Magnat Magnat komentáře u knih

Datapoušť Datapoušť Zdeněk Záhora

Je to něco jiného než běžná produkce - doporučuji příběh Datasína přečíst. Kniha je umělecky zpracovaná, ale bohužel dosti těžká - první 1/3 jsem dal z papíru, zbytek v elektronické podobě.

05.04.2018 4 z 5

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Lincoln i Amélie jsou přesně tací, jací by měli být, případ je složitý. Příběh mi přišel až moc překombinovaný - myslím že ke škodě celé knihy.

30.01.2018 4 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Parádní druhý díl, který plynule navazuje na děj předchozí. Některé dějové zvraty (a zvláště závěr) jsou skvěle promyšlené a uvěřitelné. Těším se na závěrečný díl, protože ten má být z celé trilogie prý nejlepší.

30.01.2018 5 z 5

Rázová vlna Rázová vlna František Kotleta (p)

Ratatata, bum, bum, ratatata, bum... Závěr trilogie mě svým koncem zklamal, ale nevadí, těch předchozích 300 stránek to bohatě vynahradí. Možná bych doporučil nechat si mezi jednotlivými díly pauzu, aby toho střílení a umírání nebylo tak moc.

18.01.2018 4 z 5

Poločas rozpadu Poločas rozpadu František Kotleta (p)

Velmi dobré pokračování prvního dílu (možná dokonce lepší) - noví nepřátelé mají poněkud zvrácenou logiku chápání světa a na našich hrdinech je vyvést pomatence z omylu. Připadalo mi, že jatka jsou menší a skupina kolem hlavního hrdiny se tak často neobměňuje jako v prvním díle - dle mého ku prospěchu příběhu a kvality knihy.

10.01.2018 4 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Knížku jsem dostal zdarma a k věcem zdarma jsem podezíravý, ale tohle je parádní knížka. Trochu neuvěřitelný příběh je vyprávěný od konce, napětí postupně graduje a odhalují se podrobnosti života v zahradě. Těžko říct co bude v dalších dílech trilogie, protože příběh v podstatě skončil, ale už se na něj těším.

03.01.2018 5 z 5

Pomníky zimy Pomníky zimy Jan Hlávka

Parádní pokračování předchozích dílů. Doufám že další díl vyjde v roce 2018, protože se nemůžu dočkat pokračování děje z Algoru, Viridianu a Menabaranu.

28.12.2017 5 z 5

Pod vlivem Jupiteru Pod vlivem Jupiteru Gary D. Schmidt

Delší povídka nebo krátká kniha - taková jednohubka na cestu vlakem. Čtivě napsaný příběh k zamyšlení.

05.10.2017 4 z 5

Rudý úsvit Rudý úsvit Pierce Brown

Zdařile napsané, taková variace na Hunger Games, ale v drsnějším pojetí (trochu mi to připomnělo Urban Games). Začátek je takový pomalejší, ale to se po několika desítkách stran změní v akční jízdu - škoda jen že autor konec příliš nedobrzdil a je narychlo vyplácnutý na několika stranách. Další osud Darrowa v češtině bych bral, uvidíme...

01.10.2017 4 z 5

Válka zrcadel Válka zrcadel Tereza Matoušková

Kniha mi byla "vnucena" na Světě knihy a jsem rád že jsem se nechal přesvědčit. Nejsem nějakým extra čtenářem fantasy, ale tohle mě zaujalo od začátku až do konce. Příběh je správně ponurý, hlavní hrdinky se správným "humorem" který na českých knihách tak obdivuji. Nízký počet stránek rychlému a svižnému příběhu skvěle vyhovuje a není v něm místo na podrobnější popisy každého stébla trávy - za mě jedině plus.

15.06.2017 5 z 5

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

Parádní česká sci-fi ze světa, kde miliardy pracují aby si miliony mohli pohodlně žít. Svět je správně děsivý, děj se posouvá rychle dopředu a celé to do sebe zapadá.

07.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Zas takový hit jak bych očekával od bestselleru mi to nepřišlo.

04.06.2017 3 z 5

Nikam Nikam Dalibor Vácha

Postav je až příliš mnoho, nakonec stejně zjistíte že je to úplně jedno jak se jmenují - přesto to nebylo vůbec špatné.

14.05.2017 4 z 5

Protiúder Protiúder Joshua Dalzelle

Důstojné zakončení celé trilogie. Děj je stejně jako oba předchozí díly rychlý a svižný. Autor příliš nezabředává do politiky celého konfliktu, ale rovnou Vás posadí vedle Jacksona Wolfa do bitevní lodi a nechá vychutnat bitevní střety (nikdy předtím jsem si neuvědomil jak "pomalé" jsou vesmírné bitvy - hodiny a hodiny čekání). Závěr je takový jaký všichni očekávají, ale jako lehká vesmírná militari scifi oddechovka je to velmi dobré.

17.04.2017 4 z 5

Hry Nemesis Hry Nemesis James S. A. Corey

Tajemno je v této knize poměrně dost zatlačeno do pozadí. Protomolekula se v celé knize objeví snad jen dvakrát a to ještě jen okrajově. Miller se na scéně vůbec neobjeví. Děj je zajímavý a místy dost napínavý, ale nemůžu se zbavit pocitu, že jde "jen" o prequel dalšího dílu, kde se autoři nebudou bát a pořádně do toho šlápnou. Možná se zdá, že knížka ani nestojí za pozornost, ale jako doplnění univerza je výborná - plánováno je snad 10 knih, takže chápu proč je třeba děj rozmělňovat.

07.03.2017 4 z 5

Vážka Vážka Michel Bussi

Začátek příběhu je zajímavý - pád letadla a přežije jediné nemluvně - je holčička chudou Emilií nebo bohatou Lyse-Rose? Závěr je opravdu nečekaný, doporučují přečíst.

27.01.2017 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Celá trilogie začala jako povídka - četl jsem ji v jednom časopise a po několika měsících jsem náhodou našel v knihkupectví Silo - plno tajemství, odvážná hrdinka, postapokalyptický svět. O rok později vyšel Turnus a nyní se celá trilogie uzavírá. Děj je bohatý (a bohužel tak trochu čekaný i když se najdou i "AHA" momenty), bohužel ke konci málo rozepsaný (vím že autor v epilogu píše, že si příběh máme dál domyslet sami - každý svým směrem) - strašně by mě zajímalo co bude potom? Je opravdu silo 40 mrtvé? Co bude s ostatními sily? Doufám že autor se do tohoto světa ještě vrátí a napíše něco dalšího .

09.01.2017 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Filozofický traktát snad nikdo nečeká a autor v závěru přiznává že píše brakovou literaturu. Je to taková jednohubka o superhrdinovi (který přežije snad úplně všechno), partě kolem superhrdiny (když to někdo odskáče - nevadí, za rohem se najde někdo nový na doplnění stavů), tunách nepřátel, bednách střeliva a doutníků.

Některé hlášky jsou velmi povedené a postavám sedí.

Pokud potřebujete zahnat nudu ve vlaku, metru, autobuse a nejste slečinky - knihou občas létají všechny možné vnitřnosti - nelze než doporučit.

02.01.2017 4 z 5

Když přitažlivost selže Když přitažlivost selže George Alec Effinger

Taková popcornová záležitost - narozdíl třeba od Neuromancera. Nepříliš bezpečné město kdesi na Arabském poloostrově a v něm Maríd Audran snažíc se chytit vraha. Skláním se před fantazií autora, který napsal knihu už v roce 1986.

02.11.2016 4 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Bylo to překvapivě dobré, do poloviny knížky to bylo takové nesmělé detektivní oťukávání - mějme pár mrtvol a několik podezřelých, kdy každý/á z nich mohl/a být vrahem. Přihoďme něco historických reálií, vykresleme nelehké postavení žen a židů v Anglii 12.století a přikořeňme to lehce červenou knihovnou. Kniha se do správné temnoty a dramatičnosti dostane v poslední čtvrtině, kterou považuji za nejlepší část knížky.

12.09.2016 4 z 5