makhushka makhushka komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Po knížce naslouchač jsem sáhla díky doporučení u mé recenze na knihu Druhá šance a tímto bych chtěla dotyčné (teda myslím, že to byla žena) moc poděkovat. Se sci-fi žánrem teprve začínám, nemám moc k čemu přirovnat s čím porovnat a posoudit zda se jedná o kvalitní sci-fi. Ale mě knížka neskutečně bavila. Chviličku mi trvalo zpracovat nové slova, které jsou textu obsaženy a až po přečtení knihy jsem si všimla, že úplně vzadu je slovníček
Celkově mě bavil čas a prostor ve kterém se děj odehrává, bavila mě i psaná forma toho textu. Prakticky nemám co bych vytknula a s příběhem Ilan rozhodně budu pokračovat a těším se na další knihy s pera Petry Stehlíkové!
Za mě 5 ⭐️ z pěti.

29.06.2022 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Nějakou tu detektivku už jsem přečetla, přibližně 90% mé knihovny (debilní úsměv), ale ovšem tohle byla bomba! Malinko mě vytáčelo množství poznámek "pod čarou" od překladatelky, ale to jsou malé věci.
Napětí, aspoň u mě bylo maximální, děj pomalu, ale jistě nabírá grády a co vám budu povídat.....už dlouho se mi nestalo, že jsem knihu nachvilku musela odložit, i když jsem hrozně chtěla číst dál, ale holt přes uslzené oči to jde těžko
Jo, konec mě fakt chytil za srdce a brečela jsem s Poem.

Za mě 5 z 5!

Takže bych chtěla všem z knižních závisláků fakt moc poděkovat, teď si budu muset koupit i další knihy do série, manžel bude velice nadšený

29.06.2022 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Naprosto geniální. Myslím,že více dodávat nemusím.

15.01.2018 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

(SPOILER) OBSAHUJE SPOILER
Předně bych chtěla upozornit, že s jinou romantickou a erotickou literaturu kromě Bloomové nemám zkušenost. Přečetla jsem celou její ságu od banánů až po tajemství a knížky se mi líbí. Jsou to skvělé oddechovky. Teď už rovnou ke knížce Moje (tak trochu) utajené dítě.

Dva dny stačily na vyloženě zhltání knihy. Ano mám děti, ale i kdybych je neměla a chodila do práce, trvalo by to asi stejně, takže se na ně chudáky nebudu zase vymlouvat.
Po knize jsem sáhla poté, co jsem po sobě dočetla všechny knihy série Strašidelné domy, takže to byl pořádný skok, ale přesně to jsem potřebovala!
Mám ráda její lehký humor, nadsázku se kterou jsou romány psaný. Ano jako román tuhle knihu musíte uchopit.
Lehce utopický příběh, který má happy end jako pohádka. Po několika peripetiích se do sebe po značně eroticky napnutých chvílích hlavní postavy bezhlavě zamilují a všechno je jak má být. Dcera se dočká svého otce a žena lásky, po které 5 let nevědomky toužila.
Zpracování příběhu bylo podle mě dobré.
Jednoduché odpočinkové čtivo, skvělé na dovolenou.
Těším se na další její knihu :)

29.06.2022 4 z 5

Hněv andělů Hněv andělů John Connolly

Chápu ty, kteří píší, že kniha je zbytečně rozsáhlá. Jo, Connolly rád obkecává a krouží kolem, a to je právě to co se mi u něho líbí. Člověka donutí začít přemýšlet, rozvíjet fantazii a pak máte pocit, že jste přečetli 3 knížky naráz :-)

Na takovou knížku musí mít člověk klid, aby se dokázal začíst a aby ho nic nevyrušovalo a mohl by se klidně soustředit. Za mě palec nahoru :)

09.04.2015

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Tak si čtu doma, čtu v tramvaji, čtu v práci a řeknu si, no nic kouknu která stránka kdyby se náhodou zavřela....286...Cože?! Kdy, kde jak, to není možné! Absolutně mě vtáhla do děje, pro mě tento díl Keplerovky byl jeden z nejlepších!

24.05.2014 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Nejdříve Žena v kleci, přečtena vmžiku, nato jsem hned ještě ten den otevřela Zabijáky, ještě kratší mžik, nato jsem si chtěla otevřít Vzkaz v láhvi a ejhle já si ho ještě nekoupila......Čert aby to spral!

13.02.2014

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Tak nějak jsem četla vaše chvalné komentáře a tak mi to nedalo a první knihu kterou jsem od Jo Nesba přečetla byla právě tato....a asi mě ukamenujete, ale já to za boha nemohla dočíst :D Né, možná byl špatný čas na takovou knihu, nebo jsem zrovna neměla čtivé období, ale prostě mi ta kniha nesedla....nemyslím si, že bych ho za to zavrhla úplně, to ne, určitě si od něj ještě něco koupím a dám mu druhou šanci. Ale až za nějaký ten čas...
Sněhulák pro mě osobně byl utahaný, náročný a tak nějak bez chuti.

03.01.2014 3 z 5

Prosím tě, neblázni! Prosím tě, neblázni! Ivan Kraus

Tyhle povídky můžete číst kdekoli, kdykoli a několikrát po sobě, ale stejně si barvitě představíte hlavní hrdiny a nejde se nesmát.

30.11.-0001

Děti noci Děti noci Dan Simmons

Tohle bylo velké sousto, dlouho mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, vlastně se mi začala líbit až po dlouhém úvodu, kdy Kate s malým Joshuou odjede zpět do států. Jenže pak se stane obětí únosců a po několika nocích v nemocnici se s pomocí O'Rourka a Luciana vydává zpět do Rumunska pro své dítě. Rozplétá pavučinu mocných strigojů a zjišťuje, že jsou všude a to doslova.
Kniha plná zvratů, zrad, ale i něčeho jiného...třeba lásky? Konec byl vyloženě bondovka, ale jo, užila jsem si ho! Hrozně by mě zajímalo, jestli knihu četl/a nějaký/á hematolog/žka, protože těch odborných názvů a detailů tam bylo mraky a mě teda nedávaly žádný smysl zase ale klobouk dolů před spisovatelem, který se do něčeho takového pustí.

22.10.2022 4 z 5

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Bez mučení se přiznám, že z nějakého pro mě neznamého důvodů nemám ráda a nečtu české autory, neptejte se mě proč, nebudu vám schopna odpovědět.
Druhá šance je pro mě prakticky třetí kniha z žánru sci-fi, co jsem doteď přečetla, první byla kdysi dávno Metro 2033, druhá celkem nedávno Výpadek systému. Mezitím se má knihovna kupila knihami s krimi/drama/thriller tématikou a díky Druhé šanci jsem asi beznadějně propadla žánru sci-fi.

První stránky pro mě ale nebyly vůbec jednoduché! Pro mozek matky se třemi dětmi, která je už skoro pátým rokem na mateřské (tudíž si dovedete představit nakolik asi musí být scvrklý, díky každodenním stereotypním věcem), to pro mě byl docela záhul. V půlce knihy jsem začala hořce litovat, že jsem si nedělala nějaké poznámky, protože jsem se začala ztrácet. Ale měla jsem v Adama naprostou důvěru a věřila jsem, že na konci mi to prostě scvakne a mozek exploduje.

A taky že jo! Byla sobota 16.4. 23:46 hodin a já knihu zavřela a ozvala se exploze.

Já asi se svou slovní zásobou nebudu schopna nějak popsat, jak geniální knížka je, bude vám prostě muset stačit to, když napíšu, že je to asi nejlepší kniha, jakou jsem kdy držela v ruce a zcela určitě si ji přečtu znova, což nedělám, nebaví číst něco, co už jsem četla a vím, jak to dopadne a podobně....tohle je jiné. Je to velké.

Musím uznat, že kniha je opravdu skvěle napsaná, dobře se četla, prostě vás ten děj pohltí a i když občas vůbec nevíte, cože se to zrovna děje, čtěte dál, protože musíte!

Tímto zahazuju svůj neopodstatněný důvod nemilosti k českým autorům! Děkuju ti Adam Pýcha a bylo mi ctí, že něco takového mohlo projít mými mozkovými buňkami!

17.04.2022 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Tak tohle byla jiná kávička než Sněhulák, u toho jsme se nudila a nemohla jsem knihu dočíst. U téhle jsem se bavila, kolikrát se zasmála a dokonce i málem poplakala. Nesbo dostal druhou šanci a ta dopadla na výbornou!

13.04.2014 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Já prostě nemám slov! A ten konec, no mazec! Bezkonkurenčně jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

29.05.2013 5 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Od tohoto autora jsem přečetla i lepší knihy, zaujalo mě ale místo kde se děj odehrává a proto jsem si ji zakoupila. Po seznámení se všemi "účastníky" a přečtení úvodního prologu se mi četla dobře, odpočinula jsem si u ní, občas to bylo napínavé až se tajil dech, jindy jsem měla sto chutí pár řádků přeskočit.
Ale jinak celkově se mi kniha četla dobře.

29.05.2013 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Někteří píšete, že Popravčí byl lepší jak Dvojitý kříž......mmmmm mi to tak nepřišlo, DK byl lepší, dokonce mnohem. Popravčí byl taky dobře promyšlený a napsaný,ale něco mi tam chybělo.

12.10.2013 4 z 5

Kosti jsou věčné Kosti jsou věčné Kathy Reichs

Jako vždy skvělá. Když popisuje sledovačku a to jak jí byla zima, musela jsem se přikrýt dekou. Když popisuje svůj únos, jako vždy, a to jak je jí špatně, člověk aby si donesl kýbl, kdyby se mu náhodou udělalo šoufl.
Občas se ztrácím v postavách, na můj vkus jich tam má někdy až moc, proto 4 hvězdy.

27.09.2013 4 z 5

Kód smrti Kód smrti Lincoln Child

Jak se říká - Velké očekávání, velké zklamání...
Říkala jsem si "proboha, to snad není možné, že tihle dva, kteří dokáží napsat něco tak geniálního jako Zátiší s vranami, nebo Kolo temnoty, napsali tohle? To nemohli napsat oni...." Doufám, že se nějaký skalní fanoušek těchto dvou géniů neurazí, ale přišlo mi, že je kniha napsana stylem - tak jim něco napišem ať si vyděláme penízky.... prostě to nechápu, a tak jako Desireus nedoporučuji číst lidem, kteří milují stejně jako ja sérii Pendergasovek.
Chyběla mi tam ta jejich hravost a hlavně mě dost zklamaly dialogy, přišly mi nepropracované, takové nijaké.
Škoda, docela jsem se na knihu tešila, ale co - i mistr tesař se někdy utne:)

29.09.2012

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Ú ŽA SNÁ!! tohoto spisovate zbožnuji....právě proto, že si dokáže pohrát s fakty a lží nebo spíš "nepravdou". Záleží jen a jen na člověku čemu uvěří a čemu ne a ja mu to sežrala i s navijákam.
Později jsem viděla film Svobodní zednáři a ztracený symbol, kdo neviděl a četl knihu tak doporučuji.

30.11.-0001 5 z 5

Převzetí Převzetí Vojtěch Záleský

Moje první urban fantasy. Vůbec jsem nevěděla do čeho jdu, pořád mi v hlavě blikalo červené světýlko, že to není úplně můj šálek kávy.
Ale já kafe moc nepiju a nedala jsem na výstrahu v hlavě a pustila se do ní. Nutno říct, že hlavní důvod, proč mě to ke knížce tak táhlo byly hlavní postavy. Autor knížky na svém instagramu postupně odhaloval obsazení knihy a já bedlivě čekala na další a absolutně jsem je hltala! Různé rasy "lidí", které nejsou tak zmatené jak jsem se obávala, jsou skvěle popsány a díky ilustrací právě na insta autora je máte přímo před očima a živě pozorujete každý jejich krok.
Styl psaní je hodně barvitý, kniha se čte krásně, hladce, nikde nic nedrhne, děj vás chytne za pačesy a táhne do konce jako neandrtálec, který svou ženu majznul kyjem a táhl do jeskyně. Nekompromisně.
Úžasně postavený svět i postavy, těžko vybrat nejoblíbenější, ale kdybych musela, tak asi Mike a Will Flynn. Skvělé dílo, jsem ráda, že se ke mě dostalo :)

14.04.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Zarazil mě hned začátek knihy, myslela jsem si, že se děj okolo virusu bude vyvíjet postupně, ale ne, rovnou vás hodí doprostřed všeho a "plav". Strašně obrovské mínus je absence dialogů. Popisy rozhovorů prostě nevynahradí dialogy, to se s prominutím nedalo číst a těch zájmen! Tolik zájmen snad není ani ve slovníku zájmen (kdyby nějaký existoval). On otevřel dveře. Ona ho pozdravila mávnutím ruky. On ji pozval dále.....neeee proboha.
Samotné scény porážek mě nechaly chladnou, nemyslím si, že to by byl autorčin záměr vyzdvihnout prostředí jatek. Co mi ale vyloženě hnulo žlučí byla scéna puberťáků se štěňaty, scéna vědkyně a jejích pokusných "králíků ", no a pochopitelně závěrečná scéna. A tohle přesně byl dle mě autorčin záměr, ukázat krutost, která se skrývá v lidech, skutky, které jsou zrůdné, ačkoli předvídatelné.
Nebyla to špatná kniha, děj jako takový byl skvělý nápad, jen ten strohý styl psaní mi prostě vůbec nesedl.

24.10.2022 3 z 5