O stromu, který dával

Překrásná dárková publikace pro ty, kdo se rádi zamýšlejí nad nejprostšími fakty života - schopností obdarovat, skromností, mládím a jeho dynamikou i zmoudřením přibývajících let. Hluboce pravdivý, prostý a niterně filozofický text, jenž je přístupný každému citlivému čtenáři spoluvytvářejí ilustrace se stejně působivým podtextem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36055/o-stromu-ktery-daval-lDu-36055.jpg 4.783

Kniha O stromu, který dával

jirka9453
16.02.2020

Útlá, kouzelná knížka se silným příběhem a silnou myšlenkou, kterou ve Vás po přečtení nechá. Krásná.

3nitka
13.09.2019

Túto knihu som chcela už veľmi dlho. A po strastiplnej ceste sa ku mne dostala. Kiežby sa dalo dať 10 hviezdičiek.
Píše sa o nej ako o knihe pre deti, ale neviem. Z môjho pohľadu je to kniha, o ktorej sa s deťmi treba rozprávať.
V príbehu vidím obraz ľudskej arogancie, bezohľadnosti. Iba brať, bez ohľadu na následky. Akoby všetko okolo bolo iba kôli tomu, aby ľuďom slúžilo.
Z knihy mi je strašne smutno.

Karcoolka2210
19.01.2019

V jednoduchosti je krása. Odporúčam! :)

vejik
02.01.2019

Tak málo slov a tak silný příběh. Nádherná kniha.

Ťapulka
14.11.2018

Moc dojemné! Tato kniha je krásným příkladem toho, jak pár ilustracemi a pár desítkami slov se dá TOLIK říct! Jen jak je napsáno pode mnou, doufám, že tam někde je i poděkování chlapce této hodné jabloni.
Vzpomněla jsem si na "křivou jabloň", po které jsem tak ráda lezla, když jsem byla malá. Vyprosila jsem si, že ji rodiče neporazí. Když mi nedávno bylo hodně smutno, vylezla jsem na ni a sedla si, objala ji...jsem tolik ráda, že na zahradě roste dál.

Radka_p
04.11.2018

Útla textom, bohatá obsahom. Stále dúfam, že v pokračovaní, teda na poslednej strane by mohol chlapec stromu za všetko poďakovať...

sola_lupa
10.03.2018

Hezká knížka k zamyšlení se nad dáváním a braním.

Taťka Hraboš
15.01.2018

Pěkná, ale zvláštní kniha. Převaha ilustrací nad textem, velká písmena, jednoduché výrazivo, to vše dělá z knížky zdánlivě ideální četbu pro malého čtenáře. Jenže bez asistence a vysvětlení dospělého si z její četby také může odnést závěr, že je naprosto v pořádku, pokud člověk zničí strom, protože ten mu za to bude ještě vděčný (a tak to autor určitě nezamýšlel). Takže přečíst ano, ale hezky si pak spolu s dítětem o tom popovídat.