moře, slunce, pláže a surfing tak si tu knihu musí přečíst.

27.01.2021 3 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Psychothriler, který jsou dlouho odkládala a konečně se k němu dokopala. Musím se přiznat že jsem čekala něco úplně jiného. Kniha je napsána z pohledu matky a dcery. Kapitoly se střídají a text se čte dobře.
Hanna mi že začátku přišla zkrátka jako spratek, který využívá svých rodičů. Její až moc dospělé a děsivé myšlenky mi přišli zvláštní. Zajímalo by mě jestli některé děti opravdu zvládnou myslet tak dospěle. No, které sedmileté dítě myslí na to jak někomu dát střepy do pití nebo druhému dítěti omotat švihadlo kolem krku?
Jako mámu mě chování Hanny děsilo. Jaké to musí být když vás vaše vlastní dítě nenávidí? U kapitol kde se Hanna svěřovala se svými plány, přístupem a myšlenkami jsem se často zamyslela nad vlastním chováním k synovi. Zaujalo mě jak moc mohou být děti vnímavé. Od půlky knihy jsem si jen říkala „ ta holka je magor".
Bohužel mi ale kniha nesedla. Konec mě zkalmal, ale... takové dítě nechcete mít.

28.10.2020 2 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Když jsem začínala číst tuto knihu, říkala jsem si "co jiného číst v čase Halloweenu než pořádnou duchařinu." Četbu jsem dlouho odkládala protože předchozí kniha Vermontské psycho mě zklamala a bohužel tato nebyla výjimkou.
Až do půlky byl děj o ničem, až když se začalo pátrat po informacích tak to bylo zajímavější. Na duchy z nějakého důvodu věřím, ale vůbec jsem se nebála. Ano pár scén bylo lehce strašidelných, ale myslím, že si autorka mohla víc pohrát a dát volnost své fantazii. Jak ukázala v Zimních lidech je skvělá a nápaditá. U knihy Zimní lidé (kterou jako jedinou vřele doporučuji) jsem měla při čtení fakt divný pocit, že mě někdo pozoruje, ale tady...nic.
Co se týče postav tak mi přišli bez charakterů, neslaný nemastný. Co se týče Helen tak mi zkrátka přišla jako magorka posedlá historií.
Ani s popisem prostředí si podle mě nedala autorka moc práce. Tajemný les s mokřadem a hrozivou historií by se dal popsat více do detailů a děsivěji.
Co se týče konce tak mi přišel odfláknutý a vše klíčové namrskané v pár kapitolách na konci.
Pro mě byla kniha velké zklamání. Jen díky rozuzlení dávám tři hvězdy.. Za mě se žádný "wow" nekonalo.

07.10.2020 3 z 5