Návštěva malé smrti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malá smrt je nešťastná: nikdo ji nemá rád, všichni se jí bojí, lidé, které převádí do svého království, jsou smutní, vzdychají a je jim zima. Jednoho dne si ale malá smrt dojde pro Evelínu a od té doby je všechno jinak. Konečně jste tady! vzkřikne holčička, když ji vidí... Jak s malým dítětem mluvit o smrti? Co mu říct... Kitty Crowter je přirozená vypravěčka, nebojí se dětem otevřít tak složité téma, jako je konec života, a dělá to s vrozeným citem pro dětský svět. -- zdroj: kosmas.cz --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159816/big_navsteva-male-smrti-159816.jpg 4.6109
Žánr:
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika

Vydáno: , Baobab
Originální název:

La visite de Petite Mort, 2011


více info...
Nahrávám...

Komentáře (21)

Kniha Návštěva malé smrti

AlčaH
předevčírem

Kraťoučká knížka, která má za cíl dětem přiblížit téma smrti jako součásti života. Má moc krásné ilustrace, které chytnou za srdce, a věřím, že pro rodiče může být skvělým pomocníkem při otevírání tak složitého tématu... Mně se moc líbila.

Eliot30
11. března

Zajímavý způsob jak dětem ukázat, že smrt je součástí života...


ZoeChaya
24. února

Trochu jsem si pobrečela, protože můj život je plný odcházejících lidí už dlouhou dobu. Když zemřou, odejdou fyzicky, ale láska k nim nezmizí.

Luigi1
23.06.2021

Tak to je jeden-jedna,spisovatl-spisovatelka která dokázala věrohodně a nenásilně psát o smrti a umírání,že jsem žasnul nad tímto,že se dá psát poutavě a poprat se s tajemnem.

Hanina61
21.05.2021

Přečetla jsem ji během pár minut třikrát po sobě... poprvé jsem měla na konci v očích slzy dojetí... podruhé jsem věnovala o to větší pozornost půvabným ilustracím... a potřetí jsem se na konci usmívala... Doufám, že až jednou přijde můj čas, budou tam oba dva...

michal2601
11.02.2021

Půvabný příběh o tom, že není třeba se bát smrti.

Greena
16.07.2020

(+ SPOILER) Smrt je v příběhu Kitty Crowther malá roztomilá osůbka. Má černý plášť a přes rameno si nese kosu. Tiše chodí, navštěvuje lidi a bere je za ruku. Odvádí je do království mrtvých. Lidé se malé smrti bojí a ji to mrzí. Pořád je to stejné až do dne, kdy si přijde pro dívenku Evelínu. Ta je první, kdo maličkou smrt ráda vidí. Evelína se v království mrtvých dlouho nezdrží, protože se musí vydat na cestu do dalšího života. A Evelína se vrátí ještě jednou, ale já vám již nemůžu prozradit v jaké podobě. To si musíte přečíst sami.
Kniha je smutná, ale možná nečekaně také plná radosti, trochy smíchu, a vžene vám takové hezké slzy do oč očí...

josefina_silena
25.11.2019

Kniha mě zaujala svými ilustracemi i tématikou. Zpracování se mi velmi líbilo a dokážu si představit, že pokud si to situace vyžaduje, tento krátký příběh může malým dětem pomoci téma odcházení lépe uchopit a pochopit.

1