Polomyšín

Polomyšín https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40315/bmid_polomysin-nbl-40315.jpg 4 13 4

Vzpomínky držitele Nobelovy ceny za literaturu na léta dětství a dospívání. Nejde o klasickou memoárovou literaturu, ale spíše o soubor příběhů a historek, které autor prožil nebo jichž se stal svědkem. Jsou to příběhy často neuvěřitelné, ale pravdivé. Všechny spojuje svérázný, neopakovatelný Foův smysl pro humor; i v těch nejsmutnějších vzpomínkách autor dokáže nalézt veselé, směšné momenty, čímž nikterak neshazuje závažnost líčených událostí, ale dodává jim tragikomický přídech. Spolu s Foem poznáváme malá městečka v severní Itálii, v oblasti Lago di Garda, a jejich typické obyvatele.... celý text

Literatura světová Biografie a memoáry
Vydáno: , Fra (Agite/Fra)

Il paese dei mezaràt , 2002

3497299
03.01.2018 4 z 5

Autorovy paměti v samostatných obrazech. Mimo jiné zde autor odkrývá svůj inspirační prazdroj – mýty aktualizované coby „skutečné zážitky“ v burleskních variantách místních lidových vypravěčů. Vzhledem k autorovu komediantství a italským reáliím si člověk nemůže nevybavit některé Felliniho filmy apod.

miuk
24.04.2014 2 z 5

Krásná kniha, perfektní pohlazení po duši.

Makrela Liška
31.12.2013 4 z 5

Milá vyprávění, nálada italského venkova mi připomněla Pagnolovy romány. Uvítala bych jen trochu víc vzduchu a pomalejší tempo vyprávění,což by z celé knihy udělalo opravdu krásný zážitek

kapllu
08.07.2013 4 z 5

Přímo úžasně sepsaný životopis, dlouho jsem se u knížky tak nepobavila. Lidi v čekárně si asi ťukali na čelo, když jsem několikrát vyprskla smíchy :-). Foův dědeček i tatínek byli bezesporu skvělí lidé a jak je vidno, povedl se jim i Dario.

italská literatura

Dario Fo