Láska za časů cholery

Déle než 51 let čekal Florentino Ariza na novou příležitost, aby mohl Fermině Dazové vyznat nekonečnou lásku, na chvíli, až její 80letý manžel, slovutný lékař, zemře. Tehdy přichází chvíle pro kdysi opuštěného milence. Než se oba staří lidé spolu vypraví po řece Magdaleně, aby nedotčeni zlobou světa vpluli do elysia své lásky, stáčí se autorův pohled do jejich minulosti plné všedních věcí i nepravděpodobné krásy. Geniální vypravěč sestupuje do nížin triviální literatury a líčí své postavy v rozmanitých podobách lásky, lásky romantické i domestikované, lásky „osamělých lovců“ i lásky manželské. Na sentimentální příběh z lidové četby navěšuje vlastní vzpomínky a sny... Doslov: Hedvika Vydrová...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46951/laska-za-casu-cholery-5bq-46951.png 4.1916
Vydáno:, Odeon

El amor en los tiempos del cólera (1985)

Kniha Láska za časů cholery

Mardou19

Nedokázala jsem ji dočíst. Prostě mě to vůbec nechytlo. Sáhla jsem asi vedle.

janulka1310
09.12.2018

Pro mě celkem náročné a rozvláčné..uvítala bych klidně zkrácenou verzi.

Nightcrawler
05.12.2018

Velmi pěkná kniha z jazykového pohledu, příliš mi však k srdci nepřirostla postava Florentina.

Efča59
29.11.2018

Tohle bylo náročné čtení, asi jedna z nejnáročnějších knih letošního roku. Prvních sto stran boj s tím, zda knihu neodložit, ale vydržela jsem hlavně kvůli čtenářské výzvě. A vyplatilo se to. Celá kniha je vlastně o nenaplněné lásce jednoho muže k ženě, která se provdá za jiného a o jejich životě do doby, kdy se jako staříci dají opět dohromady. Jazyk knihy byl úžasný, ale často jsem bojovala s popisy a vyprávěním příběhů o láskách, které vlastně s dějem souvisely jen okrajově. Byla to již moje několikátá kniha od Márqueze, ale pro mě rozhodně čtenářsky nejnáročnější. Po dočtení mi ale zůstává zvláštní pocit, že to nebylo vůbec špatné, literárně zvláštně dokonalé ????.

SilviaKovacikov
21.11.2018

Čítala sa dobre, príjemne, zaujímavá, zvláštny záver.

KarolKula
06.11.2018

Snad nejkrásnější romantický příběh, jaký jsem kdy četla. Florentinovi jsem fandila, a i když měl spoustu žen, stále miloval jednu jedinou. Krásný konec u kterého jsem brečela :-D

Petrush
29.10.2018

Knížka o lásce, o manželství a také, nebo možná hlavně, o stárnutí.

vitaly0472
24.10.2018

Romantika od mládí do hlubokého stáří.

Občas moc nymfomanie a pedofilie.

Ale popis klystýru při souloži, to je vrchol.

Díky, stačí :D