Eva Luna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Vzpurná dívenka s očima dokořán, nadšená posluchačka rozhlasových her na pokračování zvyklá nahlížet klíčovými dírkami a naslouchat za dveřmi, zdědí po matce vypravěčské nadání odrážející se ve fantastických, neuvěřitelných příbězích, šokujících, směšných a zároveň tragických jako život sám, díky němuž se jí podaří uniknout bídě, ponižování a útisku. Při svém putování se střetne s celou řadou bizarních postav, ať už je to její kmotra, jež přivede na svět dvouhlavou obludu, kuchařka Elvíra, která má ve zvyku spávat v rakvi, což jí nakonec při povodni zachrání život, vlivná bordelmamá se svým přítelem transvestitou Mimi, z něhož se stane televizní hvězda, nebo dítě ulice Huberto Naranjo, který se dá k partyzánům, rodina strýce Ruperta a tety Burgel, kteří v alpské vísce uprostřed tropů vyrábějí kukačkové hodiny, případně sám diktátor, šéf tajné policie s gardénií na klopě či orientální obchodník se zlatým srdcem a něžnýma rukama a jeho životem znavená žena Zulema ... v neposlední řadě pak Rolf – Evina životní láska – neboť jisté příběhy přece nemohou končit jinak než šťastně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/6805/eva-luna-JlU-6805.jpg 4.172
Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, BB art
Orig. název:

Eva Luna (1987)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Eva Luna

Přidat komentář
Vydra57
22. února

Autorka je vynikající vypravěčka. Bizarní příběh hlavní hrdinky je díky jejímu umu uvěřitelný, má spád , přes dramatické pasáže se opakovaně pročteme k pozitivnímu pokračování . K posílení unikajícího optimismu výborná.

stopni
06.10.2016

Kniha, který stojí za přečtení..... V první části na čtenáře bude dopadat jen deprese a pocit, že děj už nemůže být horší...... Ale v druhé části se vše obrací a čtenář tak získává naději na to, že kniha možná i dobře skončí..... ;-) Evě Luně jsem do poslední chvíle nepřestávala fandit.......Vřele doporučuji všem..... ;-)

Tess.96
11.12.2015

Ze začátku mi dělalo trochu problém se pořádně začíst, ale postupně jsem se nemohla odtrhnout! I když příběh úplně negraduje podle mých představ, tak Isabel Allende to všechno zachraňuje se svým úžasným vypravěčským umem. Eva Luna zažila mnoho nehezkých, ale i hezkých věcí a Isabel jako vypravěčka dokáže i z maličkosti udělat krásnou a úžasnou věc.

Taťka Hraboš
28.07.2015

Kdysi dávno jsem viděl v kině Dům duchů od stejné autorky předlohy (ten film se mi hodně líbil), tak jsem byl na její styl docela zvědavý. Nejprve jsem byl lehce zklamán, ale časem jsem se do knížky začetl a výsledný dojem je pěkný. Je to takové pozitivní povídání se spoustou bizarních postaviček s až absurdními osudy, podané velmi malebným jazykem a se slušnou dávkou humoru. Kdosi tu už autorku označil za Marquéze v sukních - měl jsem podobný pocit. I když se děj odehrává v zemi, kde se vládnoucí garnitura se svými oponenty nemazlí, všechny postavy (včetně hlavní hrdinky) si dějem proplouvají v podstatě bez rizika, bez napětí - a to je možná to, co mi v téhle knížce nejvíc chybělo.

adelinka
02.01.2014

čítanie tejto knihy mi išlo dosť pomaly (čitateľský útlm?) kniha nemá nejaký rýchly strhujúci príbeh, ale napriek tomu ma príbeh hlavnej prestaviteľky veľmi zaujal.....Eva Luna príde o matku ako malé dievčatko, ujme sa jej krstná mama, ktorá sa ju snaží vychovať ako najlepšie vie.....Eva luna je chudobná a život berie ako ide.....vždy má niekoho pri sebe, kto jej pomôže a má ju rád....postupne sa jej začína plniť aj jej sen - začať písať.....pekný príbeh....

Makrela Liška
09.09.2013

Příjemná oddechovka, trochu jako byste z Marquézových Sto roků samoty udělali román pro ženy

lusila
28.08.2013

Úžasné! Táto kniha ma pohltila od začiatku. Určite si chcem prečítať aj ďalšie knihy tejto autorky.

Skip
10.04.2012

Podruhé jsem přečetl tuto skvělou knihu a zase jsem se rozplýval nad vypravěčským uměním a fantazií této vynikající chilské spisovatelky. Věty plynou jedna za druhou, mnohdy v dlouhých odstavcích a čtenář je přímo unášen dějem, kde jsou dost výrazně použity prvky magického realismu. Vím, že to není moc známá kniha a nedosáhla ani takové proslulosti jako Márquezových Sto roků samoty, ale kdybych byl učitel nebo psal encyklopedie, tak jako příklad magického realismu budu vždy uvádět na prvním místě Evu Lunu.