Malíček Malíček komentáře u knih

Všechny stránky Amelie Všechny stránky Amelie Ashley Schumacher

Bohužel jsem z knihy nebyla tak nadšená, jak jsem si představovala. Myslím, že Všechny stránky Amelie jsou poměrně průměrným textem, hlavní hrdinka mi moc nesedla a romantická linka byla za mě naprosto zbytečná a spíše celý dojem z knihy kazila.

26.03.2022 3 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

Já moc nerozumím tomu, kde tahle knížka nabrala tak vysoké hodnocení. Styl psaní mi nijak extra nevadil, knížka se četla docela dobře, ale s příběhem jsem měla fakt problém. Hlavní postavy mi nesedly, ani Penn, ani Daria. Bohužel nechápu, proč je celý příběh a chování (všech) postav tak vyhrocené. Nerozumím tomu, na čem příběh stojí, a některé jazykové výrazy mi vyloženě vadily, ale to zas může být jen můj problém.
Já bych knihu dál nedoporučila a pokud se někdy pustím do dalších dílů, tak to bude za dlouho. A docela mě to odradilo i od dalších autorčiných knih.

18.02.2022 2 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Stephenie Meyer

Totální nostalgie!
Kniha nepřináší žádné nové objevy, opravdu se jedná o příběh z Edwardova pohledu, který může být pro někoho naprosto zbytečný, a to i z důvodu tloušťky knihy. Já jsem si ale čtení velmi užila, kniha mě opět pohltila, protože autorčin styl psaní mám ráda. Navíc mi asi scházela fantasy tematika, kterou jsem poslední dobou opomíjela, a proto můžu knihu doporučit. Asi spíš skalním fanouškům Stmívání, ale přece jen. :)

03.02.2022

10 pravd a spousta odvahy 10 pravd a spousta odvahy Ashley Elston

Achjo, pro mě bohužel lehce zklamání. Autorčina prvotina mi dokázala vykouzlit úsměv na rtech, četla se sama a pohltila mě svou zimní atmosférou. Naopak tato knížka mi přišla taková plochá a umělá. Postavy mě nedokázaly dostatečně zaujmout a příběh mi přišel obyčejný, nedopracovaný. Často jsem s hlavními postavami nedokázala souznít ani soucítit a někdy jsem se musela do čtení nutit, abych se vůbec prokousala na konec. Za mě je tato kniha lehce zbytečná a nemyslím, že ji mohu doporučit. Určitě jsou na trhu knihy se zajímavějším obsahem a propracovanějším příběhem.

03.02.2022 3 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Knihu jsem si moc užila a vzhledem k tomu, že také běhám, tak jsem si některé momenty dokázala poměrně živě představit a prožít společně s Lenkou. Kniha se dobře čte, je doplněna krásnými fotkami a celkově na mě působí opravdu motivačně.
Nejsem si jistá, zda autorka dokáže zaujmout kohokoliv i mimo běžeckou skupinu, ale myslím, že tento útlý příběh ze života stojí za přečtení. Mohu jedině doporučit.

03.02.2022 4 z 5

Třeťák Třeťák Ella Fever

Třeťák je první kniha, kterou jsem v roce 2022 přečetla a rozhodně jsem si nemohla vybrat lepší start roku.
Velmi oceňuji originalitu knihy a celkově téma transsexuality a LGBT problematiky, protože mi to dalo poměrně nový náhled na věc. Knížka se mi četla dobře, jazyk byl místy na můj vkus až moc "teen", ale celkový dojem to nezkazilo. Obsah byl fajn, kniha má čtenáři rozhodně co nabídnout (zejména touto problematikou nepolíbenému), některé pasáže bych klidně víc rozvedla, ale zase vzhledem k tomu, kdo knihu napsal, si myslím, že autorka odvedla skvělou práci.
Grafické zpracování knihy je naprosto boží a perfektně se ke knize hodí.
Třeťák mohu doporučit, donutí člověka přemýšlet a uvažovat. Také se u knížky zasmějete a bude vám úzko. Rozhodně dokáže vyvolat emoce.

26.01.2022 4 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Fůůha tak tohle bylo něco... nepředvídatelného? Originálního? Ale zároveň pro mě dost zmateného a překombinovaného. Nejprve musím vychválit do nebes obálku, která je podle mě fakt boží. Dále bych pochválila celkově nápad příběhu. Zpracování je trochu jiná věc a tam mi bohužel několik věcí vadilo. Styl psaní mi úplně nesedl a v některých momentech se kniha hrozně táhla (až zbytečně), ale v jiných situacích by bylo mnohem lepší problém rozepsat a to se nestalo.
Já nevím, celkově jsem z knihy trochu zmatená a hodnotím ji jako lepší průměr. Jestli bych ji vyloženě doporučila, tak to asi ne. Rozhodně jsem četla lépe zpracované příběhy.

03.01.2022 3 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Z tohohle dílu určitě nejsem tak nadšená jako z prvního dílu. Bohužel musím říct, že mi přijde, že James a Ruby se často chovají jako děti, nemají pořádně názor a celkově nesouzním s jejich rozhodnutími. V překladu mi taky hrozně vadí oslovení "maminko/tatínku", když se to pořád opakuje i v situacích, kde by se mnohem lépe hodilo slovo nezdrobnělého tvaru.
Zachraň se tedy bohužel nemohu doporučit, myslím, že to byla vcelku ztráta času a další díl budu číst upřímně jen proto, abych věděla, jakým směrem se příběh ubere.
Jinak souhlasím s tím, že Lýdie nebo i Ember by si zasloužily samostatný díl.

03.01.2022 2 z 5

Říkej tomu, jak chceš Říkej tomu, jak chceš Brigid Kemmerer

Boží, boží, boží!
To, že Brigid Kemmerer umí psát už jsem si potvrdila u předchozích titulů, takže o tom žádná. Ale jakým stylem ona píše, to je prostě nádhera. Každá kapitola nutí člověka část dál a dál, dokud nedojde do konce, což na jejích knihách zbožňuju.
Navíc postavy jsou realisticky vykreslené, líbí se mi jazyk i obsah knihy. Rozhodně můžu doporučit! Mazejte si to přečíst všichni! :D

22.12.2021 5 z 5

Nejkrásnější dárek Nejkrásnější dárek * antologie

Na knížku jsem se hodně těšila a měla jsem od ní docela velká očekávání a musím se přiznat, že mě zklamala. Autoři jako takoví psát určitě umí (nebo alespoň většina z nich), ale celkově na mě kniha působila spíše depresivním dojmem, než že by mi v předvánoční čas vykouzlila úsměv na rtech. Většina povídek se mi líbila svým obsahem i zpracováním, ale rozhodně bych celou povídkovou sbírku nenazvala Nejkrásnější dárek.
Nevím, knihu asi můžu doporučit, ale určitě ne v době, kdy budete mít chuť na něco romantického a sladkého a milého.

22.12.2021 3 z 5

Nakaženi citem Nakaženi citem Daniel Marcikán

Na poezii obecně moc nejsem, ale díky čtenářské výzvě se ke mně dostalo tohle útlé dílko, tak jsem se rozhodla dát mu šanci. A obecně si asi pořád myslím, že poezie není můj šálek kávy, ale přesto jsem si v některých básních dokázala najít to, co jsem chtěla nebo potřebovala, takže jsem z přečtení měla dobrý pocit. Myslím, že za zkoušku určitě stojí. :)

11.12.2021 3 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Závěrečný díl série Začít znovu od Mony Kasten jsem četla s nadšením, že se ještě naposledy můžu podívat do Woodshillu za mými oblíbenými postavami. Myslím, že Snít znovu se povedla stejně jako předchozí díly, oblíbila jsem si Blakea i Jude, a i když mi konec přišel malinko uspěchaný, tak vzhledem k celkové délce knihy to chápu. Celou sérii mohu velmi vřele doporučit. Autorčin styl psaní je nenáročný a její knihy jsou oddechové, dokážou čtenáře vtáhnout do děje a nabízí jak slzy smutku, tak smíchu.
Za mě jednoznačně jedno z nejlepších čtenářských rozhodnutí tohoto roku pustit se do autorčiny tvorby.

11.12.2021 4 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Podle mě sérii Stmívání buď miluješ, nebo nenávidíš. Nic mezi tím. No a já jsem rozhodně členem první skupiny.
Příběh Belly, Edwarda a Jacoba jsem si hrozně užívala, protože mi přišel neotřelý a ve světě fantasy jsem se pohybovala teprve chvíli, takže mi upíři a vlkodlaci a tajemno přišlo hrozně super a napínavé a vzrušující.

09.12.2021 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Od knihy jsem neměla velká očekávání a myslím, že to byl dobrý začátek. Příběh Hailee a Chase se mě moc nedotkl, děj byl zbytečně zdlouhavý a postavy mi docela lezly na nervy svými rozhodnutími. Líbilo se mi zasazení příběhu do menšího města obklopeného přírodou, ale jinak jsem se knížkou musela opravdu prokousávat.

09.12.2021 3 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Jedna z prvních knižních sérií, které mi otevřely bránu do světa fantasy literatury. První díl Vampýrské akademie se čte velmi dobře, příběh je svižný, zajímavý, neotřelý a hlavní postavy jsou docela sympatické.

06.12.2021 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Colleen je pro mě jako zjevení. Nechápu, že mě opravdu všechny její knihy zaujaly, některé mi nedaly spát, rozesmály mě i rozesmutnily.
9. listopad je knížka, která se opět báječně čte, moc mi vyhovuje styl psaní autorky. Příběh je neotřelý, zajímavě pojatý a nemohla jsem se od něj odtrhnout. Naprosto mi sedl humor hlavních hrdinů a čtení jsem si neskutečně užila. Knihu i autorku celkově mohu opět jen a jen doporučit. Nezklame!

06.12.2021 5 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Kniha se mi líbila, ale ve srovnání s přechozími autorčinými počiny jsem lehce zklamaná. Vlaštovka v bublině je sice skvěle vymyšlený a dobře uchopený příběh, ve kterém jsem se ale místy ztrácela a orientace v ději byla opravdu složitější. Některé myšlenky v knize mi přišly nedokončené, nebo naopak uspěchané, a jiné se zbytečně táhly.
Ve výsledku knihu mohu doporučit, protože obsah je originální a obálka fakt boží, ale pokud bych měla vyzdvihnout jen jednu knihu Markéty Lukáškové, určitě to nebude tahle.

25.11.2021 3 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Autorka mi přirostla k srdci, protože její knihy se skvěle čtou, obsahově jsou super a i většinu hlavních postav jsem si zamilovala.
Tento čtvrtý díl je pro mě ale bohužel zatím nejslabší. Nesouzním úplně s hlavní dvojicí, jakožto studentka-učitel. Děj mi přijde plytký a některé části mě vůbec nebavily číst.
Možná je to ale jen tím, že ve světe série Začít znovu jsem už nějaký ten pátek bez přestávky.

15.11.2021 3 z 5

Cítit znovu Cítit znovu Mona Kasten

Nevím už co víc k Moně Kasten a jejím knihám psát. Zatím vše, co jsem od ní četla, mě naprosto dostalo a její příběhy mi opravdu přirostly k srdíčku.
Třetí díl série Začít znovu splnil všechna má očekávání, a i když mi ke konci přišel už lehce zdlouhavý a některé pasáže bych si dovedla odpustit, tak se mi líbil. Sawyer se sice tváří jako drsňačka, ale ve skrytu má opravdu dobré srdce, Icaas mi přišel naprosto okouzlující a hned jsem si tuhle dvojku zamilovala.

24.10.2021 5 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Jsem nadšená a do knížek Mony Kasten se zamilovávám stále znovu a znovu. Nořím se hlouběji a tím víc mě její příběhy zajímají a baví.
Knížka Věřit znovu se mi dostala pod kůži a líbila se mi snad ještě víc než první díl této série. Spencera jsem si oblíbila hned na začátku a Dawn mi taky velmi brzo přirostla k srdci.
Je to hluboký dojemný příběh plný lásky, zklamání, tajemství a silného přátelství, který v sobě spojuje humor i smutek.
Rozhodně mohu doporučit!

24.10.2021 5 z 5