Koupit knihy

Isabel Allende

chilská, 1942


Nahrávám...
TIP: Jakmile váš oblíbený autor vydá novou knihu, upozorníme vás!

Populární knihy

/ všech 14 knih

Komentáře (8)

Ithaka
15.05.2021

TED talks, Monterey California, březen 2017 ( v angličtině, s českými titulky)
Spisovatelka a aktivistka Isabel Allende ve své přednášce hovoří o ženách, kreativitě, definici feminismu - a samozřejmě o vášni:
https://www.ted.com/talks/isabel_allende_tales_of_passion?language=cs

kaja77
13.05.2021

knihy paní Allende jsou prostě báječné, skvělé, objevné.... objevila jsem jí díky star dance, kde soutěžící tonya graves v jednom rozhovoru Isabel Allende uvedla jako svoji oblíbenou autorku, já si poté přečetla Dům duchů.... a tak jsem se zamilovala :D

nika124
16.09.2015

Pro mne jednoznačně nejlepší spisovatelka latinskoamerické literatury, zejména Dům duchů (jehož literárně-politické analýze jsem se věnovala i ve své diplomové práci) je nesmírně neobyčejnou knihou. Téměř ve všech autorčiných knihách se prolíná krutá realita chilských dějin s odkazem na tradice a kulturu obyvatel Latinské Ameriky typickým pro literární proud magického realismu. Knihy Isabel Allende vtáhnou čtenáře do děje a zároveň ledacos odhalí o zemi, která většině z nás není úplně známa a o hrůzách, kterými sama autorka musela projít (zvlášť autorčina první kniha Dům duchů je z velké části inspirována autorčiným životem).

Marika Vanova
06.05.2015

Její styl psaní je mi velmi blízký, hlavně série Dcera štěstěny.

javirgo
02.06.2013

Již po přečtení dvou knih od Isabel Allende mě její styl psaní tak pohltil, že ji bez váhání řadím mezi své oblíbené autory.

Pro ostatní její fanoušky a fanynky přidávám její živé vystoupení s jejím vyprávěním, ve kterém nešetří humorem :
https://www.ted.com/talks/isabel_allende_tells_tales_of_passion?language=cs#t-15645

Renava
27.06.2012

Moje zoznámenie s Isabell Allende začalo dlho zháňaným Domom duchov a ten mi pomohol si uvedomiť, aká by bola škoda,keby som túto jedinečnú spisovateľku neobjavila.. Odvtedy sa mi podarilo vytvoriť slušnú zbierku jej kníh, ktoré si postupne dávkujem a vychutnávam ako delikatesy.. Lebo tento výraz si nesporne jej diela zaslúžia! Allende patrí medzi mojich TOP autorov, ak nie na úplne prvú priečku..

zuzulique
23.05.2011

Jedna z mojich najmilovanejších autoriek magického realizmu, ktorá píše hodnotné knihy nielen pre ženy, plné skvelých fascinujúcich príbehov na historickom pozadí. Dom duchov je pre mňa absolútny vrchol, postavy z tejto knihy stretnete aj v Dieťati šťasteny a v Sépiovom portréte :-)

Jíťa

Výborná autorka, která dokáže neuvěřitelným způsobem skloubit reálný příběh s mysticismem.