makki.xoxo makki.xoxo komentáře u knih

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Tahle kniha by měla být v povinné četbě na kazde škole.. Je to opravdu silný příběh.

22.09.2019 5 z 5

Dům na prahu noci Dům na prahu noci Catherine Banner

Nechápu ty negativní komentáře, ale jistě důvod mají.. samozřejmě, každému se líbí něco jiného, ale myslím, ze každého to alespoň trochu vezme za srdce. Na knize se mi především líbilo, ze se v nich ukázaly války a pokrok doby celým staletím,.. Je dobre si uvědomit, ze to vlastně není tak dlouho, kdy nebylo samozřejmostí mít televizi a jiné vymoženosti. Lidé k sobě byly pokornější a tak nějak hodnejsi.. dnes už žijeme v úplně jiné době. Kniha se mi do ruky dostala náhodou.. vzala jsem ji v jednom nejmenovanem knihkupectví, abych dosáhla na určitou částku a dostala láhev proseca. :-D každopádně - stalo se a já jsem moc ráda, ze se ke mne kniha dostala. Co má se stát, stane se a vše si k Vám cestu najde. :-) Hezky večery

15.02.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nebyla to moje první (ani poslední) knížka o válce a o holocaustu. Příběh je napsaný čtivě a zajímavě. Přála jsem si celou dobu, aby to Gita i Lale přežili a byli spolu ´”dodnes”. Jediný co bych vytkla je to, ze konec knihy byl na mě až moc uspěchaný.. čtu o těch hruzostrasnych věcech a najednou bydlí v Austrálii a je konec. Oproti ostatním knihám o holocaustu, Tatér z Osvětimi není drastický a cely koncetrak se nejeví tak příšerně.. Z 96% u knížek s touto tematikou uroním slzu, u Tatéra ani jednu.. přesto si mě příběh necim získal a hodnotím ho velmi kladně. Je to zase úplně jiny příběh než jaké jsem četla predtim. DOPORUČUJI.

25.08.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Kniha mě ke konci naprosto pohltila. Je to inspirující, smutný a srdcervoucí příběh, který si zaslouží pozornost. Knihu jsem přečetla jsedním dechem i přesto, že má přes 400 stran. Knihu moc doporučuju! Způsob jakým spisovatelka píše je čtivý a myslím, že na tuhle knížku jen tak nezapomenu.

18.09.2017 5 z 5

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Nemastné. Neslané. Neměla jsem u toho žádné pocity, na které jsem u čtení zvyklá (zvědavost, napětí, radost, smutek..).
Z nějakého pohledu muže být kniha zajimava, ale já bych si ji už znovu neprecetla. Jsem zklamana a očekávala jsem více na to, jak má kniha zde vysoké hodnocení.
Naštěstí se rychle četla díky stylu jakým je psaná.

10.01.2022 2 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Od knížky jsem měla velké očekávání díky její propagandě. Bohužel jsme byla zklamana. Kniha se rychle a hezky četla, “odsejpalo to”. Sepsat dětství na 100 stránek bylo málo. To same dospívání.. vše bylo hrozne rychle. Zuzana byla v Terezine, čtu 20(?) minut a už byla převezena jinam. Čtu dalších 60(?) minut a už byla z koncentračních táborů zcela venku. To same její láska s Janem. Než jsem stihla vstřebat dej, už byl jinde. Ale možná je to moje chyba. Celkove kniha nebyla spatna, ale se stejnou tematikou jsou i lepsi knížky.

18.11.2021 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Ehm.. nuda.. kniha tady v komentářích je dost nadsazená, ale na takove nedělní pohodlne odpoeldne se to dá.

12.01.2018 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Dívka ve vlaku je první kniha tohoto žánru, kterou jsem přečetla a musím říct, že kniha se mi velmi líbila a je neskutečně čtivá. Ze začátku než se zorientujete v čase a v pohledu jakém je to zrovna psaný, může být chvíli problém, ale čím víc tu knihu čtěte a dostáváte se dál, tak ji nepustíte z ruky. Nechtěla jsem dělat nic jiného než číst, abych odhalila, kdo ji zabil. Knížku doporučuji. :)

28.10.2016 5 z 5

Poslední Vánoce v Paříži Poslední Vánoce v Paříži Hazel Gaynor

Když jsem si v knihovně vybírala knizku na romantické oddechove čtení, které jsem planovala mezi pohadkama o Vanocnich svátcích, vybrala jsem tuto knihu prave díky hezké obálce a vánočnímu názvu. Až když jsem knihu začala číst, pochopila jsem, ze to nebude pro duši oddechove čtení na Vánoce, protože první světová válka sebou nesla smutek a zoufalost.
Kniha mě i přesto velmi uchvátila a moc ji doporucuji. Nebyl to první historicky roman, co jsem četla, takže mám co porovnávat.
Čtení knížky rychle “odsejpalo” díky psanou formou dopisu.
Moc se mi líbil charakter hlavnich postav a bylo mi velmi lito Willovi brzké smrti.. ale to byla realita války.
U těchto knížek mě nikdy nepřestane bavit porovnávat dobu, ve které žili oni a ve které žijeme my, kdy všechny zprávy jsou odesílány prostřednictvím sms, sociálních sítích, a adresát si je přečte téměř hned, ne až po uplynutí několika dnů či tydnu.
Jsem rada, ze jsem na knihu náhodou narazila a mrzi mě, ze od autorek není přeloženo více knih do češtiny.

03.01.2022 5 z 5

Je to jinak, mami Je to jinak, mami Tamara Tainová

Kniha se velmi rychle a dobře čte. Doporučuji pro všechny věkové kategorie.. Třeba se i zapšklým lidem, kteří nejsou otevřeni společnosti, otevřou oči. Některé situace v knize se ale musí brát s nadhledem. :-)

29.07.2020 4 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Moje třetí přečtena knížka od této autorky a musím říct, ze zase až do poslední stránky jsem netušila, jak to dopadne. Do prvni poloviny knížky se mi nechtělo, ale pak to nabralo směr plný překvapeni a zacetla jsem se. Knížka se čte snadno a sama. Ostatně, jako každá od Jojo Moyes. Nezklamala a proto dávám 5 hvězdiček.

29.09.2018 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kolik lidí si po přečtení této knihy začne psát dopisy z budoucnosti?

04.12.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Z malého kotěte se postupně stává moudřejší a vzdělanější kočka. Nenápadně je popsáno i budhistické náboženství a jeho základy. Určitě si ráda přečtu i druhy díl. Knížce nechybí vtip ani moudrost. Čte se to samo a vzala jsme si z toho pár užitečných rad. Děkuju, že jsem se k téhle knize mohla vůbec dostat. :)

22.01.2017 5 z 5

Papírový palác Papírový palác Miranda Cowley Heller

Knížku jsem přečetla na pár zátahů. Takhle v létě, po obědě, u vody, kdekoliv si člověk dá nohy nahoru je naprosto skvělá! Orientace času není zmatená, stačí si přečíst místo a datum před každou kapitolou, abyste byli v obraze, kde a kdy se kapitola odehrává.

16.08.2023 3 z 5

Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Dewey – kocour z knihovny, který okouzlil celý svět Vicki Myron

Vždycky jsem davala přednost psum, ale po téhle knížce mám slabost i pro kočky. Knížka, která Vás úplně pohltí. Doporučuji.

09.01.2019 5 z 5

Volba: Klíčový okamžik Volba: Klíčový okamžik Jakub Trpiš

Než jsem knížku začala číst, koukala jsem na recenze. Teď už chápu ty rozdílné hodnocení.. Aby se knížka člověku líbila, musí mít trochu odlišné rozumové vnímání a pohled na svět. Nějakým způsobem by měl mít přehled o základech duchovního světa a být jeho příznivcem. Pokud tomu tak není, je možné, že Vás právě tato knížka k tomuto vědomí přivede. Je to zajímavé čtení, ale jak říkám, jen pro vybrané čtenáře. Knížka není pro každého, ale já i mamka jsme byly z knížky nadšeny! Doporučuji. :)

12.06.2018 4 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Čtivá a krásná kniha

10.05.2016 5 z 5

Matkárna Matkárna Amy Sohn

Jak už zde bylo řečeno, moc jmen, moc názvů, moc sexu.. moc vseho. Zbytečná ztrata casu.. mrzi mě to, ale tuhle knizku nedoporučuji. Dávám jednu hvězdou za hezkou obálku.

22.12.2021 1 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

Dneska jsem dočetla tohle poselství a jsem fakt rada, ze se mi dostalo do rukou. Tohle by měla byt povinna četba na všech školách!! Knizka, která Vám dá hodně co do života a pokud ji přečtěte po druhé, po třetí, po čtvrté.. vzdy si z toho vezmete neco nového.

17.07.2018 5 z 5

Kamarádky z mokré čtvrti Kamarádky z mokré čtvrti Ann Leary

Na mě nezajímavý děj, žádná akce, ale rychle se to četlo.

24.06.2018 2 z 5