makynka911 makynka911 komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Na knize se mi hodně líbilo střídání postav, které děj vyprávěly. Také se mi líbily otázky, které dokážou člověka donutit se zamyslet, co by si vybral a proč by si to vybral. Kniha byla skvěle napsaná, napínavá od začátku do konce. Sice mohl být konec krapet delší, přišlo mi, že se vše semlelo už dost rychle. Ale i tak určitě 4* :)

11.10.2019 4 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Jedno odpoledne a vůbec žádné nadšení, vlastně ani nechápu, jak se to stalo, že jsem dočetla. Za mě lepší 2* :)

07.10.2019 2 z 5

Prohnilé království Prohnilé království Erin Watt

Nenáročná literatura vhodná pro oddech. Místy nepochopitelná vyspělost "šestnáctek", ale jak říkám, sérii jsem četla spíš pro oddych, takže i tohle se dá smáznout. Každopádně první dva díly perfektní, další díly už lehce upadaly, ale pořád aspoň průměr :)

Padlý dědic Padlý dědic Erin Watt

Palác lží Palác lží Erin Watt

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Další díl mě vůbec nenadchl. Průměrný děj, průměrný příběh, průměrná kniha. Za mě už další ne :)

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Originální pojetí života nájemného vraha. Kniha se mi líbila, procházení turnajem, milostný rozpor mezi Chaolem a Dorianem, sudba a tajemstvím opředený hrad. Až skoro do konce knihy jsem se nenudila. A pak přišla klasika, klasická zápletka a předvídatelnost dalších dílů. Pustím se do další knihy a uvidíme co nás čeká :)

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Jako u mnoha ostatních jsem ještě u prvních sto stran přemýšlela, jestli knihu rovnou neodložit. Nakonec jsem přeci jen dočetla a byla jsem i vcelku překvapená, jak mě to pohltilo. Za co ale dávám dvě hvězdy dolů jsou poznámky pod čarou, které ano byly občas užitečné a vysvětlovaly různé termíny, osoby a místa, ale ve většině případů jen odváděly pozornost od příběhu jako celku. Mnohdy mohl autor poznámkou navázat rovnou na text. Tohle mi opravdu hodně vadilo. Do dalšího dílu už se mi ani nechce. Za mě průměr :)

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Kniha u které jste v neustálém napětí, čekáte co se dozvíte, a když už si myslíte, že je vše jasné, přijde další zvrat. Nemám moc ráda knihy na podobné téma, ale tato mě naprosto uchvátila, o to víc, že jsem ji objevila v levných knihách za pár korun. Každopádně silný a překvapivý příběh.

07.10.2019 5 z 5

Nová smlouva Nová smlouva Michael Atamanov

U málo knih odolávám nějakému tomu přeskakování dlouhých odstavců s nijakým zajímavým textem. U této knihy jsem doslova hltala každý řádek. Hlavně vesmírné bitvy a taktiky pro boje a pasti, které Ruslan chrlí jako na běžícím páse. Taky se mi čím dál víc líbí různorodost ras, které se zde objevují, zajímala by mě filmová či seriálová verze. Každopádně za mě jasných pět hvězd :)

07.10.2019 5 z 5

Carmilla (převyprávění) Carmilla (převyprávění) Josef Pepson Snětivý (p)

Kniha neurazí, ale ani bůhví jak nenadchne. Spíš taková oddechovka pro chvíle oddechu od jiné literatury. Víceméně jednohubka s ženskou verzí Drákuly a vztahu dvou žen. Pro mě průměr :)

07.10.2019 3 z 5

Válka klanů Válka klanů V. Mahaněnko (p)

U tohoto dílů jsem asi spíš ráda, že už je konec série. Pro mě držely celou knihu nad vodou jen dvě osoby - Gerenika a úžasný Plinto. Vlastně kvůli zloději a jeho postavení vůči Anastatii a Mahanovi je to pro mě pořád poutavé. Jinak mi přijde, že vše bylo moc hrr o konci ani nemluvě. Také to vypadá, že Barlioně ještě není konec. No uvidíme :)

Hra bez pravidel Hra bez pravidel Michael Atamanov

Ano, grandiózní finále úžasné série. Opět dokázal autor vše skvěle zamotat, šokovat a zase vše rozmotat. Jen mě už ty mocenské a politické boje neberou tolik, jako napínavé bitvy s cizáky. A ten epilog? Bez něj by byl pro mě příběh spíše uvěřitelný. Ale to už je věc názoru. Každopádně škoda, že už je konec. Snad brzy vyjdou další knihy tohoto autora :)

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Myslím, že jako každá kniha o holokaustu, tak i fotograf má své "kouzlo". Opět mě dostává, kolik zla a násilí dokázal vyprodukovat mozek jednoho jediného vůdce.
Obdivuji však odvahu fotografa, málo kdo, by zůstal věrný tak jako on. Kniha se opravdu dobře četla, místy smutná, místy mrazivá. Jen mě mrzí, že na konci knihy není tak úplně znám osud všech postav bloku 25.

07.10.2019 4 z 5

Šamanova pomsta Šamanova pomsta V. Mahaněnko (p)

Přečteno za několik hodin. Ano, to je konečně šaman, kterého mám ráda. S prominutím už si nenechá srát na hlavu a hurá do akce. U tohoto dílu jsem se dost nasmála, často pronášela slova jako cože, jak je to možné a co to do pr... je. Díl jak má být.
Spoiler: Chvilku jsem se obávala o reputaci Plinta, protože ho mám v tomto světě ráda hned za Mahanem, ale Plinto nezklamal, i když dělá podržtašku. Absence Fleity mi vůbec nevadila, popravdě, stačí jeden Mahan, moc nevím, proč tam strkat jeho klon. A Anastarie ... jak píše Jacinda, pinda na entou, které určitě nesežeru, že to dělala pro něj. Stejně v tom s tatíčkem a strýčkem měli prsty ještě jinak si myslím, no uvidíme, co se vylíhne dál. Každopádně podle dotazu na FantomPrint bude poslední díl ještě letos a prý vydají i nějaké povídky z Barliony :)

20.06.2019 5 z 5

Dluh Dluh Dmitrij Rus

Očekávaný díl, který byl prostě průměr. Těšila jsem se na knihu celý rok, hlavně kvůli konci minulého dílu. Začátek knihy se ještě vcelku dal, ale po složení raidu, to bylo jako co? Samaritanská mise a když konečně dojdou do bodu kam měli namířeno původně, tak je za dvě strany hotovo a Glebovi zase všechno padá do klína?

Stejně jako u Šamana i tady čekám, až mu někdo zavaří, vím že je to zlé, ale série potřebuje nový náboj. Tak snad ten Tavor no...

Za mě bohužel lepší trojka :)

22.05.2019 3 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Hodnocení celé série - jsem z toho naprosto paf. Nechci spoilerovat, takže to okomentuji jen obecně.
Vztah hádáme se - usmiřujeme - hádáme se -.... Ano, točí se kolem toho všechny knihy v sérii. Ale prostě pořád je tam to něco ... Něco co Vás donutí přečíst si ty hromady stran a to co nejrychleji.
Co se mi hlavně líbí je ta psychopatická, majetnická a nestabilní stránka Hardina. Naopak Tessa byla místy docela na vraždu. Na druhou stranu kdyby neměla takovou povahu tak by Hardin nebyl Hardin :)

Od začátku série prošli oba výraznou změnou, která je opravdu viditelná na posledních stranách. Na hodnocení knihy jak hvězdičkami tak slovy jsem si nechala hodně velký odstup. U mnoha knih se mi stane, že si třeba po měsíci nevybavuji děj. U těchto dvou si ho pamatuji naprosto přesně, teď zvažuji, že si sérii přečtu znovu. Celkový dojem a hodnocení mi nedá jinak než 5* :)

04.05.2019 5 z 5

Pouto Pouto Anna Todd