Zpod klobouku

Zpod klobouku https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148460/zpod-klobouku-148460.jpg 5 8 5

Veselá básnická sbírka rozesměje jazykovým i obsahovým vtipem, oko pak potěší propracované ilustrace Markéty Řezáčové. Zatímco se autor, jehož texty jsou často přirovnávány k hravé tvorbě Jiřího Žáčka, ve svých trefných poznámkách důsledně vyhýbá jakékoliv skepsi a zachovává si v každé situaci zdravý nadhled a humor, ilustrátorka v této knize předvádí, že si se stejnou lehkostí poradí s jakýmkoli tématem. ... celý text

Poezie
Vydáno: , Mezera

Lady.Lucrezia
23.05.2023 5 z 5

Krásná a hravá sbírka plná úžasných ilustrací a nejen vtipem oplývajících básniček. Moje TOP 3: Žežulka, Čirá zlomyslnost a Tripod. Rozhodně doporučuji ke zlepšení dne i nálady.

evelýny
08.10.2021 4 z 5

Verše vesele hravé, jednoduše vtipné, originálně nezvyklé, drnčivě vibrující, koketující.
Antidepresivní.
Fantazie básníkova vzlétne k oblakům, aby pointou uzemněna padla přímo do oka čtenáře.
Doprovodná ilustrace k básni Cestou ještě dlouho bude oscilovat na sítnici mého oka.

Jak je krásná slečna v buse,
ohlížím se v jednom kuse.
Proč jenom svou blůzku tenkou
nevyztuží podprsenkou?

( Přiotevřu okýnko
ale jenom malinko...)

Květinka008
30.01.2018 5 z 5

Lehké vtipné básničky, které vypráví příběhy, často s nečekanou pointou :-) A navíc s věnováním přímo od Jirky z autobusu :-) Z Markétiných obrázků mám nejradši hmyz!

saruse
12.10.2016 5 z 5

Skvělá sympatická sbírka, verše plné vtipu a úsměvných slovních hříček, jemné a zároveň detailní a nápadité kresby. Radost číst a prohlížet!

Makrela Liška
17.07.2013 5 z 5

Jsem autorkou ilustrací a spolučinitel na finálním výběru básní, pokud budete mít jakékoliv komentáře, postřehy či cokoliv jiného s radostí vás vyslyším, Makrela

Autorovy knížky

2012  95%Zpod klobouku