Temné kosti

Do města se na automobilové závody sjíždí na dvě stě tisíc fanoušků a u charlottské dráhy se najde tělo nacpané do sudu s asfaltem. Soudní antropoložka Temperance Brennanová zvažuje různé teorie, ovšem nález podivné smrtící látky v sudu s tělem opět všechny zpochybní. Aby toho nebylo málo, během závodů zmizí zaměstnanec Střediska pro kontrolu a prevenci chorob. Brennanová to nepokládá za pouhou shodu okolností. Použil tento muž chemikálie z laboratoře k vraždě? Anebo je pravda ještě hrozivější? Jaká další tajemství se tu skrývají?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/126351/temne-kosti-126351.gif 4.395

Temperance Brennanová / Príbehy forenznej antropologičky (14.)

Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, BB art

Flash and Bones (2011)

Kniha Temné kosti

aralka
27.12.2018

Druhá detektivka od této autorky, co jsem četla, předesílám, že seriál jsem neviděla ani jeden díl..... při čtení se dozvíte spoustu zajímavých věcí, není to jen konzumní detektivka, ale čte se pěkně, dala jsem to za dva večery... zaujaly mě informace o přírodních jedech, závodech Nascar a z oboru patologie a antropologie, vždycky mám ráda, když má kniha nějaký naučný přesah a tahle to splňovala.... 4 hvězdičky :-)

moudivlacek
24.11.2018

Docela zajímavé prostředí, i když se tam pohybujeme jen okrajově, ale je tu nadhozeno téma - koníčky, zábava a práce - určená jen mužům, nebo to zvládne i žena? A "sluší se to"? Nemá ženská jen stát u plotny a rodit děti? Co se vlastně kam hrabě? A je dovoleno černým plést se do života bílým? A tak podobně. Je tu dost rasismu, ale i bezohlednosti vůči svým blízkým. O vydírání tu není nouze. A nakonec se ukáže, že i ten "špatnej a odkloplej" policajt vlastně může být docela jiný.
Super, dám se do hledání dalšího dílu.

Morgainne
10.11.2018

Původně jsem chtěla první díl celé série, ale v knihovně neměli, tak jsem si vybrala náhodně podle názvu, je to moje první zkušenost s autorkou a sérií knih o Temperance. Seriál znám, díky jeho častému opakování jsem některé díly viděla už vícekrát. Při čtení je ale potřeba na Sběratele kostí zapomenout, nečekat stejné postavy, stejné příběhy. I tak mě ale Temné kosti úplně nezaujaly - jsem zvyklá na čtení detektivek, velké množstí postav i vyšetřovacích linií, ale tentokrát jsem se lehce ztrácela v tom, kdo, kdy a proč. Tím, že se prolínaly dvě časové roviny případů, větší množství mrtvých, podezřelých i vyšetřovatelů, nebylo úplně jednoduché se v příběhu orientovat. Navíc jak píše minirock - velkou část příběhu se vyšetřuje, mluví se svědky, telefonuje, "zlá" FBI mlží, krade mrtvoly i spisy, a pak se najednou jen tak mimochodem všechno vysvětlí a máme vraha. A na to, že je doktorka Brennanová soudní antropoložka, tak se tu na můj vkus zabývá kostmi jen okrajově a většinu času vyšetřuje.

SSTknihy
15.06.2018

Další z řady kriminálních příběhů soudní antropoložky Temperance. Oproti seriálu jsou knižní příběhy vážnější, propracovanější, napínavější a tak nějak celkově detektivnější. Tentokrát se děj odehrává v prostředí automobilových závodů, nechybějí mrtvoly, extrémisté, podezřelí jsou skoro všichni a na konci vrahovi pěkně zaklapnou želízka. Co víc si člověk může přát od dobré detektivky.

EleanorJane
08.04.2018

Další excelentní dílo této autorky.

ivoiro
20.11.2017

Knihu hodnotím vysoce pozitivně. Čtivý příběh mě držel celou knihu.

Nelly
07.03.2016

Průměrná kniha - trošku mi nesedlo prostředí, kde se děj odehrává, a v zrovna v této knize mě děsně štvaly krátké, jednoduché věty, které jsou pro K.Reichs sice typické, ale tady jsem na to prostě neměla náladu. Počkám si na nějaký napínavější a čtivější díl.

Misa25
23.09.2015

Jeden z nejkratších příběhů o Tempe, ale přesto má vše, co od ní čtenář čeká :D Jen se začínám pozastavovat nad tím, kolik toho ta holka bude ještě schopná snést...to není díl, aby se jí nepřihodila nějaká "nehoda"....ještě, že má kolem sebe tak schopné lidi, co si jí váží a vždy jsou ochotní jí pomoct :DDD