Kosti jsou věčné

Kosti jsou věčné https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165014/bmid_kosti-jsou-vecne-165014.jpg 4 120 20

Do montrealské nemocnice přichází Amy Robertsová a stěžuje si na silné krvácení. Lékaři sice zjistí, že nedávno porodila, ale než mohou zasáhnout, Robertsová zmizí. Na adrese, kterou v nemocnici nahlásila, policie objeví zkrvavené ručníky. V obavě z nejhoršího povolává na pomoc Temperance Brennanovou. Ve zchátralém bytě Tempe nachází rozkládající se tělíčka tří novorozených dětí. Majitel tvrdí, že byt pronajal Almě Rogersové. Vzápětí se objeví muž, který hledá Alvu Rodriguezovou. Jsou Amy Robertsová, Alma Rogersová a Alva Rodriguezová jedna a tatáž osoba? Zabila své vlastní děti? A kam zmizela? Případ dostává na starost detektiv Andrew Ryan, pro něhož má Tempe stále velkou slabost. Při vyšetřování spolupracuje se seržantem Olliem Hastym z Královské kanadské jízdní policie. I on patří do Tempiny minulosti, i když na tuhle epizodu by sama nejraději zapomněla. Nesourodá trojice se vydává po stopě zmizelé ženy nejprve do Edmontonu a pak do odlehlého městečka Yellowknife, které je centrem těžby diamantů v Severozápadních teritoriích. Skutečnosti, které zde odhalí, jsou však mnohem zlověstnější, než sami čekali.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Bones are Forever , 2012

Luigi1
19.03.2023 4 z 5

Při nálezu mrtvolek miminek běhal mráz po zádech

tacek01
07.08.2019 5 z 5

Zrovna v tomto titulu tolik pátrání v kostech není, ale ten příběh se mi moc líbil díky námětu

moudivlacek
19.12.2018 4 z 5

Povedený díl, který nám hned na začátku sáhne hodně na city. Konec je také dost emoční. Vše, co se týče dětí (bez ohledu na jejich věk) a lidí bezbranných (mj. i retardovaných a bez rodin) se nás většinou dotkne. Zde si užijeme obojí. Tempe se zde setkává s bývalým přítelem, s kterým se blíže seznámila po odloučení od muže. Ten je do ní stále trochu zamilovaný. Ve vyšetřování je i Ryan. Je zajímavé sledovat ty dva kohouty na smetišti, jak chtějí dobýt Tempe. Přitom jednoho nechce Tempe, a ten druhý od Tempe nedávno odešel a věnuje se jen problematické dceři.
Každopádně v hledání pravdy objevujeme zas věčné téma - chamtivost, láska k penězům, využívání bezbranných, sobectví a lhostejnost.
Pokračuji v sérii.

EleanorJane
08.04.2018 3 z 5

Tak jako další její knihy, je i tato prostě skvělá... Doporučuji, pokud máte rádi detektivky a humor.

ivoiro
09.12.2017 5 z 5

Dávám plný počet bodů. Knihu jsem zvládnul velice rychle.

Lucis.s
18.03.2017 4 z 5

Kniha byla napinava, i kdyz uz tak v posledni tretine byl pachatel jasny. Co mi ale posledni dobou vadi u knizek Reichsove je to jeji popisovani kde ceho. Budov, okoli, vzhledu, hierarchie jednotlivych oddeleni apod. ktere na dej knihy nemaji vliv. A take spousta pouzitych jmen (osob). Misto uzivani si deje pak casto premyslim, o kom je vlastne rec. V popisech i osobach by se mohla trochu mirnit.

ThePetinka
13.06.2016 3 z 5

Líbí se mi být v hlavě geniální vědkyně a pátrat po zločincích. Dozajista je to tím, že Tempy je v knihách velmi sympatická a každý její krok se zdá naprosto logický. Dějová linka nedrhne, nikdy se nezarazím a neptám se, proč by někdo něco takového dělal. V příběhu navíc nechybí ani lehký náznak osobní záplety, který ovšem vůbec nestojí v cestě svižnému detektivnímu příběhu.

Na druhou stranu musím přiznat, že v příběhu mi vadilo příliš podrobné vysvětlování každé vědecké či historické záležitosti. Vím, že to je asi to hlavní, čím se antropoložka Kathy Reichs odlišuje od spisovatelů, ale i tak jsem si nemohla pomoc. Tyhle části mě prostě nudily.

I přesto jsem si však tento příběh užila. Kniha byla místy tak napínavá, že jsem se od ní nemohla odtrhnout a líbila se mi i zápletka. Velkou výhodou vidím i v tom, že příběh je absolutně nepředvídatelný.

Misa25
30.09.2015 5 z 5

Další skvělý díl :))) co jiného k tomu říct, spisovatelka se pro to narodila :)))

nelakarpatiova
04.08.2015 5 z 5

Nejtrefnější komentář: Kůstka nikdy nezklame, připojuji se!

Scharks
18.06.2015 5 z 5

Kůstka nikdy nezklame :)

ovpana
06.12.2014 4 z 5

Napínavá a vzrušující,při nálezech mrtvých miminek naskakuje husí kůže,na druhé straně hašteření milostného trojúhelníku knihu zpestřuje.

ritz
22.09.2014 4 z 5

Miluju seriál Sběratelé kostí, kniha byla v podstatě o úplně jiných postavách, ale nezklamala, dobře se četla.

Jitush
09.09.2014 5 z 5

Vynikající jako vždy. Jedna z mých nejoblíbenějších autorek. Knihu jsem nemohla odložit, dokud jsem jí nedočetla. :)

wikiniki
09.08.2014 4 z 5

Kathyina klasika. Zajímavý děj, zajímavé místo děje a hodně postav, ale mám její příběhy ráda a ani tento mě nezklamal.

rm
12.05.2014 5 z 5

OK, řekl bych spisovatelčin standard - trocha šťourání, ohrožení života, rozuzlení (ne sice "ala Christie"), ale taky dobré :-)

Patapuf
25.11.2013 4 z 5

paráda, paráda, paráda...... čím starší tím lepší... přijde mi, že už není tak vtipná jako dříve, nikdo nemládne a možná za to může Ryan... ale příběh sám osobně je zajímavý a čte se jedním dechem až do konce....

isobel2000
07.10.2013 5 z 5

Skvělá jako vždy.

makhushka
27.09.2013 4 z 5

Jako vždy skvělá. Když popisuje sledovačku a to jak jí byla zima, musela jsem se přikrýt dekou. Když popisuje svůj únos, jako vždy, a to jak je jí špatně, člověk aby si donesl kýbl, kdyby se mu náhodou udělalo šoufl.
Občas se ztrácím v postavách, na můj vkus jich tam má někdy až moc, proto 4 hvězdy.

Auditore
13.07.2013 5 z 5

Přečteno opět jedním dechem. Můžu jedině doporučit.

muchomurka
08.07.2013 5 z 5

Další skvělá knížka od této autorky. Sice mě lehce rozčilovalo, když se pustila do vysvětlování např. historie některého území, protože mě to zdržovala od příběhu, ale to je drobnost.