Nanobook

Nanobook https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24103/bmid_nanobook-fIu-24103.jpg 4 58 10

Křehký příběh internetového věku. Do milostného trojúhelníku – iTom, Eliška a dívka zahalená přezdívkou 90/60/90 – vstupuje rozporuplný profesor docent Tečka, ředitel Centra pro výzkum a aplikaci nanogamie, který nejen nemocným pomáhá a odstraňuje z jejich těl nakažlivé viry, ale je rovněž posedlý touhou odstraňovat „přebytečné jedince“, kteří jsou podle něj „viry společnosti“. Digitální psík Hal (který se zatoulal) je ovšem postavou zcela kladnou… V Nanobooku je prozaicky zpracován příběh, jenž je v písních vyprávěn také na novém albu skupiny Tata Bojs Nanoalbum.... celý text

kure91
10.08.2022 4 z 5

Jak postupně objevuju Tatáče, tak bylo potřeba dohnat resty i v publikační části, takže Nanobook byl jasná volba. Když knížku pojmu jako rozšíření příběhu Nanoalba, tak lze říct, že je to takový příjemný, milý příběh, který se hezky čte a jenž není nijak čtenářský náročný. V textu jsou poměrně jasně vidět některé vzorce uplatňované v textech kapely, hlavně hraní se slovíčky a různými slovními obraty. Takže vzato kol a kolem, příjemná knížečka, ale na plné hodnocení to nebude.

Makropulos
16.02.2018 5 z 5

Dala jsem si krásný večer s Tata Bojs a jejich lahůdečkou Nanobookem i Nanoalbem. Příjemně mě naladily a úsměvem obdařily již ilustrace na začátku knížky (a nejen tam). A dál je to celé tak nějak krásně vyladěné, veselé i smutné, od léčení k zabíjení, od IT k mraveništi, od přírody k vyspělým technologiím. A muzika na albu je taky skvělá a Jiří Schmitzer jako pan Tečka nemá chybu.
A splnila jsem bod 4 Výzvy.

Verajs
15.03.2017 5 z 5

Velmi příjemné překvapení. Líbivý příběh, povedené ilustrace a chytlavé album k tomu. Co víc si člověk může přát?

asam
17.03.2016 5 z 5

Moc pěkné dílko. Vtipné a vůbec ne nezajímavé. Moderní a jak už tady někdo napsal multigenerační.

v.k
07.01.2016 4 z 5

Roztomilé, jednoduché, předvídatelné, to ale vůbec nevadí, protože i přes to mě konec dostal :)

Flipper
07.02.2015 4 z 5

Hra zo slovami u Mardošu je tvorivá a povznášajúca, kým love story knihy máločím prekvapí. Nanobook je len krátka úvaha o prírode kontra technológiách a rozhodne neurazí.

kota
15.02.2014 5 z 5

"Nenarodil jsem se, vyrobili mě.." Oblíbené CD oblíbené skupiny poslouchám už 10 let a teď jsem se dostala ke knize, kterou si přála moje o 16 let mladší sestra na vánoce 2013. Dílo opravdu multigenerační..
Za postavami nejdou neslyšet písně z alba (pokud ho znáte) a Jiří Schmitzer je prostě nejlepší volba na schizofreního profesora docenta Tečku.
Obrázky k příběhu od M.Caise velmi příjemně překvapily.

Makrela Liška
09.09.2013 5 z 5

fascinovali mě ilustrace, kterými si mě Cajs jako autor docela naklonil na svou stranu

Kirtans
18.08.2012 5 z 5

Supr knížečka, ve spojení s albem to nemá chybu.. Pořád budu Nanoalbum považovat za to nejlepší od Tatabojs.. :)

swamp
25.07.2011 5 z 5

Studuji nanotechnologie, jsem fanouškem Tata bojs.. a přesto mi tak dlouho trvalo, než jsem se dostal k Mardošově knize. Byla jednoduchá, vtipná, dojemná, líznutá hudbou.. prostě tak akorát. :) Kdo by v životě nechtěl potkat takovou 90/60/90? ;)

partnerské vztahy nanotechnologie

Mardoša (p)