Makrela Liška Makrela Liška komentáře u knih

Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Oceán v kapce rosy: Zenové příběhy Henri Brunel

krásné.

03.12.2013 5 z 5

Syn boha hromovládce Syn boha hromovládce Arto Paasilinna

Jako i Prostopášný modlitební mlýnek mi tahle knížka za hranicí reálného přišla sice velmi vtipná, ale trochu přitažená za vlasy a děj příliš hnal a jednoznačným směrem. Určitě stojí za pozornost, ale nebude patřit k mým skutečně oblíbeným z Paasilinnovi knihotéky

27.11.2013 4 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

Po přečtení mi zůstal stejný pocit krásné lidskosti jako po dočtení S elegancí ježka. Krásný způsob vyprávění a fascinující působivé prostředky, kterými Foer text doprovázel. Jsem mile překvapená a zasažená

22.11.2013 5 z 5

Seňor Vivo a drogový baron Seňor Vivo a drogový baron Louis De Bernières

Krásně odvyprávěno. příběh nabitý humorem a emocemi stejně pestrými a opravdovými jako celá jižní amerika.neuvěřitelný kolotoč postav a událostí mě strhl, byl nepředvídatelný a i ve své tragice vždy nakonec vlídně úsměvný aby mě na konci nenechal tápat v beznaději a smutku, ale ukonejšil ve voňavém sametovém kožíšku jaguárů z Cojadebajos de los Gatos

06.11.2013 5 z 5

Šťastný muž Šťastný muž Arto Paasilinna

Jak již zaznělo, velmi pěkná oddechovka, která nezklame Paasilinnovým typickým humorem

29.10.2013 4 z 5

Největší poklad Největší poklad Arcadio Lobato

asi má nejoblíbenější dětská kniha, navíc s nádhernými ilustracemi. Jedna z těch, na kterou člověk nezapomene

06.10.2013 5 z 5

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

nádherné a jímavé! určitě se k této knize plánuju ještě vrátit. Zatím sem jí plná a okouzlená

02.10.2013 5 z 5

Druhé město Druhé město Michal Ajvaz

taky se po přečtení přidám do tábora těch, kteří kouzlu knihy nepropadli. Zahlcení čtenářovi pozornosti absurdními obrazy, které mezi sebou bez vysvětlení zaniknou ve svém přehršli mi přijde jako přežitek z dřívějška. Zůstal mi pocit výletu do zajímavého snového světa, ale celý obraz je opředen úzkostí a nespokojeností z tolika nedořečeností

17.09.2013 3 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

Styl psaní byl místy tak příliš ženský a obrazný, až sem se v něm přestávala orientovat, přesto mě právě tyto dva aspekty donutily knihu dočíst, protože z ní dělali dílo v mnohém zajímavé a neotřelé.Uvítala bych větší čitelnost pro tak působivé příběhy a v případě Aniely trochu menší repetitivnost motivů

09.09.2013 4 z 5

Eva Luna Eva Luna Isabel Allende

Příjemná oddechovka, trochu jako byste z Marquézových Sto roků samoty udělali román pro ženy

09.09.2013 4 z 5

Nanobook Nanobook Mardoša (p)

fascinovali mě ilustrace, kterými si mě Cajs jako autor docela naklonil na svou stranu

09.09.2013 5 z 5

Abarat: Absolutní půlnoc Abarat: Absolutní půlnoc Clive Barker

Působivě rozehraná taškařice, nastínilo se tu tolik nových možností a dalších zápeletek, že sem se při čtení neodvažovala skoro dýchat a jen trnu, co přinesou další dva díly. Už aby tu byly! Ilustrace jsou úžasné a ještě dramatičtější než dosud, krásné komplexní dílo.

22.08.2013 5 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Ač mě knížka mnoha myšlenkami zasáhla, celkově se s jejím poselstvím příliš nedokážu ztotožnit. Chyběla mi větší dávka kritičnosti, hrdina vše přijal až příliš snadno a otevřeně a jeho prozření tak ve výsledku vyznělo trochu lacině a naivně, škoda.

07.08.2013 4 z 5

Roční období Roční období Blexbolex

nádherná grafická hříčka pro velké děti s fascinujícími asociacemi a úžasným výtvarnem..

05.08.2013 5 z 5

Mókša Mókša Aldous Huxley

mé první a velmi působivé setkání s Huxleym. Krásný pohled na fascinující renesanční osobnost, jeho otevřenost a moudrost by pro nás měla být vzorem

Medvědiv Medvědiv Wolf Erlbruch

Miluju Wolfa! měli by k nám přeložit daleko víc jeho dílek, nejen ta krásně banální

O stromu, který dával O stromu, který dával Shel Silverstein

jednoduché a krásné

Indická kuchyně Indická kuchyně Vladimír Miltner

Malá bible mé kuchyně, navíc kromě hodnoty kulinářské bohatá předmluva nabízí i skvělý vhled do indických tradic a zaužívaných postupů týkajících se vaření jako takového

Zpod klobouku Zpod klobouku Jiří Sekereš

Jsem autorkou ilustrací a spolučinitel na finálním výběru básní, pokud budete mít jakékoliv komentáře, postřehy či cokoliv jiného s radostí vás vyslyším, Makrela

17.07.2013 5 z 5

Návštěva malé smrti Návštěva malé smrti Kitty Crowther

úžasná kniha s krásnými ilustracemi, zůstala sem uchvácena. Připomnělo mi to knihu Wolfa Erlbrucha Husa smrt a tulipán

30.06.2013 5 z 5