Mája873 Mája873 komentáře u knih

Vzdorující královna Vzdorující královna Meghan March

Druhý díl jsem opět přečetla jedním dechem, asi mě k tomu nutil i předchozí otevřený konec, za což jsem se při poslední stránce proklínala, protože knížka má jen tak málo stránek. Těším se na závěrečný díl.

16.06.2021 4 z 5

Nemilosrdný král Nemilosrdný král Meghan March

Krásná knížka o lásce a whisky.... Hlavní hrdinka Kiera bojuje za rodinnou palírnu, proti obávanému a zámožnému muži, který jak se ukáže má velmi pohnutou minulost...knížku jsem zhltla během pár hodin, no a koupě dalšího dílu byla jasná :-)

16.06.2021 4 z 5

Štvanice Štvanice Patricia Briggs

Moje druhá knižní série od Patricie Briggs...První série s Mercy byla úžasná, jedna kniha lepší než druhá a myslím, že tahle na tom nebude o nic hůř a jsem ráda, že první díl navazuje na předchozí sérii, takže to byl takový nenásilný přechod :-)...mám ráda knížky s tímhle tématem, příjemně napínavá oddychovka ...už se těším na další díl

28.05.2021 5 z 5

Irská kuchařka Irská kuchařka Mary Beth Keane

Mary, žena která milovala vaření nade vše. Představovalo pro ni nejen lásku, ale poskytovalo jí i slušné zabezpečení, na rozdíl od práce v prádelně. A najednou o to všechno měla přijít, protože lidé v jejím okolí onemocněli na břišní tyfus. Mary nechápala, že by mohla být příčinou nemoci, věřila v omyl lékařů...knížka se mi četla v celku dobře a ráda jsem si rozšířila povědomost...

21.05.2021 3 z 5

Kroky ke slunci Kroky ke slunci Corban Addison

Smutný příběh se šťastným koncem...Příběh dvou sester, které se po smrti svých rodičů ocitají najednou sami. Ve snaze se zachránit se vydají na cestu do vzdáleného města, kde ale pod záminkou pomoci dojde k jejich únosu a jsou uvězněny a nabízeny k pobavení mužům. Posléze jsou rozděleny i jedna od druhé a obě jen doufají ve šťastné shledání... Je hrozné představit si to jako skutečnost, ještě teď mi běhá mráz po zádech....

21.05.2021 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Tak už mám dočtený poslední díl, ...knížka se mi moc líbila, příběh se hezky vyvíjel a měl spád, takže se mi krásně četlo...Anna a Christien mi budou chybět, hlavně to jejich špičkování :-)... jsem ráda, že jsem si jí koupila a všem jí můžu jedině doporučit

11.05.2021 5 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Knížku nemůžu hodnotit, není to ani tak knihou jako spíš tím, že je napsaná pro jinou skupinu čtenářů.

08.05.2021 2 z 5

Sigrid Sigrid Johanne Hildebrandt

Krásná knížka ....Sigrid, která věří ve staré bohy, s jejichž pomocí si na zem přivolá dísu, vtělenou do mladé dívky Emmy, která pak nad ní drží ochranou ruku ...je to příběh plný mýtických bytostí, starých ritualů, boji staré víry proti nové...moc hezky se četla, jenom místy jsem měla trochu problém s barvitým popisem různých krutostí doby

07.05.2021 4 z 5

Věčně zpívají lesy Věčně zpívají lesy Trygve Gulbranssen

Krásná knížka, ...moc se mi líbilo prostředí do kterého je příběh zasazen, hluboké severské lesy Norska, kde žijí silní, čestní muži v kontrastu z lidmi z vesnice, které sžírá závist kvůli samostatnosti lidí kteří žijí v lesích a daří se jim lépe než vesničanům. Nechybí ani trocha mystiky a lásky...těším se na další díly ságy

04.05.2021 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Místo prvního dílu jsem přečetla Greye, který je napsaný z pohledu Christiana a teď četla pro změnu z pohledu Anny...a jak jsem psala v recenzi na Greye, druhý díl jsem prostě musela mít ...moc se mi líbila atmosféra, knížce nechybělo vůbec nic. Bylo v ní všechno nejen smyslnost, ale i napětí...těším se na třetí díl.
PS: Už ho mám připravený v knihovně :-)

02.05.2021 4 z 5

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

...Pátrání po historii krásných, starých houslí, které dostane hlavní hrdinka od záhadného muže který tvrdí, že jí patří. A následné nalezení notového listu se skladbou : Zahrada v měsíčním svitu ji zavedou Anglie k její přítelkyni, kde se cesta mění na delší putování na Sumatru, odkud pocházela původní majitelka houslí Rosa Gallwayová... Knížka je napsaná retrospektivně, takže současně sledujeme i smutný příběh Rosy...knížka se mi líbila, ráda se k ní zase někdy vrátím

29.04.2021 4 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Knížku Padesát odstínů šedi jsem si kdysi dávno stáhla v pdf na telefon a nebavila mě, ale asi právě kvůli tomu, že byla v elektronické podobě, boleli mě z toho oči, takže jsem jí tenkrát ani nedočetla, pak jsem viděla film a opět zklamání...no a teď po nějaké době jsem narazila na stejný titul z ,,jeho" pohledu, ... a byla jsem překvapená jak mě bavila...prostě jsem jí předtím nečetla ve správné době :-)

27.04.2021 4 z 5

Gangsterova přítelkyně Gangsterova přítelkyně Karolina Ramqvist

Čekání na to až nebo jestli se vrátí...tak vypadá život gangsterovi přítelkyně, ...knížka se mi líbila, bylo to zase něco nového

22.04.2021 4 z 5

Etta a Otto a Russell a James Etta a Otto a Russell a James Emma Hooper

Krásný příběh o splnění životního snu, který hlavní hrdinka uskuteční i přes svůj vysoký věk... Líbilo se mi, že autorka zároveň psala o minulosti hlavních protagonistů. Knížka se mi moc líbila, ráda si jí zase někdy přečtu.

19.04.2021 5 z 5

Kašmírový šál Kašmírový šál Rosie Thomas (p)

Krásný příběh o hledání minulosti. Nalezení kašmírového šálu v pozůstalosti rozplétá úžasný příběh nejen o Indii a těžkém životě chudých lidí, jejich těžké práci v kontrastu s brity, kteří žijí na luxusních hausbotech. Děj se nenásilně prolíná s budouctností ve které hledá vnučka pravdu o životě svojí babičky, která v Indii žila jako manželka misionáře.... knížka se mi hrozně líbila

16.04.2021 5 z 5

Špinavá práce Špinavá práce Christopher Moore

Záchrana duší před tajemnými bytostmi skrývajícími se v kanalizaci, pekelní psi kerberové, pravda o tom, kdo je vlastně nový velký Smrť...nemohla jsem se od čtení odtrhnout, obsahovala všechno co dobrá knížka má mít napětí, humor a hezký závěr.

14.04.2021 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Knížku jsem si koupila ze zvědavosti kvůli seriálu. Je to dech beroucí dílo, místy skutečně mrazivé. Nejde jí nic vytknout, je to opravdu mistrovské dílo vykreslené do nejmenších detailů. Jsem ráda, že je to dílo tak obsáhlé, protože se s knížkami které se mi tak líbí nerada loučím.

11.04.2021 5 z 5

Peklo Peklo Dante Alighieri

Četlo se mi trochu obtížně, asi kvůli veršování na které nejsem zvyklá. Nicméně to bylo čtení opravdu zajímavé. Procházka peklem co dodat.

11.04.2021 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Je pravda, že jsem viděla film dřív, než jsem se pustila do čtení knihy, čímž jsem se připravila o nevědomost ,,ja to vlastně dopadne ´´, atˇ jsem pak porovnávala, jak jsem chtěla líbilo se mi obojí, ...ikdyž knížka je knížka :-). Je to užasný romantický příběh zasazený do krásného anglického prostředí.

07.04.2021 5 z 5

Doktore, to byste se divil! Doktore, to byste se divil! Patrick Taylor

Knížka byla naprosto užasná, přečetla jsem jí dnes během pár hodin...a nemám slov, moc se mi líbila irská mytologie...bylo to napínavé čtení, plné tajemna a romantiky v tom nejlepším slova smyslu. Četla jsem i jednu z knih o doktorech, takže jsem po téhle knížce sáhla celkem automaticky, určitě jí můžu všem jen doporučit.

03.04.2021 5 z 5