Maki21 Maki21 komentáře u knih

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Ačkoliv Stephena Kinga mám velice ráda, tato kniha mě nijak nenadchla a ani nebavila. Vyprávění jedné osoby probíhající jako dlouhý monolog mi přišel velice nudný. Upřímně musela jsem se přemlouvat abych knihu vůbec dočetla.

12.10.2021 1 z 5

Zelené pahorky africké Zelené pahorky africké Ernest Hemingway

(SPOILER) Po dlouhé době jsem měla chuť na nějakého klasického autora. Bohužel knihu musím porovnávat s knihou Stařec a moře která se mi líbila o dost víc. I když téma je velmi podobné a to putování krajinou za ulovení nějakého speciálního kusu zvířete. Zde mi to přišlo velmi zdlouhavé a jednotvárné. Upřímně nudila sem se již cca po prvních padesáti stránkách. Ale zase musím vypíchnout krásný popis africké krajiny a všech možných zvířat která tam žijí.

05.10.2021 3 z 5

Exit West Exit West Mohsin Hamid

Zajímavá kniha na zamyšlení, člověk nejen sleduje příběhy hlavních hrdinů ale na závěr je zodpovězeno mnoho filosofických otázek které jednoznačně stojí za zamyšlení.

22.08.2021 3 z 5

Najdu si tě všude Najdu si tě všude Elsebeth Egholm

(SPOILER) Kniha se mi velmi líbila, obvykle severské detektivky nemusím. Ale tato byla velmi zajímavá od začátku do konce, ihned jsem se ztotožnila s oběma hlavními hrdiny a fandila sem jim až do konce. Jediný za co strhávám hvězdičku je že v knize jsou dvě vraždy ale autorka nám osvětlí vraha pouze té jedné a spoustu otázek zůstane nezodpovězených.

27.07.2021 4 z 5

Jak poznat, když vám někdo lže Jak poznat, když vám někdo lže Joe Navarro

Kniha je krátká a stručná. Slouží spíše jako příručka jak rychle odhalit signály když vám někdo lže. Je zajímavé si jí pročíst a něco si zapamatovat ale bohužel je to spíše učebnice nežli beletrie.

20.05.2021 4 z 5

Učebnice sebelásky Učebnice sebelásky Lucie Kolaříková

Příjemná učebnice, která umožní podívat se do svého nitra zase trochu z jiného úhlu. Nejvíce se mi líbí že na závěr knihy, jsou přímo meditační cviky které člověk může sám odzkoušet.

22.02.2021 5 z 5

Loď s otroky Loď s otroky Josef Klíma

I když jména postav byla pozměněna, ty hlavní člověk rozeznal. Dobrá kniha pro nás kdo "divoké devadesátky" nezažil a ani si nedovede představit jaké to bylo v té době žít. Bohužel čekala jsem lepší konec, nebo spíše napínavější závěr. Ale pokud to člověk bude brát jako pohled jak se tenkrát žilo (nezkresleně) tak proč ne.

18.01.2021 2 z 5

Krátká, humorná kniha která je ideální na dovolenou. Pobaví, člověk se zasměje a uvědomí si jak je taková práce opravdu těžká a náročná jako každá práce s lidmi.

21.09.2020 4 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Na to že nemusím severské autory, tak tato kniha je vynikající. Napínavá od začátku až do konce. A závěr naprosto strhující že čtenář nemůže přestat číst dokud nemá vše dočteno.

24.08.2020 5 z 5

Zajímavá povídková kniha od Šimka a Grossmana vtipná a nenáročná.

26.07.2020 4 z 5

Světla a stíny islámu Světla a stíny islámu Břetislav Tureček

Pokud vás zajímá jak to doopravdy chodí v islámských zemích tak je to to pravé. Nezabarvené, poučné a velice zajímavě vysvětlené. Autor vás zavede do míst kam se obyčejný člověk jen těžko dostane.

26.04.2020 5 z 5

Výborná kniha která upravila můj pohled na svět. A pomohla mi lépe chápat některé problémy.

30.12.2019 5 z 5

Kořistí v Kaddáfího harému Kořistí v Kaddáfího harému Annick Cojean

Jelikož ráda čtu knihy o špatném zacházení s muslimskými ženami, zajímala mě tato kniha. Výborně napsaná, je tam jeden hlavní příběh kde vypráví mladá dívka jak se dostala do Kaddáfího harému, a poté mini příběhy ostatních asi 8 dívek. Velmi poučné a zajímavé téma. Jak si muslimské dívky musí svou pozornost a vzdělání vybojovat.

23.11.2019 5 z 5

Smrt v zádech Smrt v zádech Harlan Coben

Už jsem četla několik knih od Harlana Cobena a za mě bohužel zatím nejhorší kniha. Celý děj byl vcelku nudný, a až poslední dvě kapitoly to nějak zlepšily. Bohužel Harlan má i lepší knihy ale ty už jsem popsala v jiných recenzích.

10.11.2019 2 z 5

Arabská krev Arabská krev Tanya Valko

Velice zajímavé pokračování knížní trilogie, tentokrát o válce v Libyi. Velmi zajímavý pohled na válku očima obyčejných lidí. Trochu mě zamrzel konec, příběh graduje čeká co se stane a konec. Předpokládám že bude pokračování při tak otevřeném konci.

09.11.2019 5 z 5

Z područí islámu Z područí islámu Ayaan Hirsi Ali

Kniha zajímavě pohlíží nad problematikou muslimů v západních zemích. I když kniha je jednostranně psaná, tak jí doporučuji všem lidem co podporují přistěhování muslimů do Evropy.

25.05.2019 2 z 5

Advokát chudých Advokát chudých John Grisham

Kniha byla zajímavá i když ze začátku nudná. Je zajímavé pozorovat kontrast mezi právníky ve velkých společnostech kteří se soudí o miliony a nikomu tím nepomohou kromě své peněženky a na druhé straně právníci pracující za minimum ale pomáhající opravdovým lidem kteří to potřebují.

03.02.2019 3 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Měla jsem od knihy veliké očekávání, a upřímně konec mě lehce zklamal. Čekala jsem nápaditější zakončení.

06.01.2019 3 z 5

Blackout – Zítra bude pozdě Blackout – Zítra bude pozdě Marc Elsberg (p)

(SPOILER) Na knihu jsem se chystala několik let a teprve teď na ní došlo. Dodnes si pamatuju jaký boom kniha přinesla, jelikož ukazuje co by se mohlo stát kdyby....
Za mě super nápad, dobré zpracování. Občas na mě až moc vědecké ale to je můj problém a upřímně jsem se celou dobu bála že to špatně dopadne jelikož konec nebyl úplně v dohlednu. Naštěstí závěr šťastný všechno šťastné? No snad ano i když tato situace může lehko nastat.

20.06.2024 4 z 5

Návrat do Valbone Návrat do Valbone Josef Habas Urban (p)

Na knihu jsem se těšila několik let, nyní se ke mě konečně dostala ale musím říct že cítím lehké zklamání. Myslela jsem že kniha bude více faktická ale bohužel kniha byla spíše románem lehce inspirována skutečností. Téma jako takové mi přijde velice zajímavé ale tohle byla spíš romantická kniha odehrávající se v Albánii a rozuzlení taky nic moc.

17.06.2024 3 z 5