Makrela Liška Makrela Liška komentáře u knih

Palestina Palestina Joe Sacco

druhý komiks od Sacca, co mám v rukou. Díky tomuhle autorovi sem poznala pro mě úplně novou větev komiksu, která mě, jako možná i mnoho jiných, stravitelnější cestou přivedla k tématům, která mě dřív nezajímala. Sacco je skvělý, bystrý pozorovatel a kreslíř v jedné osobě s velkým talentem naslouchat, správně se dívat a ptát a v neposlední řadě pak vše objektivně a zajímavě předat svým čtenářům. Tím si mě získal. Jediné, co mě v Palestině oproti Bezpečné zóně Goražde rušilo, byl jeho příliš břitký ironický humor, kterým glosoval jednotlivé situace, přišel mi občas zbytečně přehnaný.

12.09.2014 4 z 5

Alanova válka I. Alanova válka I. Emmanuel Guibert

Navzdory ději vedenému skrze jednotlivé vzpomínky Alana Coupea mi trochu scházela větší kompaktnost vyprávění dodaná třebas osobou vypravěče, a hra s rozmístěním jednotlivých obrázků na stránce. jinak ale krásný zážitek a velmi mile mě překvapilo působivé výtvarné zpracování včetně minimalistického podání jednotlivých obrazů. Už se těším na čtení dalšího dílu.

19.08.2014 4 z 5

Anansiho chlapci Anansiho chlapci Neil Gaiman

dobrá a čtivá zábava, kterou sem zhltla v rámci dvou večerů. K plnému hodnocení mi tu chybí jen to osobní a podmanivé cosi co dokázal svým postavám vdechnout Barker

31.07.2014 4 z 5

Oba dva osli Oba dva osli Christian Morgenstern

nebyl to sice Hiršal, ale mé prvotní předsudky byly přesto neopodstatněné. Radost zase natrefit na překlad, který neznám.

29.07.2014 4 z 5

Bezpečná zóna Goražde Bezpečná zóna Goražde Joe Sacco

vynikající, strhující a syrová

28.07.2014 5 z 5

Kačka, Smrť a tulipán Kačka, Smrť a tulipán Wolf Erlbruch

je tristní, že u nás vyšel zatím jen příběh O krtkovi, který chtěl vědět, kdo se mu vykakal na hlavu a Medvědiv a tahle moudrá a překrásná kniha se ještě donedávna nedala sehnat jinak než v němčině. A přitom věřím, že by se hravě zařadila hned vedle Návštěv malé smrti od Kitty Crowther. Podobná dětská literatura mi u nás velmi schází.

21.07.2014 5 z 5

Macanudo 2 Macanudo 2 Liniers (p)

Jindřiška je mým životním idolem.

04.07.2014 5 z 5

Větrná republika Větrná republika Olivier Douzou

taková krásná jednoduše pojatá banalitka, kterou si člověk užije od obálky až po poslední stránku

24.06.2014 5 z 5

Pixy Pixy Max Andersson

šílená zvrhlost

23.06.2014 3 z 5

Nefalšovaná kočka Nefalšovaná kočka Terry Pratchett

půvabná oddechovka

07.05.2014 4 z 5

Imagika II. Imagika II. Clive Barker

krásný zážitek. Zase se můžu jen obdivovat tomu, jak nepředvídatelný spletitý a přitom perfektně vystavěný příběh Barker vytvořil. A neskutečně vzrušující.

19.04.2014 5 z 5

Láska za časů cholery Láska za časů cholery Gabriel García Márquez

Jako žena toužící občas po troše romantiky sem se ráda nechala unést dějem a uvítala, že konec skončil optimistickým rozuzlením. A přece mi bylo trochu líto, že to nakonec šlo tak hladce.

13.02.2014 4 z 5

Země tří úsměvů: Apokalyptické příběhy Země tří úsměvů: Apokalyptické příběhy Lewis Trondheim

První části sem nedokázala přijít na chuť, oproti tomu apokaliptické příběhy neměli chybu. Nechyběl jim nápad, humor ani velká dávka inteligence. Výtvarná forma byla v apokaliptických příbězích taky příjemnější, připomněla mi Plachého Kouli a krychly. Díky obsahu je to jeden z komiksů, které určitě stojí za to přečíst vícekrát.

18.01.2014 4 z 5

The Number 73304-23-4153-6-96-8 The Number 73304-23-4153-6-96-8 Thomas Ott

při celkově dramatické atmosféře komiksu mě rušila trochu naivní kresba autora a klišoidní vyřešení příběhu, které se vlastně docela okatě nabízelo už od začátku. Ve světle toho působí téma příběhu i jeho řešení jako kalkul. První polovinu knihy by osvěžila zajímavější práce s formátem i kompozicí jednotlivých snímků, které diváka nefungovali tak jako třeba v Novém světě od Tana, ale trochu utahávali jednotvárností, kterou nabořil až zvrat v ději. Zřejmě to tak mělo působit, nicméně mě osobně to překáželo v tom, abych celou věc brala vážněji a plně si ji vychutnala.

16.01.2014 3 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Krásně odvyprávěný příběh, který správně gradoval včetně začátku, jež mě bavil a bez nějž by celý příběh neměl patřičnou oporu od níž se tak divoce odpíchl a rozvířil. Proti srsti mi byla pak jen trochu zbytečně za vlasy přitažená část s masožravým ostrovem, již bych ráda oželela. Závěr byl po té předchozí ač morbidní poetice celého příběhu mrazivý

16.01.2014 5 z 5

skvělé, něco takového sem si potřebovala přečíst jako sůl!

16.01.2014 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

dobře odvyprávěno, ale jsem vděčná, že už mám ten maraton osobních neúspěchů za sebou

16.01.2014 4 z 5

Polomyšín Polomyšín Dario Fo

Milá vyprávění, nálada italského venkova mi připomněla Pagnolovy romány. Uvítala bych jen trochu víc vzduchu a pomalejší tempo vyprávění,což by z celé knihy udělalo opravdu krásný zážitek

31.12.2013 4 z 5

O kočkách a Kodani O kočkách a Kodani James Joyce

Taková malá milá banalita, zaujme na ní pedevším kontext

31.12.2013 4 z 5

Čerstvě deflorovaná dívka a jiné příběhy Čerstvě deflorovaná dívka a jiné příběhy Edward Gorey

Opět krásná ukázka Goreyho humoru

30.12.2013 4 z 5